Vláda schválila „český Green Deal“. Zahrnuje konec uhlí, hlavní sporný bod z návrhu vypadl
plavání
Výpis příspěvků ke štítku „plavání“
Tragédie při mistrovství světa v triatlonu: Dva veteráni zemřeli přímo na trati
K tragédii došlo při finále mistrovství světa v triatlonu ve španělské Málaze. V úvodní den zemřeli přímo na trati dva veteráni. Uvedla to Mezinárodní federace World Triathlon na sociální síti X.
Kontroverzní lekce plavání v českých bazénech se ruší. Metody Plaváčka prověřuje policie
Plaváček ruší některé své lekce. Kontroverzní kurzy kojeneckého plavání, o které se zajímají i policisté, opouštějí české bazény. V hledáčku vyšetřovatelů se kurzy pro kojence objevily kvůli metodám potápění miminek, které odborníci označili za nebezpečné. Vybrané lekce, které měly tento týden odstartovat, organizátoři pozastavili.
První medaile českých paralympioniků: 16letý Kratochvíl triumfoval v rekordním čase
Šestnáctiletý plavec David Kratochvíl se stal paralympijským vítězem v závodě na 400 metrů volným způsobem. O první medaili pro českou výpravu v Paříži se zrakově postižený sportovec postaral suverénním způsobem, závod kategorie S11 vyhrál v evropském rekordu 4:26,34 minuty přesně s pětisekundovým náskokem.
Dítě si vysnilo kroužek, ale rodiče nemají peníze? Pomoc nabízejí pojišťovny i neziskovky
Školní rok začíná, a tak se vedle otázky, kolik budou stát nutné pomůcky či obědy, řeší také kroužky pro děti, které taktéž zdražují. Dle posledních průzkumů většina rodičů za zájmové aktivity svého potomka zaplatí několik tisíc korun za pololetí. Dopřát dětem zajímavý kroužek ale mohou i rodiny, které nejsou v ideální finanční situaci. Příspěvky na pohybové aktivity nabízí většina pojišťoven, „finanční injekci“ potřebným na kteroukoliv aktivitu mohou poskytnout také neziskové organizace. Kam se obrátit a kde požádat o pomoc?
Škola Plaváček se topí v problémech? Policie zahájila vyšetřování, majitelka je překvapená
Kriminalisté začali vyšetřovat kontroverzní kurzy plavání kojenců. Plavecká škola Plaváček své služby nabízí napříč Českem. Podle právníka by provozovatelce mohl hrozit až osmiletý trest vězení.
Servírují červy v rybách a málo masa, zuří olympionik. Na jídlo v Paříži si stěžují i další
Červi v rybích pokrmech, malý výběr, nedostatek masa i příliš dlouhé čekací doby. Na stravování v Paříži si stěžuje čím dál více sportovců, mezi nimi i britský plavec Adam Peaty. Stravování ale není jediný problém, který sportovci organizátorům vyčítají.
Sporné metody Plaváčka: Dítě hlasitě pláče, ukazuje video. Ať zakročí úřady, žádá expert
Kontroverzní metody kurzu plavání Plaváček dělí rodiče na dva tábory. Jedni si ho pochvalují, druzí podali trestní oznámení. Na sociálních sítích se ale objevilo další znepokojivé video. Jedna z účastnic kurzu na něm demonstruje dětskou sebezáchranu při pádu do vody. Podle odborníka, kterého oslovila CNN Prima NEWS, by ale v podobných případech měly už zasáhnout úřady. Majitelka plavecké školy Blanka Sudíková Kovářová kritiku odmítá.
Bylo to jinak, říká plavkyně po kolapsu na olympiádě. Slovenka popírá slova šéfky výpravy
Slovenská reprezentantka Tamara Potocká po olympijské rozplavbě na 200 metrů polohového závodu zkolabovala a od bazénu ji museli na nosítkách a s kyslíkovou maskou na obličeji odnést záchranáři. Podle zdravotnického personálu byla jednadvacetiletá plavkyně při vědomí. Šéfka slovenské plavecké výpravy Ivana Langeová pro média uvedla, že Potocká měla astmatický záchvat. Plavkyně to však v příspěvku na svém Instagramu popřela.
Nejstarší plavčík v Česku se do důchodu ještě nechystá. Prozradil, čím se udržuje v kondici
Nejstarší plavčík z Česka, Josef Beránek, letos o Vánocích oslaví 82. narozeniny. Na koupališti ve Slavičíně na Zlínsku pracuje už 35 let a do důchodu se rozhodně nechystá. Ve vysílání CNN Prima NEWS prozradil, že by chtěl plavčíka dělat do 90 let. Promluvil také o tom, jakými sporty se udržuje vitální. „Nejvíc chodím a hodně lyžuju. Sjezdařinu, to já můžu…“ řekl.
Svým metodám věřím, tvrdí majitelka školy Plaváček. Podle odbornice děti volají o pomoc
Kvůli metodám plavecké školy Plaváček se přes sociální sítě spojilo několik stovek rodičů, kteří podali trestní oznámení na majitelku Blanku Kolářovou Sudíkovou. Stěžují si na praktiky, při nichž jsou děti náhle potápěny pod hladinu. Sudíková ale ve vysílání CNN Prima NEWS uvedla, že spolupracuje s odborníky a že metoda je bezpečná. Odborná vedoucí metodiky a didaktiky v centru mateřství Anahita Jana Hochová však varuje, že potápění může u dětí způsobit trauma.
Rozzlobené matky ženou k soudu majitelku školy Plaváček. Ta své kontroverzní metody hájí
Kontroverzní metody na kurzech plavání jsou důvodem, proč se několik stovek matek spojilo na sociálních sítích a podalo trestní oznámení na majitelku plavecké školy Plaváček. Rodičům vadí hlavně praktiky, při kterých jsou děti náhle potápěny pod hladinu. Zakladatelka plavecké školy ale své učení hájí. Už v minulosti přitom na sebe strhla pozornost kvůli takzvanému létání miminek. Tyto praktiky odborníci označili za zdraví nebezpečné. I tak je ale majitelka na svých stránkách stále nabízí.
Kontroverzní metody na kurzech plavání? Děti pořád plakaly, líčí účastnice. Škola se brání
Potopit miminko na kurzu plavání bez upozornění, a to i opakovaně navzdory pláči? Metody, které dle nespokojených klientů praktikuje plavecká škola Plaváček, jsou podle mnohých kontroverzní. Redakci CNN Prima NEWS se několik maminek, které si z kurzu odnesly špatné dojmy, ozvalo. Najde se však také řada spokojených klientů, kteří si přístup školy pochvalují. Proti nařčení se brání i zakladatelka školy Blanka Kolářová Sudíková. Podle odborníků i dalších provozovatelů plaveckých škol je vždy zásadní, aby si rodič kurzy prověřil a dopředu zjistil, zda mu přístup lektorů bude vyhovovat.