CNN Prima News plavání

plavání

Výpis příspěvků ke štítku „plavání“

Záhadný útok žraloka: Ženu napadl v oblasti, kde nikdy neútočil. Místní na něj pořádají hon

Pro Australanku Pam Cookovou se z ranního plavání vyklubal boj o život. Čtyřiašedesátiletá žena si v neděli šla zaplavat na místo, které navštěvuje pravidelně již léta a podle svědectví se na něm nikdy nic podobného nestalo. Jenže tentokrát tomu bylo jinak. Žralok jí nejprve pokousal kotník a poté stehno a ruku. Nevyprovokovaný útok se štěstím přežila a je ve stabilizovaném stavu, mimo jiné i díky pomoci okolí. Zprávu přinesla australská média.

Záhadná smrt olympioničky v pouhých 42 letech. Mrtvou ji našla čtyřletá dcera, uvedla rodina

Bývalá olympijská plavkyně Helen Smartová, která reprezentovala Velkou Británii, náhle zemřela. Odešla ve věku pouhých 42 let. Po zářné sportovní kariéře pracovala jako ředitelka školy. Podle zahraničních médií není příčina smrti jasná. Rodina však informovala, že Helen šla spát a druhý den se už neprobudila. Mrtvou ji našla čtyřletá dcerka, která se maminku snažila marně vzbudit.

PŘEHLEDNĚ: Když se dovolená změní v boj o život. Destinace, kde je třeba dát pozor na žraloky

Egypt nebo Bahamy. Právě tyto oblasti v posledních týdnech hlásí děsivé útoky žraloků, které mnohdy končí i fatálně. Nejedná se však o ty nejnebezpečnější země, ostrovy či pláže, na nichž může obávaný predátor člověka poranit nebo usmrtit. Které oblasti patří mezi nechvalně proslulé a proč tomu tak je? Redakce CNN Prima NEWS připravila jejich přehled.

Chtěl zachránit sestru, oba zemřeli. Rodinnou tragédii sledoval z pláže hrdinův syn

K rodinné tragédii došlo ve čtvrtek na jedné z pláží v irském hrabství Kerry. Když se 62letá Muriel Erikssonová dostala při koupání nedaleko břehu do problémů, její o 12let mladší bratr Dessie Byrne se ji bez váhání vydal zachránit. Jenže nakonec se utopili oba sourozenci, nepomohla ani rychlá resuscitace a pomoc záchranářů. Vše navíc z pláže sledoval jeden z Byrneových synů.