CNN Prima News otevření škol

otevření škol

Výpis příspěvků ke štítku „otevření škol“

Trpělivě čekáme, říká ředitelka zlínské školy. V nejzasaženějším kraji zůstávají děti doma

27. dubna 2021 21:50

Nejdéle si na návrat dětí do škol a školek počkají ve Zlínském kraji, kde je pandemická situace nejhorší. „Trpělivě čekáme, zatím však nevíme, kdy k otevření škol v našem kraji dojde. Bude to později, ale už s tím počítáme,“ uvedla pro CNN Prima NEWS ředitelka Základní školy Malenovice Zdeňka Jančíková.

Všichni žáci by se do škol mohli vrátit v květnu, studenti koncem dubna, věří Plaga

15. dubna 2021 09:46

Návrat všech dětí a studentů do škol by mohl být rychlejší, než se předpovídá. Pokud bude epidemická situace příznivá, žáci by se mohli vrátit do lavic už v květnu. Datum by mohlo být ještě dřívější pro studenty středních škol. V diskusním pořadu Rozstřel na iDNES.tv to uvedl ministr školství Robert Plaga (za ANO) s tím, že i nadále bude podmínkou povinné testování.

Jste největším hysterikem, vyslechl si Kubek. Ševčíkovi vzkázal: Nefušujte do medicíny

13. dubna 2021 22:30

Nemontuji se do ekonomiky, tak vy nefušujte do medicíny, osočil prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek ekonoma Miroslava Ševčíka a vmetl mu do tváře, že se chová směšně. Ševčík předtím označil Kubka za jednoho z největších hysteriků pandemie. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS se spolu neshodli například na otevírání škol či zaplnění nemocnic.

Kde se v Česku vzala brazilská mutace? Nakažení v cizině nebyli, vir přenesli na rodiny

9. dubna 2021 18:29

Dva lidé z Děčínska, kteří se nakazili takzvanou brazilskou mutací koronaviru, už jsou vyléčení, infikovali ale své rodinné příslušníky. Nikdo z nakažených nemá těžký průběh nemoci, není však jisté, kde se mutace v Česku vzala. Evropské státy ale mají z nové mutace strach, protože v Jižní Americe prudce zhoršila epidemickou situaci.

Školy na Děčínsku se v pondělí neotevřou. Žáci do nich nastoupí o týden později

9. dubna 2021 12:24

Školy na Děčínsku se v pondělí spolu s ostatními školami v Česku neotevřou. V pátek o tom s ohledem na epidemickou situaci v okrese rozhodlo ministerstvo zdravotnictví. Žáci se do lavic vrátí o týden později, řekla ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková. Situace na Děčínsku je v kraji z epidemického hlediska dlouhodobě nejhorší. Na 100 000 obyvatel tam připadá téměř 354 nakažených, za poslední týden v okrese přibylo 458 případů covidu.

Další odklad. Děti se do lavic vrátí nejdříve 3. března, školy se musí připravit

23. února 2021 18:32
Aktualizováno

Částečný návrat žáků do škol se neuskuteční od pondělí 1. března, jak vláda avizovala, ale nejdříve od středy 3. března. Na posunutí termínu se v úterý dohodl ministr školství Robert Plaga (za ANO) se zástupci Asociace krajů ČR. Podle nich je třeba dát školám čas na přípravu testování na COVID-19, které je podmínkou návratu žáků do lavic. Ve vysílání na CNN Prima NEWS to Plaga potvrdil.