Odpady a Česko

Nejnovější příspěvky k tématu

BIO je v kurzu! Třídění bioodpadu šetří životní prostředí i peněženku

13. května 2022 08:15

Snížit množství komunálního odpadu v popelnicích? Jde to. Kromě barevných kontejnerů na plast, papír, sklo či nápojové kartony jsou v ulicích Českého Těšína, Prostějova, Znojma, Českých Budějovic a dalších českých měst k vidění i hnědé popelnice na bioodpad. Tam všude služby odpadového hospodářství zajišťují firmy FCC v ČR. Obyvatelé hnědé nádoby je poctivě využívají a odkládají do nich bioodpad ze zahrad i domácností.

Původně nevyužitelný odpad slouží jako kvalitní palivo

10. května 2022 10:00

Společnost FCC Česká republika, lídr v oblasti nakládání s odpady a zajišťování komunálních služeb, důsledně rozvíjí systém tříděného sběru a recyklace využitelných složek komunálních odpadů. Přesto však zbyde určitý objem odpadů nevyhovujících požadavkům na materiálové využití. FCC se proto zaměřila mimo jiné na výrobu tuhého alternativního paliva (TAP). V současnosti provozuje tři vysoce specializované linky na jeho výrobu.

Milí rodičové, neodhazujte odpadky! Aneb dobré příklady táhnou a špatné zabíjí

8. května 2022 14:04

Cesta mezi stromy lemovaná nedopalky, obaly od cigaret, papírky, sem tam vykukuje v trávě plechovka nebo PET lahev. Pár metrů dál už jsou na hromadě pneumatiky, polystyren, zrezivělé pláty plechu a spousta střepů. V tom všem se mísí kvantum nedopalků. Obrázek z rozvojové země? Ale vůbec ne. Jedná se o malý park na okraji Prahy. Necelých třicet metrů od něj je šest kontejnerů na směsný odpad a tři na odpad recyklovaný.

Komunální odpad – jak na něj a co s ním?

6. května 2022 12:00

Pro lepší představu bychom mohli pojem komunální odpad nahradit výrazem „zbytkový“. Patří do něj totiž vše, co se nedá vytřídit a dále využít. „V dnešní době mají občané ideální podmínky pro třídění odpadů, které jsou využitelné. Papír, plast a sklo, to je základ třídění. Takto vytříděné druhotné suroviny se následně přeměňují na zpětné suroviny pro výrobu,“ vysvětluje Petr Morávek, obchodní ředitel firem FCC v ČR, lídra na poli služeb odpadového hospodářství.

Nejsme jen popeláři, říká generální ředitel FCC v ČR Pavel Tomášek

2. května 2022 09:10

Firmy FCC v České republice jsou lídrem v oblasti odpadového hospodářství a zajišťování komunálních služeb. V současnosti skupinu firem FCC v ČR tvoří celkem 18 subjektů, které obsluhují téměř 1,2 milionu obyvatel a zajišťují služby pro obce, podniky a živnostníky. Jak přesně firma funguje, přibližuje Pavel Tomášek, generální ředitel firem FCC v ČR.

Jako když statisíce Boeingů skončí na skládce. Pandemický odpad ohrožuje celou Zemi

30. dubna 2022 08:13

Recyklace a snižování objemu odpadu – to byly ještě před pandemií jedny z hlavních výzev, kterým se svět věnoval. Jenže po příchodu viru jako by se na kupící se vrstvy smetí tak trochu zapomnělo. Produkce plastů a dalších odpadů je přitom během pandemie obrovská a lví podíl na tom mají roušky, testy i další hygienické předměty.

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
10:01

Poradce ukrajinského prezidenta vyloučil příměří nebo ústupky Rusku

09:43

Ruské jednotky ostřelují raketami Dněpropetrovskou oblast, hlásí gubernátor

09:28

V pondělí se očekává vynesení rozsudku v prvním ukrajinském procesu s válečnými zločinci

09:11

Šéfka Mezinárodního měnového fondu kvůli Ukrajině varuje před roztříštěností globální ekonomiky

Firma FCC je jednou z nejvýznamnějších evropských firem, zabývajících se nakládáním s odpady a poskytováním komunálních služeb. V současné době tvoří skupinu FCC v ČR 18 samostatných ekonomických subjektů. FCC v ČR je prostřednictvím společnosti FCC Environment CEE GmbH součástí nadnárodní skupiny FCC Group, jejímž lídrem je španělská společnost FOMENTO DE CONSTRUCCIONES Y CONTRATAS, S.A. (FCC). Ve spolupráci se CNN Prima NEWS vznikla speciální obsahová sekce Odpady a Česko, kde se dozvíte to nejzajímavější z této oblasti.