reklama

Otrava u psa. První pomoc při požití toxické látky!

Ilustrační foto

Základem by mělo být to, abyste měli v telefonu uložený kontakt na svého veterináře, nebo na veterinární službu, která funguje 24 hodin denně.

reklama

Jednejte hned! Když má pes bolesti a křeče, bývá pozdě!
Důležité: Potřebujete dostatek vody, přikrývek a lékárničku (3% roztok peroxidu vodíku, černé/živočišné uhlí).

Při požití toxických látek se okamžitě doporučuje vyvolat zvracení. Pozor! Pokud ale váš pes pozřel žíravinu, zvracení nevyvolávejte, může to poškodit zažívací trakt. Stejně tak pokud je malátný a nebo už zvracel. Pejskovi vypláchněte tlamu a dejte mu vypít 2-5 dcl vody. Pouze neperlivé. Minerálky a sodovky ne! Mohou uvolňovat oxid uhličitý. Nenuťte ho do pití, pokud má již bolesti, anebo je v bezvědomí, okamžitě jeďte k veterináři. A nepodávejte ani živočišné uhlí, může to zkomplikovat následné vyšetření sliznice.

Pokud váš pes spolkl předmět, zapomeňte na rady jako zelí, pití coly a podobně. Dopravte zvíře k veterináři, ten zvíře endoskopicky vyšetří a předmět vyjme, čím více potravin bude mít zvíře v žaludku, tím hůř.

Při použití toxických látek zavolejte veterináře, na jeho doporučení vyvolejte zvracení. A to pouze u zvířete, které nemá křeče a je při vědomí. Do 1 hodiny od pozření látky. Pokud se jedná o lepidlo nebo látku, která pění – nevyvolávejte zvracení!

Varianty vyvolání zvracení

  • Vlažná voda se solí nebo vlažná voda s 3% roztokem peroxidu vodíku.

Více jak 0,5-2 dcl vody (podle velikosti) nedávejte větší množství vody. Pomáhá k rozpuštění látky v těle, hlavně pokud nedojde ke zvracení.

Pokud uspějete a pejsek se vyzvracía bude při vědomí, do 5 minut podejte 5-20 rozdrcených tablet živočišného uhlí rozmíchaného ve vodě.

K veterináři jeďte tak i tak.

Důležité je znát váhu zvířete a sdělit zda bere léky a s něčím se léčí.

Nejlépší je k veterináři přinést obal, etiketu nebo část látky, kterou pes pozřel. I pokud se jedná o tablety, nebo jedovaté květiny.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Vláda

Co Česku hrozí? Zákaz vycházení, omezení pohybu jen na bydliště i konec služebních cest

Co Česku hrozí? Zákaz vycházení, omezení pohybu jen na bydliště i konec služebních cest

Zákaz vycházení, omezení pohybu na určité kilometry, zákaz cestování na hory nebo zrušení možnosti ubytování v hotelech přes služební cesty. To vše jsou podle informací CNN Prima NEWS varianty, které vláda zvažuje jako tvrdší zpřísnění. Návrhy má připravit každý z ministrů Babišovy vlády a na stole ministra zdravotnictví Jana Blatného by se měly sejít do 12. hodiny.

Koronavirus

Bolestivé očkování a hrozba zánětu. Miliony objednaných stříkaček z Číny nejsou vhodné

Bolestivé očkování a hrozba zánětu. Miliony objednaných stříkaček z Číny nejsou vhodné

Ministerstvo zdravotnictví od čínského výrobce objednalo téměř dva miliony stříkaček s pevnou jehlou, které podle zjištění Radiožurnálu a webu iROZHLAS.cz nejsou pro vakcinaci vhodné. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) rozhlasu potvrdil, že stříkačky nejsou vhodné pro vakcínu firem Pfizer/BioNTech, ale pro látky jiných výrobců ano. V Česku zatím převažuje vakcína Pfizer/BioNTech. Web také zjistil, že v případě stříkaček s pevnou jehlou je aplikace bolestivější, hrozí i riziko zánětu a složité je odhadnout správné množství natahované látky.

Česko je už půlku ledna na čtvrtém stupni PES, vláda ale projedná zpřísnění opatření
Babišův poradce: Stres kolem nedostatku vakcíny? Až dorazí, může to být třikrát horší
Češi budou bez soli a ořechů, mléko zdraží o pětinu. Takové mohou být důsledky kvót
reklama
reklama
Novotný zaútočil na Klause ml. kvůli rouškám: To, co předvádí váš otec, je zločin

360°

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama