CNN Prima News plavání

plavání

Výpis příspěvků ke štítku „plavání“

Chtěl zachránit sestru, oba zemřeli. Rodinnou tragédii sledoval z pláže hrdinův syn

8. srpna 2022 09:19

K rodinné tragédii došlo ve čtvrtek na jedné z pláží v irském hrabství Kerry. Když se 62letá Muriel Erikssonová dostala při koupání nedaleko břehu do problémů, její o 12let mladší bratr Dessie Byrne se ji bez váhání vydal zachránit. Jenže nakonec se utopili oba sourozenci, nepomohla ani rychlá resuscitace a pomoc záchranářů. Vše navíc z pláže sledoval jeden z Byrneových synů.

PRIMA ČESKO Kvíz: Byla princezna Diana v Podolí? A kdo byl řidič automatofonu?

30. července 2022 23:53

Čas dovolených začal a řada Čechů i letos zvolí dovolenou v tuzemsku. Ta ale může být stejně zajímavá a dobrodružná jako v zahraničí. Tipy, kam vyrazit, přinesl další díl pořadu Prima Česko. Zaujalo vás plavení po řekách na jihu Čech? Nebo byste raději vyzkoušeli hraní na automatofonech v Liberci? Ať se rozhodnete jakkoli, vyrazte vybaveni nejen opalovacím krémem a průvodci, ale také znalostmi. S tím vám pomůže náš kvíz.

Plavání odsunulo transgender plavkyně: Je to zraňující, zaznívá. Češi pro nebyli

29. června 2022 07:04

Transgender sportovkyně budou mít svoji první speciální kategorii. Mezinárodní plavecká federace (FINA) jim totiž v minulém týdnu zakázala závodit mezi biologickými – „cisgender“ – ženami. Šéf českého plavání Petr Ryška nesouhlasil a pro CNN Prima NEWS vysvětluje, proč nebyl přesvědčený o správnosti nakonec schváleného návrhu.

Bezvládnou akvabelu musela trenérka zachránit už loni. Něco není v pořádku, říká hvězda

24. června 2022 12:41

Velké drama se šťastným koncem obletělo svět. Americká akvabela Anita Alvarezová po závěru svého vystoupení na mistrovství světa v Budapešti ztratila vědomí a její bezvládné tělo kleslo až na dno bazénu, odkud ji hrdinsky vytáhla trenérka. Nebylo to poprvé, co plavkyně na závodech zkolabovala. Kolaps ji potkal už loni při olympijské kvalifikaci. I tehdy jí zachraňovala život její koučka.

Svět se bouří proti transgender sportovkyním. Vůči ženám to není fér, dokládají analýzy

12. května 2022 06:27

Ožehavé téma, které láká k vyjádření i celebrity působící mimo sport. Vždy, když se objeví případ transgender osoby – zejména biologického muže poměřujícího síly se ženami – je z toho velké haló. „Pokud nemá dojít ke vzbouření sportovkyň a nedejbože bojkotu závodů z jejich strany, musí se pravidla upravit tak, aby měly všechny rovné podmínky,“ řekl pro CNN Prima NEWS šéf Národní sportovní agentury Filip Neusser.