reklama

Oskar, kterému muž vypálil oči žíravinou, má domov. Pachatel míří před soud

Oskarovi minulý rok vypálili oči žíravinou/OZ Druhá šancä Bardejov
Foto:

Pamatujete si příběh ze Slovenska, kde malému Oskarovi vypálili oči žíravinou? Díky spolku OZ Druhá šancä Bardejov a dočasné péči se Oskar vrátil do normálního života. Naučil se, že lidé jsou i hodní, že může mít plnou misku, psí kamarády, naučil se chodit po schodech a vlastně krásně plnohodnotně žít se svým hendikepem.

reklama

Oskar – nové jméno pro pejska, kterému snad konečně začal i nový život, jaký si zaslouží. Jeho příběh jste určitě zaregistrovali. Zmateného a zuboženého ho 25. prosince, na Boží hod, našla rodina v obci Malcov na východním Slovensku. Okamžitě zavolali pomoc. Veterinářka následné potvrdila, že pejska někdo žíravinou připravil o obě oči a bude tak navždy slepý.

Policie spustila trestní stíhání ve věci týrání zvířat. Za dopadení pachatele tohoto hrůzného činu vypsalo sdružení (kde se Oskar nachází) odměnu 100 tisíc korun.

V dubnu Oskar podstoupil operaci. Zašili mu víčka, aby se mu do nich nedostala infekce. Rekonvalescence byla bezproblémová a už druhý den běhal na procházce. Od dočaskářky přišla úžasná zpráva, že Oskar našel i nový domov. Zájemců o něho i podporovatelů bylo mnoho. Nakonec zakotvil u rodiny, kde nebude jedináčkem, takže bude mít psího parťáka, který mu v určitých situacích nahradí ztracený zrak.

„Milí naši přátelé, S velkou radostí oznamujeme, že Oskar už má svůj úžasný vysněný domov plný lásky a pozornosti. Už se srovnal se psy a lidskými přáteli a my jsme za to moc vděční. Náš malý Oskare, neměl jsi ani ponětí, ale vnesl jsi do našich životů spoustu dobra, ale i spoustu zla, pomluv a nedůvěry v naši práci. Ale nejdůležitější pro nás je, že už ti nikdo neublíží. Celý Oz Druhá šancä Bardejov ti přeje jen to nejlepší do nového domova, hodně lásky, otevřené náruče a srdíčka a samozřejmě plné bříško,“ napsala organizace.

„Chceme chránit novou rodinu, a proto nebudeme zveřejňovat podrobnější informace. Děkuji za pochopení. Oskar bude mít otevřený účet pro všechny veterinární úkony v OZ Druhá šancä Bardejov, jak jsme slíbili. Rodině budeme vždy k dispozici a budeme moc rádi,“ doplnila.

To ale není jediný zlom v jeho životě. Skvělou novinu má i policie, která velmi pilně pracovala na odhalení pachatele tohoto činu. Zjistila, že za vším stojí 16 letý mladík ze slovenské osady. Míří tak před soud.

„Profesionální práce policie vedla k vznešení obvinění a návrhu na podání obžaloby za přečin týrání zvířat, a to zvlášť krutým způsobem na konkrétní osobu – mladistvého K.B. z osady Malcov. Prokurátor se s návrhem ztotožnil a celá věc se nachází na příslušném okresním soudě. Chceme poděkovat za profesionální přístup policie na obvodním oddělení policejního sboru v Kurově, který vedl k dopadení pachatele,“ napsala předsedkyně OZ Druhá šancä Bardejov.

K tématu

Tagy: pes Slovensko záchrana zvířat utrpení zvířat trestný čin týrání zvířat soud
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

reklama
Jana Husa mohl zachránit knihtisk, ten ale přišel až 40 let po jeho upálení
Slovinsko od úterý vrací ČR mezi bezpečné země. Výjimkou je Moravskoslezský kraj
Opilá a zdrogovaná řidička zabila při nehodě policistu, další dva jsou těžce zranění
reklama
reklama
Je vaše dovolená ohrožena kvůli koroně? Horníci za to nemůžou. Selhal stát

Názory

Domácí zpravodajství

Přes týden nás čeká polojasno a teploty do 25 stupňů. V pátek přijdou bouřky
Další články
reklama
reklama