reklama

Oskar, kterému muž vypálil oči žíravinou, má domov. Pachatel míří před soud

Pamatujete si příběh ze Slovenska, kde malému Oskarovi vypálili oči žíravinou? Díky spolku OZ Druhá šancä Bardejov a dočasné péči se Oskar vrátil do normálního života. Naučil se, že lidé jsou i hodní, že může mít plnou misku, psí kamarády, naučil se chodit po schodech a vlastně krásně plnohodnotně žít se svým hendikepem.

reklama

Oskar – nové jméno pro pejska, kterému snad konečně začal i nový život, jaký si zaslouží. Jeho příběh jste určitě zaregistrovali. Zmateného a zuboženého ho 25. prosince, na Boží hod, našla rodina v obci Malcov na východním Slovensku. Okamžitě zavolali pomoc. Veterinářka následné potvrdila, že pejska někdo žíravinou připravil o obě oči a bude tak navždy slepý.

Policie spustila trestní stíhání ve věci týrání zvířat. Za dopadení pachatele tohoto hrůzného činu vypsalo sdružení (kde se Oskar nachází) odměnu 100 tisíc korun.

V dubnu Oskar podstoupil operaci. Zašili mu víčka, aby se mu do nich nedostala infekce. Rekonvalescence byla bezproblémová a už druhý den běhal na procházce. Od dočaskářky přišla úžasná zpráva, že Oskar našel i nový domov. Zájemců o něho i podporovatelů bylo mnoho. Nakonec zakotvil u rodiny, kde nebude jedináčkem, takže bude mít psího parťáka, který mu v určitých situacích nahradí ztracený zrak.

„Milí naši přátelé, S velkou radostí oznamujeme, že Oskar už má svůj úžasný vysněný domov plný lásky a pozornosti. Už se srovnal se psy a lidskými přáteli a my jsme za to moc vděční. Náš malý Oskare, neměl jsi ani ponětí, ale vnesl jsi do našich životů spoustu dobra, ale i spoustu zla, pomluv a nedůvěry v naši práci. Ale nejdůležitější pro nás je, že už ti nikdo neublíží. Celý Oz Druhá šancä Bardejov ti přeje jen to nejlepší do nového domova, hodně lásky, otevřené náruče a srdíčka a samozřejmě plné bříško,“ napsala organizace.

„Chceme chránit novou rodinu, a proto nebudeme zveřejňovat podrobnější informace. Děkuji za pochopení. Oskar bude mít otevřený účet pro všechny veterinární úkony v OZ Druhá šancä Bardejov, jak jsme slíbili. Rodině budeme vždy k dispozici a budeme moc rádi,“ doplnila.

To ale není jediný zlom v jeho životě. Skvělou novinu má i policie, která velmi pilně pracovala na odhalení pachatele tohoto činu. Zjistila, že za vším stojí 16 letý mladík ze slovenské osady. Míří tak před soud.

„Profesionální práce policie vedla k vznešení obvinění a návrhu na podání obžaloby za přečin týrání zvířat, a to zvlášť krutým způsobem na konkrétní osobu – mladistvého K.B. z osady Malcov. Prokurátor se s návrhem ztotožnil a celá věc se nachází na příslušném okresním soudě. Chceme poděkovat za profesionální přístup policie na obvodním oddělení policejního sboru v Kurově, který vedl k dopadení pachatele,“ napsala předsedkyně OZ Druhá šancä Bardejov.

Druhý deň rekonvalescencie a Oskarko už bol na výlete 🤭

Posted by Druhá šanca - OSKAR on Wednesday, April 1, 2020

Tagy:
Další vážné následky covidu. Způsobuje pokles inteligence, tvrdí experti
Koronavirus

Další vážné následky covidu. Způsobuje pokles inteligence, tvrdí experti

U lidí, kteří prodělali nemoc COVID-19, je pravděpodobnější zhoršení výsledků inteligenčních testů a nejhorší dopady na rozumové schopnosti má těžký průběh nemoci. Podle zpravodajské televize Sky News to zjistili britští vědci ve studii, při níž od ledna do prosince minulého roku zjišťovali inteligenci u 81 337 lidí, z nichž téměř 13 tisíc bylo infikováno koronavirem. Snížení IQ o sedm bodů zaznamenali vědci u lidí, kteří byli s covidem hospitalizováni nebo dokonce skončili na umělé plicní ventilaci.

KOMENTÁŘ: Ruce vzhůru, kontrola. Jak buldozer Maláčová hraje předvolební divadlo
Názory

KOMENTÁŘ: Ruce vzhůru, kontrola. Jak buldozer Maláčová hraje předvolební divadlo

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) je přesvědčena, že v tuzemských firmách panuje otrokářství, šikana a/nebo zastrašování. Vydala se proto do českých „bavlníkových“ továren na kontrolu, aby dala najevo, kdo je v téhle zemi pánem. Sice nic nevyřešila, ale média jí byla plná. A o to zřejmě dodýchávající sociální demokracii před volbami jde. Bude to však ke vstupu do Sněmovny stačit?

Prokop z Berdychova gangu se přiznal ke čtyřem loupežím. Odmítl ale jejich organizaci

Jaromír Prokop, poslední neodsouzený člen takzvaného Berdychova gangu, se v úterý u soudu přiznal k účasti na čtyřech loupežích, které mu klade za vinu obžaloba. Odmítl ale tvrzení, že přepadení vymyslel a organizoval, jak dříve v jeho nepřítomnosti uvedli spolupachatelé včetně Davida Berdycha. Zdůraznil také, že při loupežích nikdy nepoužil fyzické násilí. Prokop se před trestním řízením řadu let skrýval, policie ho loni dopadla v USA.

Sledujte 360° s šéfkou TOP 09 Pekarovou: Jak zpětně hodnotí kauzu Dominika Feriho?

Jak vypadá soukromí českých vrcholných politiků? Co si o jejich působení myslí rodina či blízké okolí? A v čem sami politici spatřují své přednosti a slabiny? To vše poodhaluje speciální letní seriál 360° Pavlíny Wolfové. Dalším hostem rozhovorového speciálu bude předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Pořad můžete sledovat od 21:20 na CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

Živě
ON-LINE: Kajakářka Kudějová neprošla do finále. Nečekaně se loučí i Plíšková

Největším úspěchem české výpravy je zatím postup Markéty Vondroušové do čtvrtfinále tenisového turnaje. Porazila světovou dvojku Naomi Ósakaovou. Ve čtyřhře tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková porazily Španělky a jsou ve čtvrtfinále. Karolína Plíšková s Markétou Vondroušovou prohrály s Brazilkami a nepostupují. Na stříbro Lukáše Rohana nedokázala navázat česká kajakářka Kateřina Minařík Kudějová, která překvapivě vypadala už v semifinále. Úspěch pro české plavání zapsala Barbora Seemanová, která vybojovala první olympijské finále od roku 2000.

Nepatříš na olympiádu, četla Vondroušová, teď se postarala o senzaci. Co říká o zápase?

Český ženský tenis zažívá v posledních měsících pořádné žně. Roland Garros ovládla Barbora Krejčíková, ve Wimbledonu došla až do finále Karolína Plíšková. Hlavní olympijskou hvězdou je Markéta Vondroušová, která v úterý vyřadila domácí celebritu Naomi Ósakaovou. Pro rodačku ze Sokolova jde o obří satisfakci, protože před hrami v Tokiu narazila na početné hlasy fanoušků, kteří se podivovali nad tím, že zrovna ona dostala šanci hrát pod pěti kruhy.

reklama

Domácí zpravodajství

Čeští lékaři už aplikovali přes 10 milionů dávek očkování proti covidu. Čísla klesají

Zdravotníci v Česku aplikovali od začátku očkování proti onemocnění COVID-19 přes deset milionů dávek vakcíny, k pondělnímu večeru jich ministerstvo zdravotnictví eviduje 10 064 380. V zemi se začalo očkovat na konci loňského prosince, ukončené očkování mělo k pondělku přes 4,6 milionu lidí. V pondělí v Česku přibylo 206 potvrzených případů koronaviru, zhruba o desítku méně než předchozí pondělí. Počty nově nakažených klesají v mezitýdenním srovnání devět dní po sobě.

reklama