reklama

Olympiáda bez cizinců? Japonci se připravují na hry bez zahraničních diváků

Budou letní olympijské hry v Tokiu bez zahraničních návštěvníků? Zatím tomu vše nasvědčuje. Podle japonského deníku Mainiči šimbun se totiž japonská vláda Jošihideho Sugy připravuje na hry bez účasti diváků z jiných zemí. Definitivní rozhodnutí, zda budou cizinci vpuštěni na stadiony, by mělo padnout během následujících dní.

reklama

Japonský deník Mainiči šimbun uvádí, že vláda chce o pravděpodobném nevpuštění cizinců na stadionu rozhodnout během března. Jednat o něm bude ještě s Mezinárodním olympijským výborem.

K tématu

Vláda Jošihideho Sugy se obává, že příliv sportovních fanoušků ze zemí účastnících se nadcházejících letních olympijských her by znamenal podstatný nárůst rizika šíření koronaviru.

Řada zemí se sice aktivně snaží pandemii zkrotit i právě s výhledem na olympijské hry. Masivní očkování a testování však světovou situaci nezlepší, protože v různých zemích do hry vstupují nebezpečnější koronavirové mutace.

Ještě před pár dny přitom nová šéfka organizačního výboru olympijských her v Tokiu Seiko Hašimotová řekla, že i přes pandemii by se diváci v létě měli na stadiony dostat. „Když přemýšlíme o možnosti uspořádat olympiádu bez fanoušků na tribunách, říkáme si, že by se sportovci určitě divili, proč se zrovna olympiáda a paralympiáda konají bez diváků, zatímco na jiných akcích jejich účast povolena je,“ řekla Hašimotová japonským médiím.

Podle informací deníku Mainiči šimbun to tak nyní vypadá, že v ochozech budou z řad cizinců nejspíš jen realizační týmy atletů. Jinak by na stadionech mohli být pouze Japonci.

K tématu

Další hlavní zprávy

Domácí

Ke kadeřníkovi jen s testem na covid. Jaká další přísná opatření musíte dodržet?

Ke kadeřníkovi jen s testem na covid. Jaká další přísná opatření musíte dodržet?

V Česku se v pondělí 3. května otevřou další obchody, trhy a vybrané služby, včetně kadeřnictví. Oznámil to ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček s tím, že se ale nesmí zhoršit epidemická situace. Zároveň dodal, že služby budou muset fungovat za přísných hygienických opatření. V některých kadeřnictvích proto s přípravami na otevření začali už ve čtvrtek.

Ostravský hotel byl pro ruské agenty ideální. Doporučila jim ho jejich oběť z Vrbětic?
Obchody a vybrané služby se otevřou 3. května, schválila vláda. Má to ale podmínku
Rusko hrozí Ukrajině: Na Krymu cvičí 10 tisíc vojáků. Kyjev protestuje a volá po sankcích
Ve třech krajích bude moct do školek více dětí. V pondělí vláda rozhodne o druhém stupni
Soud zrušil uzavření obchodů i omezení setkávání. Vláda postupovala špatně, rozhodl
reklama
reklama
Razantní odpověď: Česko vyhostí dalších 22 ruských diplomatů a 48 pracovníků ambasády

Politika

Domácí zpravodajství

Korupce na magistrátu? Kauza se točí kolem politika TOP 09 a pravé ruky Pospíšila
Pátrání po Tomášovi z Brna: Rodina se nevzdává. S dobrovolníky vyrazila do obory Holedná
Další články
reklama
reklama