CNN Prima News Orlík

Orlík

Výpis příspěvků ke štítku „Orlík“

Uchvátila mě hudba kapely Orlík, vzpomíná romský muzikant Banga. Rasismus odhalil později

Hudebník Radek Banga se v talkshow 7 pádů Honzy Dědka podělil o vtipnou historkou z mládí. Společně se svým bratrem a kamarády několik týdnů poslouchali písně kapely Orlík. „Všichni jsme tou hudbou byli zprvu unešení,“ popsal tehdejší pocity. Jenže poté, co se dozvěděli o ideologii hnutí skinheads, přišlo trpké rozuzlení, které se z časového odstupu jeví v očích samotného romského zpěváka spíše úsměvně.

Ničivý požár v Trhovkách: Oblíbená restaurace lehla popelem. Několik lidí skončilo v nemocnici

Aktualizováno

V restauraci v kempu Trhovky, který se nachází na březích Orlického jezera a leží jen kousek od Orlické přehrady, vypukl rozsáhlý požár. Kromě restaurace požár poškodil i chatku a dva karavany. Dva lidé skončili v nemocnici poté, co se nadýchali kouře. Škodu hasiči odhadují na přibližně milion korun. Trhovky jsou největším kempem, který provozuje obec Milešov v okrese Příbram. Shořelý objekt býval oblíbenou restaurací, kterou se noví majitelé podle místních chystali zrekonstruovat.

Svatby slavných: Slunce nám na obřadu zařídil tatínek, zářil Kotek. Kraus propálil tajemství

Letní období je jako stvořené pro pořádání svateb. Jednu před širokou veřejností utajovanou absolvoval herec a moderátor Vojtěch Kotek, který se oženil se svou přítelkyní v bývalém vládním areálu Vystrkov na Orlíku. Jejich nová rodina se brzy rozroste: novomanželé čekají prvního potomka. Nejsou však jediní, kteří si v těchto týdnech řekli své životní „ano“.

Bubny praček, pneumatiky i vraky aut. Čeští dobrovolníci ročně posbírají tuny odpadků

Kelímky, nedopalky cigaret, obaly od žvýkaček, ale také bubny praček či vraky aut. Objevují se na chodnících, podél silnic i ve volné přírodě. I přesto, že na frekventovaných místech najdeme koše takřka na každém rohu a že osvěta o nakládání s odpady roste, stále se jich kolem nás povaluje víc než dost. O změnu se každoročně snaží miliony lidí po celém světě a výjimkou nejsou ani Češi.