reklama

Opilý muž brutálně napadl své příbuzné. Matce zlomil žebro, babičce čelist

Plzeňští kriminalisté řeší brutální útok, kterým vyvrcholilo řádění opilého muže. Agresor na Klatovsku napadl svou matku a babičku. Starší z žen utrpěla rozsáhlá zranění a záchranáři ji museli letecky transportovat do nemocnice.

reklama

Bylo krátce před polednem, když v jednom z rodinných domů v obci Malý Bor 28letý muž bezdůvodně zaútočil na svou 81letou babičku. Nebohé ženě zasadil několik ran pěstí.

Do incidentu se zapojila i její 51letá dcera, která svou matku bránila, a proto i ji agresor zmlátil. Starší z žen měl útočník během svého řádění zlomit čelist, mladší „vyvázla“ jen se zlomeným žebrem. Ženy pak utekly pryč z domu a na autobusové zastávce zavolaly na tísňovou linku.

„Utrpěly četná zranění, lékařka na místě u starší ženy zvolila urgentní transport vrtulníkem do traumacentra ve Fakultní nemocnici Plzeň,“ uvedla policejní mluvčí Mária Svobodová.

Stařenka je podle informací Krimi zpráv ve stabilizovaném stavu. Muže, který má útok na svědomí, policisté na místě zpacifikovali a převezli na služebnu, kde nadýchal 2,5 promile alkoholu. Co ho k brutálnímu útoku na rodinu vedlo, není zatím jasné, hrozí mu ale za to několikaletý pobyt za mřížemi.

„Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví a případem se nadále zabývají,“ uzavřela mluvčí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Partii: Jednání Sněmovny jako „žvanění“ opozice? Diskutují Vondráček i Kovářová
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Partii: Jednání Sněmovny jako „žvanění“ opozice? Diskutují Vondráček i Kovářová

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) chce z původního návrhu schodkového státního rozpočtu bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) seškrtat 80 miliard, aby jej z 377 miliard dostal pod hranici 300 miliard. Je to vůbec možné? V nedělní Partii na toto téma vystoupí ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda ČSSD Michal Šmarda. V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř poslanců z různých politických subjektů. Pořad můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal
Tenis

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal

Světová tenisová jednička Srb Novak Djokovič prohrál soud o zrušená víza, musí opustit Austrálii a nebude obhajovat titul na Australian Open, které začne v pondělí. Tenista prohlásil, že rozsudek respektuje a Austrálii opustí. Podle CNN mu zbývá ještě několik symbolických možností, ale start turnaje by v každém případě nestihl. Tři soudci federálního soudu v Melbourne rozhodli v jeho neprospěch jednomyslně. Djokovičovi nyní hrozí tříletý zákaz vstupu do země.

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?
Názory

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se na úvod poslanecké schůze k vyslovení důvěry vládě Petra Fialy (ODS) pustil do guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Umně a téměř bez povšimnutí použil pojem Rusnokova drahota, jako by chtěl ze sebe smýt díl odpovědnosti za inflaci, která je v Česku nejvýše za 13 let. Proč Babišovi vadí šéf ČNB, kterému v červnu končí mandát?

Leží Milan v cimře a bojí se, že vymře aneb Jak o covidu píší čeští básníci

„Zamčený bar / Rolety zatažený / Hosté ožralí.“ To je ukázka z básně novináře a editora Karla Škrabala, která výmluvně ilustruje, jak Češi během nouzových stavů nedodržovali opatření. Básnířka, herečka a filozofka Anna Luňáková začala poezii z éry pandemie covidu označovat jako pandezii a sestavila sborník, do kterého přispělo 80 českých literátů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama