reklama
CNN Prima News onemocnění

onemocnění

Výpis příspěvků ke štítku „onemocnění“

Zemanovu diagnózu odhalily blízké zdroje. Je dezorientovaný a obtížně komunikuje

13. října 2021 20:00

Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček tvrdí, že zdravotní stav Miloše Zemana nebrání v jeho výkonu ústavních pravomocí. Podle informací Deníku N, který se odvolává na tři velmi dobře informované zdroje z okolí prezidenta, státní správy a lékařského prostředí, však současná povaha onemocnění hlavy státu představuje pro výkon funkce zásadní omezení.

Zemanova hospitalizace den po dni. Vše začalo plánovanou prohlídkou, pak přišlo mlžení

11. října 2021 17:32

Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana se výrazně zhoršil v nepříliš vhodnou dobu, kdy je na programu formování nové vlády. Již dlouho trpí chronickými nemocemi a v září byl na několik dní hospitalizován, podle Pražského hradu byl ale v dobré kondici – dokud ho v neděli nepřevezli s akutními zdravotními problémy do nemocnice. Přinášíme vám chronologický souhrn událostí i výroků.

Děsivé fotky z boje s rakovinou: „Brenda“ z Beverly Hills ukázala, co jí nemoc způsobila

9. října 2021 12:44

V minulosti herečka Shannen Dohertyová zazářila v seriálu Beverly Hills 90210 coby Brenda nebo v magické sérii Čarodějky v roli nejstarší sestry Prue. V současnosti se však řeší zejména její zdravotní stav. Herečka již podruhé bojuje s agresivní formou rakoviny prsu, je ve čtvrtém stádiu nemoci. V rámci osvěty se rozhodla sdílel fotografie ze svého soukromí, díky nimž odhaluje, co boj s rakovinou obnáší.

Chřipky budou mít delší průběh. Kvůli covidu nemáme imunitu, upozorňuje Prymula

30. září 2021 09:15

Roušky a respirátory, které nás z části ochránily před nákazou koronavirem, mohou za snížení imunity vůči jiným respiračním onemocněním, sdělil v pořadu Nový den epidemiolog Roman Prymula. Virová nachlazení tak namísto pár dnů trvají i dva týdny, dodal ve vysílání CNN Prima NEWS. Lékaři podle něj už nyní hlásí plné čekárny.

Koreanista: Trump byl ve vztazích s KLDR neřízená střela. Vše se vrací do starých kolejí

14. září 2021 16:52

Vztahy mezi USA a KLDR byly při komunikaci bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa a vůdce KLDR Kim Čong-una poměrně dobré, podle koreanisty Jaromíra Chlada se však za vlády Joea Bidena vše vrací do starých kolejí. „Trump se ve věci objevil jako neřízená střela a otevřel okno, jehož potenciál ale nebyl naplněn,“ pronesl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Život s lupénkou je jako na houpačce. Chvilky úlevy střídá bolest a úporné svědění

4. srpna 2021 21:59

S lupénkou se 66letý Václav potýká od svých 23 let. Přestože ho tato autoimunitní nemoc nikdy neohrožovala na životě, dokázala mu velmi znepříjemnit život. Lupénka neboli psoriáza je nemoc, která je nejen viditelná na pohled a pacienti často trpí po psychické stránce, ale také je bolestivá a omezující. Naštěstí už existuje biologická léčba, díky které se po mnoha letech cítí lépe.

Kdo by nově nemusel nosit respirátory? Astmatikům zůstanou, vzkazuje lékařka

30. července 2021 15:27

O výjimku z povinnosti nosit respirátor mohou žádat například lidé s chronickou obstrukční plicní nemocí, plicní fibrózou nebo srdečními nemocemi, které vyvolávají otok plic. Obecně pneumologové doporučují zohlednit možnost nenošení respirátorů u lidí, kteří jsou i v klidovém stavu dušní. Vláda v pátek schválila opatření, podle kterého od soboty 31. července nebudou muset mít ochranu dýchacích cest lidé, pro které představuje zdravotní riziko.

reklama