OPEC

Výpis příspěvků ke štítku „OPEC“

Zdražování nebere konce. Ekonomové vysvětlují, proč i přes nízkou inflaci některé ceny rostou

Velké zdražování už skončilo, ale některé ceny stále stoupají. I když meziroční růst inflace činil za únor jen 2,3 procenta, Češi si stále nemohou úplně oddechnout. Viníkem jsou služby, které táhnou současnou inflaci. Kromě toho si řidiči připlatí za čerpání pohonných hmot a vyšší ceny můžeme vidět i v případě zeleniny. Jaké jsou důvody tohoto zdražování?

Se zlevňováním benzinu je konec. Ceny opět výrazně rostou, to nejhorší teprve přijde

Po týdnech naděje přišla pro motoristy další špatná zpráva. Ceny pohonných hmot začaly znovu růst a jen za minulý týden došlo ke zdražení o několik korun. Výhled do budoucna není vůbec pozitivní, očekává se další zdražování benzinu i nafty. Ceny rostou od začátku roku, k jejich prudkému zdražení došlo po ruské invazi na Ukrajinu. Tehdy překročil Natural 95 i nafta 50 korun za litr.

Benzin už stojí přes 36 korun, naftu koupíte za 35. Zdražovat zřejmě budou i nadále

Ceny pohonných hmot v Česku od minulého týdne opět výrazně vzrostly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil o 65 haléřů a prodává se v průměru za 36,12 koruny za litr. Za naftu řidiči zaplatí průměrně 34,92 koruny za litr, což je o 85 haléřů více než minulou středu. Vyplývá to z informací na webu společnosti CCS, která ceny sleduje. Ceny navíc podle odborníků zřejmě dál porostou.