Oskar, kterému muž vypálil oči žíravinou, má domov. Pachatel míří před soud

Pamatujete si příběh ze Slovenska, kde malému Oskarovi vypálili oči žíravinou? Díky spolku OZ Druhá šancä Bardejov a dočasné péči se Oskar vrátil do normálního života. Naučil se, že lidé jsou i hodní, že může mít plnou misku, psí kamarády, naučil se chodit po schodech a vlastně krásně plnohodnotně žít se svým hendikepem.

Oskar – nové jméno pro pejska, kterému snad konečně začal i nový život, jaký si zaslouží. Jeho příběh jste určitě zaregistrovali. Zmateného a zuboženého ho 25. prosince, na Boží hod, našla rodina v obci Malcov na východním Slovensku. Okamžitě zavolali pomoc. Veterinářka následné potvrdila, že pejska někdo žíravinou připravil o obě oči a bude tak navždy slepý.

Policie spustila trestní stíhání ve věci týrání zvířat. Za dopadení pachatele tohoto hrůzného činu vypsalo sdružení (kde se Oskar nachází) odměnu 100 tisíc korun.

V dubnu Oskar podstoupil operaci. Zašili mu víčka, aby se mu do nich nedostala infekce. Rekonvalescence byla bezproblémová a už druhý den běhal na procházce. Od dočaskářky přišla úžasná zpráva, že Oskar našel i nový domov. Zájemců o něho i podporovatelů bylo mnoho. Nakonec zakotvil u rodiny, kde nebude jedináčkem, takže bude mít psího parťáka, který mu v určitých situacích nahradí ztracený zrak.

„Milí naši přátelé, S velkou radostí oznamujeme, že Oskar už má svůj úžasný vysněný domov plný lásky a pozornosti. Už se srovnal se psy a lidskými přáteli a my jsme za to moc vděční. Náš malý Oskare, neměl jsi ani ponětí, ale vnesl jsi do našich životů spoustu dobra, ale i spoustu zla, pomluv a nedůvěry v naši práci. Ale nejdůležitější pro nás je, že už ti nikdo neublíží. Celý Oz Druhá šancä Bardejov ti přeje jen to nejlepší do nového domova, hodně lásky, otevřené náruče a srdíčka a samozřejmě plné bříško,“ napsala organizace.

„Chceme chránit novou rodinu, a proto nebudeme zveřejňovat podrobnější informace. Děkuji za pochopení. Oskar bude mít otevřený účet pro všechny veterinární úkony v OZ Druhá šancä Bardejov, jak jsme slíbili. Rodině budeme vždy k dispozici a budeme moc rádi,“ doplnila.

To ale není jediný zlom v jeho životě. Skvělou novinu má i policie, která velmi pilně pracovala na odhalení pachatele tohoto činu. Zjistila, že za vším stojí 16 letý mladík ze slovenské osady. Míří tak před soud.

„Profesionální práce policie vedla k vznešení obvinění a návrhu na podání obžaloby za přečin týrání zvířat, a to zvlášť krutým způsobem na konkrétní osobu – mladistvého K.B. z osady Malcov. Prokurátor se s návrhem ztotožnil a celá věc se nachází na příslušném okresním soudě. Chceme poděkovat za profesionální přístup policie na obvodním oddělení policejního sboru v Kurově, který vedl k dopadení pachatele,“ napsala předsedkyně OZ Druhá šancä Bardejov.

Tagy: