Okamura: Straka vyzývá lidi, aby mi dali do pití kyanid. Neustále lžete, reaguje Výborný

Předseda opozičního hnutí SPD Tomio Okamura si postěžoval na primáře sokolovské nemocnice Martina Straku. Podle něj vyzýval na sociálních sítích lidi, aby mu dali do pití kyanid a otrávili ho, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS. Poslanec Marek Výborný (KDU-ČSL) uvedl, že Okamura paralyzoval jednání komory a osočil ho ze lži. Primář Straka na sociálních sítích zase napsal, že je nyní naopak vyhrožováno jemu.

SPD ve středu již druhým dnem obstruuje jednání koaličních poslanců, kteří se snaží schválit vrácenou novelu pandemického zákona. Sám Okamura mluvil u řečnického pultu zhruba pět hodin. Postěžoval si, že mu následně bylo během středy sebráno slovo. Také zmínil, že mu je údajně vyhrožováno ze strany představitelů vládní koalice.

„Představitel TOP 09 a primář sokolovské nemocnice Martin Straka vyzval lidi, aby mi dali do pití kyanid a otrávili mě. Je to představitel TOP 09, tyhle metody musím absolutně odmítnout. Váš poslanec Ondřej Kolář se fotil před mým domem a dával to na sociální sítě, aby poštval občany proti mně v místě mého bydliště,“ postěžoval si v Hlavních zprávách šéf hnutí SPD.

Konání zmíněných představitelů vládní pětikoalice označil za fašistické. Dodal, že obstrukce během sněmovních jednání budou nadále pokračovat.

Poslanec Marek Výborný se proti kritickým slovům Tomia Okamury na konto pandemického zákona ohradil. Podle něj není pravda, že by novela nastolovala totalitu, jak šéf SPD „neustále tvrdil ve svých několikahodinových projevech“.

„Pan Okamura to ví. Opakovaně lže, protože zřejmě nic jiného neumí. Chci zdůraznit, že jeho paralýza Poslanecké sněmovny stojí nemalé finanční prostředky,“ reagoval Výborný ve vysílání CNN Prima NEWS.

Primář Martin Straka původně reagoval na příspěvek doktora Lukáše Korbela. Ten s nadsázkou napsal, že by měli Okamurovi dát do pití projímadlo, aby přestal zdržovat sněmovní rozpravu. Straka pod tweet připsal slovo „kyanid“. Nedá se tedy říct, že by šlo o výzvu v pravém slova smyslu.

Straka se navíc údajně dočkal série výhrůžek. „Děje se něco? Já jen, že už volali čtyři jednozubci, že mě zabijou,“ sdělil primář na Twitteru. Podotkl, že v případě jeho zmínky o kyanidu šlo rovněž o nadsázku v reakci na předchozí příspěvek s gutalaxem. „Já přeci lidi léčím, netrávím,“ zareagoval v diskuzním vláknu.

Straka již navíc není členem TOP 09, což už dříve uvedl mluvčí strany. Naposled za ni kandidoval v obecních volbách v roce 2018 a stal se zastupitelem obce Dobřany na Plzeňsku.

Tagy:
kyanid TOP 09 Tomio Okamura KDU-ČSL sociální síť Martin Straka Marek Výborný Svoboda a přímá demokracie Nemocnice Sokolov