reklama

ODS tragicky zklamala. Totálně znevážila své hodnoty, děsí mě, kritizuje opět Klaus

Exprezident Václav Klaus se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ostře pustil do současného vedení ODS. Směřování strany, kterou v roce 1991 zakládal a jejímž byl léta předsedou, ho zklamala.

reklama

Václav Klaus se měsíc před sněmovními volbami pohoršil nad stavem své bývalé strany. Zároveň kritizoval také současný stav politiky, které podle něj chybí akcent na zásadní témata.

Zatímco skutečné problémy se podle něj přehlížejí, vyzdvihují se hrozby falešné, například obavy z Ruska a Číny. Sám za největší téma považuje proměnu západního světa.

Zásadním tématům se podle něj možná politici vyhýbají záměrně. „Od říjnových voleb žádnou významnou změnu neočekávám,“ zhodnotil stručně exprezident.

Sám přiznal, že netuší, se kterou politickou stranou by se v současnosti identifikoval. A to přesto, že do Poslanecké sněmovny kandiduje hnutí Trikolóra, kterou v roce 2019 zakládal jeho syn Václav Klaus mladší.

O poznání méně překvapivá byla Klausova slova o ODS. Tu její zakladatel v posledních letech kritizuje poměrně často. „Děsí mě dnešní vedení ODS. Od ostatních stran ani nic nečekám, ale zde mě to trápí. Občanští demokraté měli témata, jenže současné vedení tragicky zklamalo a totálně znevážilo hodnoty, na kterých byla strana založena,“ neodpustil si Klaus znovu kritiku.

Stranu vedl v letech 1991 až 2003. Za tu dobu se mu s ní dvakrát podařilo vyhrát volby a v obou případech pak jako premiér sestavil vládu, která získala důvěru.

Na současné ODS se mu nelíbí například liberálnější ubírání strany na úkor konzervativnějších myšlenek či spojení s lidovci a TOP 09, což vedlo ke vzniku koalice Spolu. Ta se v současných průzkumech pohybuje kolem 20 procent. V tomto ohledu je na tom podobně druhá opoziční koalice Pirátů a STAN. Jako vítěze voleb průzkumy odhadují hnutí Andreje Babiše (ANO).

Tagy:

Hlavní zprávy

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama