osada

Výpis příspěvků ke štítku „osada“

Slovenskem otřásla smrt dvouletého hocha. Zabít ho měl nevlastní otec v nelidských podmínkách

10. března 2023 16:40

Teprve dvouletého chlapce měl utýrat k smrti jeho nevlastní otec. Tragédie se odehrála na začátku března v jedné z nelegálních osad v Košicích, kde žije asi 200 lidí. Hoch byl s mnohočetnými zraněními převezen od nemocnice, kde později na následky zranění zemřel. Pachatelem má být teprve 19letý muž, který skončil ve vazbě a hrozí mu dvanáctileté vězení.

Zelenskyj varuje: Invaze na Ukrajinu byl jen začátek. Rusové budou chtít i další země

23. dubna 2022 00:45

Invaze na Ukrajinu byla jen začátek. Rusové se chtějí zmocnit i dalších zemí. Ve svém pátečním projevu to řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. „Víte, že kdysi mluvili (Rusové) o svém největším snu: vidět Paříž a zemřít. A jejich chování je teď prostě šokující. Protože jejich snem je ukrást záchod a zemřít,“ prohlásila také ukrajinská hlava státu.

Legendární Osadníci se vrací. Strategie The Settlers míří na počítače, jak se hraje?

16. ledna 2022 21:19

Staromilci se mohou těšit na návrat oblíbené hry s osadníky. Strategie The Settlers se po několika dlouhých letech čekání opět objeví na počítačích a autoři ze studia Blue Byte slibují řadu novinek. Hráči se mají dočkat například pestřejších možností správy osady, vylepšeného boje mezi armádami i moderního grafického kabátu. Nekompletní verzi, kterou měla redakce CNN Prima NEWS možnost vyzkoušet, si může širší veřejnost zahrát v druhé polovině ledna.

Tragédie v Liptovském Mikuláši: Dvě děti uhořely při požáru v osadě, další je zraněné

22. října 2021 18:01

V pátek kolem poledne vyjížděli hasiči do osady Hlboké ve městě Liptovský Mikuláš na Slovensku, kde zachvátily plameny jednu ze staveb. Krizový štáb města v osadě vyhlásil mimořádnou situaci. V troskách následně hasiči nalezli bez známek života dvě nezletilé děti, pravděpodobně chlapce a dívku. Další děvčátko záchranáři převezli do nemocnice.

Koronavirus na hranicích: Máme větší disciplínu, tvrdí Slováci. Kazí nám to Praha, kontrují Češi

22. října 2020 22:06

Vjadačka je beskydská osada, kterou půlí hřebenová cesta. Na východ od úzké asfaltky leží Slovensko, na západ Česká republika. „Jsme zodpovědnější než Češi, proto máme i méně obětí infekce,“ myslí si 72letá Emilie Blažková ze slovenské strany obce. Hraniční cestu teď ale bez negativního testu nesmí překračovat.

Spor kvůli historii. Cyklista chtěl přejmenovat americkou osadu s názvem Swastika

27. září 2020 10:58

Uprostřed přírodní scenérie Adirondackého pohoří ve státě New York se nachází osada s názvem Swastika. Malá hnědá tabulka označující toto místo zaujala svým jménem projíždějícího cyklistu Michaela Alcama. V současnosti, kdy především tamní společnost řeší otázku bělošské nadvlády, Alcama název osady znepokojil. Rozhodl se proto zakročit, píše na svém webu americký rozhlas National Public Radio (NPR).

Izraelští osadníci údajně napadli palestinské cyklisty. Vjeli na „nepovolené“ území

22. července 2020 18:33

Skupina palestinských cyklistů měla být údajně napadena Izraelci poté, co skupinu přivedla navigace na cestu okupovanou židovskými osadníky na Západním břehu Jordánu. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelský server Ynet k incidentu ve středu napsal, že se jedná o další příklad, že navigační technologie nedokážou zvládnout tamní mimořádně složitou teritoriální situaci.