CNN Prima News kyanid

kyanid

Výpis příspěvků ke štítku „kyanid“

Vyzývali k mému zavraždění. Okamura s Vystrčilem se přeli o to, kdo nabádá k násilí

21. února 2022 06:01

Odpovědnost za případné násilné činy s politickým podtextem mají také šiřitelé dezinformací. Myslí si to předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Projevy nenávisti odsuzuje rovněž šéf SPD Tomio Okamura. Sám se prý stal terčem takových skutků. „Je to opravdu děsivé, co se děje,“ řekl Okamura v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. A připomněl „kyanidovou kauzu“.

Okamura: Straka vyzývá lidi, aby mi dali do pití kyanid. Neustále lžete, reaguje Výborný

16. února 2022 19:51

Předseda opozičního hnutí SPD Tomio Okamura si postěžoval na primáře sokolovské nemocnice Martina Straku. Podle něj vyzýval na sociálních sítích lidi, aby mu dali do pití kyanid a otrávili ho, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS. Poslanec Marek Výborný (KDU-ČSL) uvedl, že Okamura paralyzoval jednání komory a osočil ho ze lži. Primář Straka na sociálních sítích zase napsal, že je nyní naopak vyhrožováno jemu.

Bečvu zřejmě otrávila Energoaqua, tvrdí znalec. Firma to striktně odmítá

4. května 2021 14:39

Řeku Bečvu otrávily loni v září kyanidy, které podle znalce vytekly z kanálu z areálu bývalé Tesly Rožnov. Znalecký posudek, který si policie nechala vypracovat, podezřívá firmu Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm, uvedl v úterý web iDNES.cz. Firmě areál patří a v místě provozuje i čistírnu odpadních vod. Ředitel rožnovské firmy Energoaqua Oldřich Havelka v úterý zásadně odmítl, že by společnost otravu řeky způsobila.

Znalec žádá o prodloužení termínu pro zpracování posudku k Bečvě

3. března 2021 10:12

Soudní znalec Jiří Klicpera požádal o prodloužení lhůty pro vypracování posudku týkajícího se zářijové otravy řeky Bečvy. Je to už podruhé, předchozí termíny uplynuly loni v prosinci a letos v únoru. Pro vypracování posudku, který je pro policejní prověřování případu klíčový, podle znalce stále chybějí některé podklady.

Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP

30. října 2020 14:56

Výsledky rozborů vody z Bečvy, které ve Valašském Meziříčí –⁠ Juřincích v úterý odpoledne odebrali inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP), prokázaly zvýšené množství niklu. Výsledky nepotvrdily zvýšený obsah kyanidů. V tiskové zprávě to dnes uvedli mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová a valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek (ANO).

Deza ryby zřejmě neotrávila, Valachům ale vadí zápach chemičky i nebezpečné ftaláty

17. října 2020 08:45

Hromadný úhyn desítek tun ryb v řece Bečvě na Valašsku stále vyšetřují vsetínští kriminalisté. „Sám jsem nejméně šťastný, že to takhle dlouho trvá. Nemůžu ale tlačit na policii,“ řekl na středeční schůzi Senátu ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Podle něho policie z úniku smrtícího kyanidu vyloučila chemičku Deza, která patří koncernu Agrofert a napřed se jevila jako možný viník.