CNN Prima News okresy

okresy

Výpis příspěvků ke štítku „okresy“

Druhá vlna testování odhalila tisíce školáků s covidem. Nejvíc na Olomoucku a Šumpersku

Druhé kolo testování na COVID-19 ve školách v pondělí 8. listopadu odhalilo 3 423 pozitivních případů. Na základních školách to bylo 2 716 případů, nejvíc v okresech Olomouc, Šumperk a Strakonice a nejméně v Praze a Českých Budějovicích. Na středních školách a vyšších odborných školách to bylo 707 nakažených, nejvyšší podíl v okresech Vyškov, Přerov a Český Krumlov, nejméně v okresech Praha-západ a bez záchytu v okrese Rokycany. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví.

V pondělí 15. listopadu se zopakuje testování žáků. Nemá to smysl, přiznává ministerstvo

Neočkované děti se ve školách 23 okresů budou testovat na covid v pondělí 15. listopadu. Půjde o regiony, ve kterých se 8. listopadu uskuteční první kolo testování. V neděli o tom rozhodla hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Podle původně stanovených kritérií přitom tato akce měla proběhnout v celkem 61 okresech. Podle ministerstva zdravotnictví se ale ukazuje, že testování žáků ve školách nemá na zastavení epidemie žádný vliv.

PŘEHLEDNĚ: Bude ve vaší škole testování? Podívejte se na mapu všech okresů

Aktualizováno

Od pondělí 1. listopadu je v osmi okresech nejvíce zasažených pandemií koronaviru zavedené testování ve školách, za týden se počet lokalit rozšíří o dalších 23. Vláda rozhoduje na základě takzvané incidence, což je počet nově nakažených na 100 tisíc obyvatel. Kritickou hranici stanovila na hodnotě 300. Podívejte se, jak je na tom váš okres a zda testování čeká i vaši školu.

PŘEHLEDNĚ: Kterým okresům hrozí plošné testování ve školách? Rizikových regionů přibývá

V okresech, kde incidence překročí 300 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel za sedm dní, dojde k plošnému testování žáků ve školách, a to v termínech 1. a 8. listopadu. Informaci novinářům potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na pondělním brífinku. Podle současných dat ministerstva zdravotnictví by se testování týkalo osmi okresů. Do listopadu by jich ale mohlo být mnohem více.

Neočkovaní zaměstnanci by si platili testy, jinak by nesměli do práce, navrhuje Hamáček

V okresech, kde incidence překročí 300 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel, dojde k plošnému testování žáků ve školách, a to v termínech 1. a 8. listopadu. Informaci novinářům potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na pondělním brífinku. Zároveň zmínil, že vláda zvažuje úpravu zákonů tak, aby neočkovaní zaměstnanci bez testu nebo jiného dokladu o bezinfekčnosti nemohli na pracoviště. Ve středu v poledne se kvůli tomu sejde tripartita, řekl po jednání vlády premiér Andrej Babiš (ANO).

Na chatu už příští týden? Vláda bez opozice nouzový stav neprodlouží, přiznal Babiš

„Když opozice nouzový stav neschválí, neprodloužíme ho,“ řekl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS premiér Andrej Babiš. Podle něj je nouzový stav důležitý jen kvůli zákazu pohybu mezi okresy a vycházení večer. Babiš také připustil, že se zamyslí nad možností, že by lidé mohli na chaty již příští týden. Lockdown podle něj funguje a situace v Česku se zlepšuje.