Odpady a Česko

Nejnovější příspěvky k tématu

Odpady a Česko

Další šance po vyhození: Plasty, sklo i papír, kde končí odpad po vytřídění?

O recyklaci toho slýcháme hodně. Že třídění má smysl, který odpad do jakého kontejneru patří a také že bychom ho před vyhozením měli omýt a sešlápnout, abychom minimalizovali jeho velikost. A nejednoho hloubavého třídiče určitě napadlo, co se se vším tím vytříděným materiálem děje dál? Snad každý z nás navíc nejednou slyšel pochybovačné řeči o tom, jak je třídění zbytečné, protože všechno stejně skončí na jednom místě. Jak to skutečně je, se dozvíte v následujících řádcích. Lidé, čtěte, má to smysl.

Bubny praček, pneumatiky i vraky aut. Čeští dobrovolníci ročně posbírají tuny odpadků

Kelímky, nedopalky cigaret, obaly od žvýkaček, ale také bubny praček či vraky aut. Objevují se na chodnících, podél silnic i ve volné přírodě. I přesto, že na frekventovaných místech najdeme koše takřka na každém rohu a že osvěta o nakládání s odpady roste, stále se jich kolem nás povaluje víc než dost. O změnu se každoročně snaží miliony lidí po celém světě a výjimkou nejsou ani Češi.

Černé skládky, nešvar Česka! Založíte je i prostým odložením věcí u popelnic

Černé skládky. Problém, který se i přes výraznou ekologickou osvětu v Česku nedaří zcela vymýtit. Najít se dají v lesích, podél silnic i uprostřed měst a obcí. Obvykle je zakládají ti, kteří si nechtějí dát práci s odvážením odpadu do sběrných dvorů, případně se jim za něj nechce platit, pokud nemají nárok na jeho odevzdání zdarma. Dohledat zakladatele černé skládky se bohužel podaří málokdy. Pokud se to ale povede, pokutě se obvykle nevyhne. Mimochodem, víte, co všechno se dá za černou skládku považovat a zda jste se na jejím založení někdy sami nepodíleli?

Recyklujte staré spotřebiče, je to dobrá věc! Poradíme vám jak na to

Dosloužila vám pračka nebo lednička a poohlížíte se po nové? Kromě zjišťování novinek na trhu elektro spotřebičů byste si také měli zjistit jak naložit s tím starým. Možností jak se ho zbavit správným způsobem je vícero. Sepsali jsme vám je. A radost budou mít především ti, kteří se potřebují zbavit staršího přístroje, ale nechtějí přitom nikam jezdit. Poradíme vám jak spotřebič gratis odevzdat z pohodlí domova. V následujícím článku se navíc dozvíte, co se se spotřebiči děje po odevzdání k recyklaci.

Elektromobilita si hledá cestu do služeb pro města a obce

Elektromobilitě je věnováno v posledních letech hodně pozornosti. Technika poháněná elektřinou se začíná prosazovat i v oblasti služeb pro města a obce. „V rámci tohoto trendu naše firma pořizuje techniku a stroje, které ve městech pracují ekologicky a potichu. Tak, aby to bylo pro občany efektivní a pohodlné,“ vysvětluje Pavel Tomášek, generální ředitel firem FCC v ČR, lídra v oblasti nakládání s odpady a zajišťování komunálních služeb.

Záludnosti třídění odpadu: Seznam běžných věcí, které umí zamotat hlavu

Třídíte odpad. Rádi a už docela dlouho, takže při vyhazování odpadků zkušeně míříte do potřebného kontejneru. Jenže, ouha, čas od času se objeví kousek, který vám zamotá hlavu. Ať už je to víčko od jogurtu, tuba od deodorantu nebo obal od bonboniéry. Právě nad těmito odpadky vyvstává klasická otázka - kam s ním? Zjišťovali jsme to a teď vám přinášíme odpovědi, díky kterým se stanete třídičem profesionálem.

Firma FCC je jednou z nejvýznamnějších evropských firem, zabývajících se nakládáním s odpady a poskytováním komunálních služeb. V současné době tvoří skupinu FCC v ČR 18 samostatných ekonomických subjektů. FCC v ČR je prostřednictvím společnosti FCC Environment CEE GmbH součástí nadnárodní skupiny FCC Group, jejímž lídrem je španělská společnost FOMENTO DE CONSTRUCCIONES Y CONTRATAS, S.A. (FCC). Ve spolupráci se CNN Prima NEWS vznikla speciální obsahová sekce Odpady a Česko, kde se dozvíte to nejzajímavější z této oblasti.