reklama

Ohňostroj se nepovedl. Mohutná exploze vysklila lidem okna a poškodila domy

Výbuch zábavní pyrotechniky vyděsil obyvatele malé obce na Uherskohradišťsku. Při odpalovaní silvestrovského ohňostroje poničila tlaková vlna několik domů. Některé tak vážně, že na místo musel přijet společně s policií i statik.

reklama

Půlnoční ohňostroj uprostřed Dolního Němčí na Uherskohradišťsku. Majitel místního obchodu se rozhodl vypálit několik rachejtlí na oslavu příchodu nového roku, a to na frekventované ulici mezi rodinnými domy. Výsledek? Vysklené desítky oken, poničená vrata a parapety, poškozené fasády. Přivolaný pyrotechnik zjistil, že muž si měl koupit takzvanou kazetu, jejíž obsah měl postupně vylétat a vytvářet ohňostroj. Po pár výstřelech začala ale hořet a vybuchla celá.

K tématu

„Sedli jsme si na gauč a taková rána, všechno z oken odlétlo. Na sedačce jsme normálně poskočili dopředu,“ popsala okamžik výbuchu Ludmila Šáchová. „Není to šťastné přivítání nového roku,“ souhlasila majitelka dalšího poškozeného domu s tím, že kvůli rozbitým oknům nyní proudí do domu chlad, a musí tak co nejrychleji zajistit příjezd sklenáře.

Velké škody začne sčítat také samotný 50letý strůjce ohňostroje. Exploze totiž poškodila i jeho dům. „Je to Vietnamec, neumí česky, nebo jen když chce,“ odpověděl na otázku, zda se muž omluvil, starosta Dolního Němčí Františel Hajdůch (STAN).

Neopatrnost a riskantní počínání může vyjít silvestrovského hazardéra velmi draho, s velkou pravděpodobností jej policie obviní z obecného ohrožení, za které mu hrozí až osmileté vězení.

K tématu

Tagy: výbuch ohňostroj exploze škody pyrotechnika silvestr silvestrovské oslavy Dolní Němčí

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

Praktičtí lékaři budou očkovat bez ohledu na rezervace. Každý 10 pacientů denně

S příchodem vakcíny od společnosti AstraZeneca, kterou budou moci využívat také praktičtí lékaři, by se mohlo očkování českého obyvatelstva značně urychlit. Očkovací strategie totiž počítá s tím, že by proočkovali až deset pacientů denně, tedy přibližně 50 tisíc dohromady. Zapojení praktických lékařů, kteří si budou sami obvolávat své pacienty, však nebrání tomu, aby se lidé přihlašovali do centrálního rezervačního systému, jelikož si svoji rezervaci budou moci kdykoliv zrušit.

Sněmovna

ŽIVĚ: Sněmovna debatuje o očkování. Poslanci na to mají jen tři hodiny

ŽIVĚ: Sněmovna debatuje o očkování. Poslanci na to mají jen tři hodiny

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) selhává, systém očkování nefunguje, zlobí se opozice. Na úterní jednání Sněmovny chce zařadit mimořádný bod, ve kterém má kabinet vysvětlit, jak bude probíhat distribuce vakcín a kdy budou naočkovány rizikové skupiny. Vládní hnutí ANO s tím souhlasí, debata má ale trvat maximálně tři hodiny.

Komentář: Loprais a spol. by zasloužili sexistické prasátečko. Kamenování ale ne
ČSSD chce pro důchodce další rouškovné. Jen nakupují hlasy, kritizuje Kalousek
reklama
reklama
Piráti jako hlavní Babišův rival. Hádky, osočování a výpady jsou stále častější

Politika

Domácí zpravodajství

Jízdní řád očkování aneb Kdy se dostane řada právě na vás
Ani do konce února nenaočkujeme všechny rizikové. Nemáme čím, říká hejtmanka Pecková
Další články
reklama
reklama