reklama

Ohňostroj se nepovedl. Mohutná exploze vysklila lidem okna a poškodila domy

Výbuch zábavní pyrotechniky vyděsil obyvatele malé obce na Uherskohradišťsku. Při odpalovaní silvestrovského ohňostroje poničila tlaková vlna několik domů. Některé tak vážně, že na místo musel přijet společně s policií i statik.

reklama

Půlnoční ohňostroj uprostřed Dolního Němčí na Uherskohradišťsku. Majitel místního obchodu se rozhodl vypálit několik rachejtlí na oslavu příchodu nového roku, a to na frekventované ulici mezi rodinnými domy. Výsledek? Vysklené desítky oken, poničená vrata a parapety, poškozené fasády. Přivolaný pyrotechnik zjistil, že muž si měl koupit takzvanou kazetu, jejíž obsah měl postupně vylétat a vytvářet ohňostroj. Po pár výstřelech začala ale hořet a vybuchla celá.

K tématu

„Sedli jsme si na gauč a taková rána, všechno z oken odlétlo. Na sedačce jsme normálně poskočili dopředu,“ popsala okamžik výbuchu Ludmila Šáchová. „Není to šťastné přivítání nového roku,“ souhlasila majitelka dalšího poškozeného domu s tím, že kvůli rozbitým oknům nyní proudí do domu chlad, a musí tak co nejrychleji zajistit příjezd sklenáře.

Velké škody začne sčítat také samotný 50letý strůjce ohňostroje. Exploze totiž poškodila i jeho dům. „Je to Vietnamec, neumí česky, nebo jen když chce,“ odpověděl na otázku, zda se muž omluvil, starosta Dolního Němčí Františel Hajdůch (STAN).

Neopatrnost a riskantní počínání může vyjít silvestrovského hazardéra velmi draho, s velkou pravděpodobností jej policie obviní z obecného ohrožení, za které mu hrozí až osmileté vězení.

K tématu

Tagy: výbuch ohňostroj exploze škody pyrotechnika silvestr silvestrovské oslavy Dolní Němčí

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině

Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině

Mezi široce známé příznaky onemocnění COVID-19 patří kašel, dušnost, zvýšená teplota nebo ztráta čichu či chuti. Koronavirus může způsobovat i únavu, bolesti hlavy nebo průjem. Nyní lékaři z Bengaluru v indickém státě Karnátaka uvedli, že příznakem infekce může být také extrémní sucho v ústech a další potíže spojené s ústní dutinou, informoval web The Sun.

Nominace všech týmů na MS v hokeji. Která soupiska budí největší respekt?
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Další vlna rozvolňování. Co všechno se příští pondělí změní?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

I nejvíce nakažený okres roztočil pípy, výčepní z Opavska očkování moc nevěří
Setkání Zemana s Vučičem: Prezidenti si vyměnili státní vyznamenání
Další články
reklama
reklama