Ozbrojený muž přepadl banku v Mladé Boleslavi. Mluvil česky, pátrá po něm policie

Bankovní přepadení v Mladé Boleslavi

Policie zahájila pátrání po ozbrojeném muži, který s lyžařskou kuklou na hlavě přepadl banku v Mladé Boleslavi. Údajně měl mluvit plynně česky, z banky si odnesl větší peněžní částku. O případu policie informovala na sociálních sítích a vyzvala veřejnost ke spolupráci i opatrnosti.

„Aktuálně intenzivně pátráme po muži, který se zbraní v ruce přepadl pobočku banky v Máchově ulici. Česky hovořící muž s kuklou na hlavě ve věku 30 až 40 let měl na sobě šedou pláštěnku a černé kalhoty. Z banky si odnesl vyšší obnos peněz,“ popsala policie podezřelého na sociálních sítích.

Pokud kdokoliv muže odpovídajícího popisu pozná, měl by okamžitě informovat linku 158. „Rozhodně se ho nesnažte sami zadržet,“ varovala policie.

Podle středočeské policejní mluvčí Barbory Schneeweissové k ozbrojené loupeži došlo krátce po půl šesté večer. Během přepadení nebyl nikdo zraněn, zatím není jasné, zda měl muž po ruce funkční střelnou zbraň, nebo pouze maketu.

Kriminalisté po muži pátrají, pomáhají jim psovodi se služebními psy. Policisté zároveň vyhodnocují kamerové záznamy. Muž si podle Schneeweissové odnesl peníze v igelitové tašce nebo pytli. NBeuvedla, která banka byla přesně přepadena, v Máchově ulici se nicméně nachází jen pobočka Moneta Money Bank.

Více informací by policie mohla zveřejnit v úterý. Pokud se jí do té doby nepodaří chytnout pachatele, policisté zveřejní také záznamy z kamer.

Tagy: