reklama

Matka nemocného synka po porodu opustila. Navštěvovala ho dobrovolnice, ale dostala zákaz

Jedenáctiměsíční chlapec z Děčínska leží se zdravotními problémy už v několikáté nemocnici. Jeho matka ho hned po porodu opustila. Společnost nemocnému dítěti tak začala dělat dobrovolnice Petra Jirglová z Prahy, té však lékaři návštěvy nedávno zakázali.

reklama

Když se Petra Jirglová vydala za svou hospitalizovanou kamarádkou do motolské nemocnice, všimla si osamělého, nemocného chlapce. Spojila se s jeho babičkou a začala dítě navštěvovat. „Dělala jsem mu společnost, hladila jsem ho, četla jsem mu knížky, zpívala písničky, chovala jsem ho,“ uvedla pro CNN Prima NEWS. Dítě, o jehož zdravotním stavu nejsou zveřejňovány podrobnosti, se několikrát přesouvalo z jedné nemocnice do druhé. Jirglová za ním jezdila například i do ústecké Masarykovy nemocnice.

„Ten přístup ke mně byl velmi rozdílný, necítila jsem se tam vítaná.“ svěřila Jirglová své pocity. Momentálně chlapec leží v nemocnici v Děčíně, kam už ji nepustili. Důvod? Matka dítěte, která ho měla opustit, prý stále nebyla zbavená rodičovských práv.

„Jen jsem chtěla vědět, jak se má i v dalších nemocnicích. V Děčíně sestra prohlásila, že nemá čas na to, aby se dítěti věnovala jinak než po zdravotní stránce,“ prohlásila Jirglová.

„Nemáme žádné zmocnění k tomu, abychom podávali o tomto malém pacientovi jakékoli informace, je to i na přání rodičů. Urážlivé výroky paní Jirglové komentovat rozhodně nebudeme,“ reagovala mluvčí Krajské zdravotní nemocnice Ústí a Děčín.

„Nemocnice měla paní Jirglové, která s chlapečkem již navázala vztah a byla ochotna za ním docházet a pomoct mu tak snížit útrapy spojené s dlouhodobou hospitalizací, návštěvy povolit,“ řekla předsedkyně vládního Výboru pro práva dítěte Klára Šimáčková Laurenčíková. Sociálka v Děčíně prý celý případ sleduje od začátku.

Dle mluvčího Magistrátu města Děčín Luďka Stínila již situace vypadala nadějně, že by si rodina dítě mohla vzít po propuštění z nemocnice zpátky k sobě. Nicméně to dopadlo tak, že tato varianta padla. Od října tak osamělému chlapci hledá krajský úřad pěstouny.

„Oslovili jsme všechny kraje, jestli mají volné pěstouny, protože v našem kraji žádný volný pěstoun, který by byl schopný zajistit specifickou péči o toto dítě, není,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Magdaléna Fraňková.

Petra Jirglová má sama rok a půl starého syna a o jeho výchově informuje na sociálních sítích. Dle jejích slov by již péči chlapce vyžadujícího náročnou péči nezvládla. Nicméně má v plánu být součástí jeho života a podílet se na jeho vývoji, pokud jí to bude dovoleno. Jestliže se pěstouni nenajdou, mohl by chlapec skončit v kojeneckém ústavu.

Tagy:
nemocnice kojenec Nemocnice Děčín Děčínsko Fakultní nemocnice v Motole Krajská zdravotní kojenecký ústav krajský úřad sociálka Petra Jirglová opuštěné dítě Vládní výbor pro práva dítěte

Hlavní zprávy

První případ varianty omikron v Česku: Má jít o ženu, která letěla z Namibie přes JAR
Koronavirus

První případ varianty omikron v Česku: Má jít o ženu, která letěla z Namibie přes JAR

 • Aktualizováno
 • České hygienické stanice odhalily první nákazu mutace koronaviru omikron. Ta je podle expertů nejen nebezpečnější, ale také se rychleji šíří a umí obejít očkování. CNN Prima NEWS to potvrdil mluvčí rezortu zdravotnictví Daniel Köppl. Mělo by jít o Češku, která se vrátila z Namibie a letěla přes Jihoafrickou republiku (JAR) a Dubaj, informoval na Twitteru premiér Andrej Babiš.

  Biatlonistka Markéta Davidová vyhrála vytrvalostní závod. Pomohla jí čistá střelba

  Mistryně světa Markéta Davidová zahájila Světový pohár v biatlonu vítězstvím ve vytrvalostním závodě. Díky čisté střelbě ho v sobotu ve švédském Östersundu ovládla o minutu a 17,7 sekundy před Rakušankou Lisou Theresou Hauserovou. Po triumfu na únorovém světovém šampionátu v Pokljuce podruhé za sebou vyhrála závod na 15 kilometrů a znovu na střelnici neminula ani jeden terč.

  Sledujte ŽIVĚ Partii s Havlíčkem a Rakušanem: Prožijí Češi Vánoce v lockdownu?

  Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? Sledujte pořad Partie v neděli od 11hodin na CNN Prima NEWS, v první části s vicepremiérem v demisi Karlem Havlíčkem (ANO) a předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem.

  Maye Musk: Tohle je víc, než o čem jsem kdy snila, říká matka slavných synů

  Maye Musk je úspěšná podnikatelka, modelka a také máma tří úspěšných dětí včetně byznysmena a zakladatele společnosti SpaceX Elona Muska. Investice do jejich i svého vzdělání považuje za ty nejdůležitější. Velkým tématem je pro ni jako pro dietoložku také zdraví a zdravá strava. Pro Vogue CS se fotila v modelech DressX, značky digitální módy, se kterou spolupracuje – během své dlouhé modelingové kariéry zažila analogové focení, přechod na digitální přístroje a nyní i digitální oděvy. Jak sama říká, vše nové a futuristické ji baví, takže také sama inciovala focení, kdy svůj výsledný vzhled viděla až na samotných fotografiích.

  Válkovo kladivo na covid: Nařídit, poručit, pokutovat a cílená opatření místo plošných

  Dosavadní vláda bojovala s covidem prostřednictvím plošných opatření, jejichž dodržování ale nebyla dostatečně kontrolována. To se má s nástupem nového kabinetu změnit. „Cílená opatření jsou vždycky efektivnější než ta plošná,“ tvrdí designovaný ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v rozhovoru pro portál iDnes.cz. Jak chce zlepšit práci hygieniků a proč chce obnovit uznávání PCR testů?

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

  Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.

  Zazářila ve filmech Všichni dobří rodáci či Noc nevěsty. Oblíbená herečka zemřela

  V úterý 23. listopadu zasáhla nejen šumperské divadlo smutná zpráva. V 85 letech zemřela dlouholetá členka místní činohry Jaroslava Vysloužilová-Wanieková. Ačkoliv více než 40 let zasvětila právě Divadlu Šumperk, diváci si jí mohli všimnout i v řadě filmových rolí, například ve snímcích Všichni dobří rodáci nebo Noc nevěsty. O její smrti informovalo vedení divadla.

  Šmarda: Fialova vláda má nevhodné kandidáty. Bartoš je promarněná příležitost

  V budoucí vládě Petra Fialy (ODS) jsou nevhodní nominanti. V pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS to řekl starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda (ČSSD). Zhodnotil k tomu nominaci šéfa Pirátů Ivana Bartoše na post ministra pro místní rozvoj a digitalizaci. Podle Šmardy by bylo lepší, kdyby na tomto postu byl starosta a člověk se zkušeností z komunální politiky.

  reklama