CNN Prima News zvracení

zvracení

Výpis příspěvků ke štítku „zvracení“

V šestnácti je Lexi na úrovni miminka. Naději přináší drahá léčba kmenovými buňkami

5. prosince 2022 07:50

Šestnáctiletá Alexandra Čechová není jako ostatní dívky v jejím věku. Kvůli komplikacím při porodu se u ní rozvinula těžká psychomotorická retardace a je na úrovni půlročního dítěte. Za svůj život absolvovala nespočet rehabilitací, cvičení i vyšetření. Nic z toho však výrazně nepomohlo a rodiče dodnes neznají přesnou diagnózu. Velkou naději ve zlepšení zdravotního stavu dospívající dívky vkládají do léčby kmenovými buňkami, která se však v Česku neprovádí a je finančně velmi nákladná. Příběh své nejstarší dcery popisuje padesátiletá Sylva Čechová z Jesenice.

Další tragédie v egyptském letovisku. Malý chlapec zemřel, jeho otec bojuje o život

7. července 2022 14:56

V noční můru se změnila dovolená italské rodiny v populárním egyptském letovisku Šarm aš-Šajch. Teprve šestiletý chlapec zemřel po náhlých zdravotních komplikacích. V nemocnici skončila i jeho těhotná matka a otec, který bojuje o život. Úřady už zahájily vyšetřování okolností neštěstí. Podle médií by za tragédií mohla být otrava jídlem.

Dále budeme poznávat jedovaté rostliny nejenom našich zahrad

29. června 2021 03:00

Jedovaté i jinak nebezpečné rostliny najdeme na každém místě, aniž bychom si to uvědomovali. Na území našeho státu roste několik set rostlinných druhů, které se vyznačují specifickými vlastnostmi. Můžeme mezi nimi nalézt druhy prudce jedovaté, jedovaté a druhy jenom mírně jedovaté. Některé rostliny jsou svými jedovatými účinky na člověka i zvířata pověstné, jiné způsobují otravy jen málokdy. Rostou však nejen ve volné přírodě, ale pěstujeme je i na zahrádkách a jako pokojové v bytech.

Na škole v přírodě musely zasahovat sanitky. Desítky dětí po jídle zvracely

23. června 2021 10:28
Aktualizováno

Záchranná služba v noci na dnešek zasahovala v rekreačním zařízení v Hradci Králové, kde byla škola v přírodě. Nevolnost způsobená zřejmě stravou zasáhla dvacet dětí a dva dospělé. V nemocnici skončilo pět lidí. Záchranáři dostali informaci o větším počtu lidí trpících náhlou nevolností a zvracením v úterý krátce před půl jednou v noci.

Jedovaté rostliny na zahradě – 1. část

8. června 2021 09:56

Na naší planetě roste asi 700 tisíc rostlinných druhů. Popsána a pojmenována je zhruba polovina. Život lidí i zvířat je plně závislý na existenci rostlin. Rostliny poskytují potravu, jsou zdrojem léčivých látek, textilní surovinou, stavebním materiálem, krmivem atd. Některé ale mohou být pro člověka i zvířata nebezpečné.

Jako když selhávají orgány. Pediatrička popisuje zrádný postcovidový syndrom u dětí

20. března 2021 19:17

Vysoké horečky, zvracení, někdy vyrážka nebo zarudlé spojivky. V dětském těle řádí zánět, ale rodiče a zpočátku ani lékaři nemusí rozpoznat, co je příčinou stavu připomínajícího multiorgánové selhání. Že jde o postcovidový syndrom, často poznají až v nemocnici. „Postcovidový syndrom je nevyzpytatelný, protože se může projevit u kteréhokoli dítěte,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Adéla Mořkovská, praktická lékařka pro děti a dorost z Frenštátu pod Radhoštěm.