CNN Prima News zvracení

zvracení

Výpis příspěvků ke štítku „zvracení“

Haška rozpálila IIHF: Je mi na zvracení. Bojí se, že kvůli pravdě o Rusech bude v p*deli

Mezinárodní hokejová federace (IIHF) dál brání vstupu ruského a běloruského týmu na půdu mistrovství světa. Ve středu potvrdila, že reprezentanti válečných spojenců nebudou ani příští rok na šampionátu v Česku. Argument pro tento krok ale není očekávatelného rázu. Což rozpálilo brankářskou legendu a nyní bojovníka za sport bez lidí ze státu agresora Dominika Haška.

V šestnácti je Lexi na úrovni miminka. Naději přináší drahá léčba kmenovými buňkami

Šestnáctiletá Alexandra Čechová není jako ostatní dívky v jejím věku. Kvůli komplikacím při porodu se u ní rozvinula těžká psychomotorická retardace a je na úrovni půlročního dítěte. Za svůj život absolvovala nespočet rehabilitací, cvičení i vyšetření. Nic z toho však výrazně nepomohlo a rodiče dodnes neznají přesnou diagnózu. Velkou naději ve zlepšení zdravotního stavu dospívající dívky vkládají do léčby kmenovými buňkami, která se však v Česku neprovádí a je finančně velmi nákladná. Příběh své nejstarší dcery popisuje padesátiletá Sylva Čechová z Jesenice.

Dále budeme poznávat jedovaté rostliny nejenom našich zahrad

Jedovaté i jinak nebezpečné rostliny najdeme na každém místě, aniž bychom si to uvědomovali. Na území našeho státu roste několik set rostlinných druhů, které se vyznačují specifickými vlastnostmi. Můžeme mezi nimi nalézt druhy prudce jedovaté, jedovaté a druhy jenom mírně jedovaté. Některé rostliny jsou svými jedovatými účinky na člověka i zvířata pověstné, jiné způsobují otravy jen málokdy. Rostou však nejen ve volné přírodě, ale pěstujeme je i na zahrádkách a jako pokojové v bytech.