CNN Prima News zvracení

zvracení

Výpis příspěvků ke štítku „zvracení“

Lidé se stydí za migrénu, společnost se jim posmívá. Nepochopení přichází i od zdravotníků

Nepopsatelná bolest hlavy, zvracení, závratě, přechodná ztráta zraku – tyto a další příznaky zažívá několikrát do měsíce přes milion lidí s migrénou. Přestože je migréna jako nemoc známá, pacienti se stále setkávají s odsuzováním, nepochopením, a to občas i ze strany zdravotníků. „Je to jen bolest hlavy,“ slýchávají. Drtivá většina lidí s migrénou tak nemoc tají, protože se bojí výsměchu. Vyplývá to z průzkumu pacientské organizace Migréna-help, kterého se zúčastnilo více než 500 respondentů.

Poplach v Německu: Na festivalu se nakazilo norovirem 700 lidí. Úřady hledají příčinu

Náhlou vlnu nakažených takzvaným norovirem, který způsobuje nevolnost, zvracení a průjem, hlásí z německého Stuttgartu. Na oblíbeném zahájení jarních slavností se během víkendu mělo nakazit přes 700 návštěvníků festivalu. Úřady dosud zjišťují příčinu, přičemž radnice ujišťuje, že na průběh akce to nebude mít dopad. Píše o tom web Bild.

Haška rozpálila IIHF: Je mi na zvracení. Bojí se, že kvůli pravdě o Rusech bude v p*deli

Mezinárodní hokejová federace (IIHF) dál brání vstupu ruského a běloruského týmu na půdu mistrovství světa. Ve středu potvrdila, že reprezentanti válečných spojenců nebudou ani příští rok na šampionátu v Česku. Argument pro tento krok ale není očekávatelného rázu. Což rozpálilo brankářskou legendu a nyní bojovníka za sport bez lidí ze státu agresora Dominika Haška.

V šestnácti je Lexi na úrovni miminka. Naději přináší drahá léčba kmenovými buňkami

Šestnáctiletá Alexandra Čechová není jako ostatní dívky v jejím věku. Kvůli komplikacím při porodu se u ní rozvinula těžká psychomotorická retardace a je na úrovni půlročního dítěte. Za svůj život absolvovala nespočet rehabilitací, cvičení i vyšetření. Nic z toho však výrazně nepomohlo a rodiče dodnes neznají přesnou diagnózu. Velkou naději ve zlepšení zdravotního stavu dospívající dívky vkládají do léčby kmenovými buňkami, která se však v Česku neprovádí a je finančně velmi nákladná. Příběh své nejstarší dcery popisuje padesátiletá Sylva Čechová z Jesenice.