reklama
CNN Prima News kyanid

kyanid

Výpis příspěvků ke štítku „kyanid“

Bečvu zřejmě otrávila Energoaqua, tvrdí znalec. Firma to striktně odmítá

4. května 2021 14:39

Řeku Bečvu otrávily loni v září kyanidy, které podle znalce vytekly z kanálu z areálu bývalé Tesly Rožnov. Znalecký posudek, který si policie nechala vypracovat, podezřívá firmu Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm, uvedl v úterý web iDNES.cz. Firmě areál patří a v místě provozuje i čistírnu odpadních vod. Ředitel rožnovské firmy Energoaqua Oldřich Havelka v úterý zásadně odmítl, že by společnost otravu řeky způsobila.

Znalec žádá o prodloužení termínu pro zpracování posudku k Bečvě

3. března 2021 10:12

Soudní znalec Jiří Klicpera požádal o prodloužení lhůty pro vypracování posudku týkajícího se zářijové otravy řeky Bečvy. Je to už podruhé, předchozí termíny uplynuly loni v prosinci a letos v únoru. Pro vypracování posudku, který je pro policejní prověřování případu klíčový, podle znalce stále chybějí některé podklady.

Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP

30. října 2020 14:56

Výsledky rozborů vody z Bečvy, které ve Valašském Meziříčí –⁠ Juřincích v úterý odpoledne odebrali inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP), prokázaly zvýšené množství niklu. Výsledky nepotvrdily zvýšený obsah kyanidů. V tiskové zprávě to dnes uvedli mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová a valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek (ANO).

Deza ryby zřejmě neotrávila, Valachům ale vadí zápach chemičky i nebezpečné ftaláty

17. října 2020 08:45

Hromadný úhyn desítek tun ryb v řece Bečvě na Valašsku stále vyšetřují vsetínští kriminalisté. „Sám jsem nejméně šťastný, že to takhle dlouho trvá. Nemůžu ale tlačit na policii,“ řekl na středeční schůzi Senátu ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Podle něho policie z úniku smrtícího kyanidu vyloučila chemičku Deza, která patří koncernu Agrofert a napřed se jevila jako možný viník.

reklama