CNN Prima News Pálava

Pálava

Výpis příspěvků ke štítku „Pálava“

Přes 44 tisíc návštěvníků si vychutnalo paprsky malebného Mikulova

Šestasedmdesátý ročník tradičního Pálavského vinobraní je u konce. Třídenní akci plnou slunečních paprsků si dohromady nenechalo ujít na 44 tisíc návštěvníků, kteří navštívili bohatý program na náměstí, mikulovském zámku, ve vinařském městečku, na Kozím hrádku i amfiteátru. Hlavní dominantou celého víkendu bylo místní „tekuté zlato“ – víno.

Zapojte se do naší soutěže a užijte si Pálavské vinobraní naplno

Správný požitek z vína, to je víc než jen plná sklenka. Patří k němu i skvělá společnost a dobrá nálada. Kromě zmíněného nebude chybět na Pálavském vinobraní ani bohatý kulturní program plný koncertů. Vinobraní se letos koná 8. - 10. září v Mikulově a vy můžete být u toho. Šanci má každý, kdo zná správnou odpověď na soutěžní otázku níže. A co všechno výherci získají? Dvě třídenní permanentky na Pálavské vinobraní, dvě láhve vína, degustační bločky na Národní soutěž vín mikulovské podoblasti, dva katalogy vín, dvě sklenky s logem Pálavského vinobraní, dvě celodenní vstupenky do Aqualandu Moravia včetně vstupu do saunového světa Forum Romanum Wellness v Pasohlávkách a drobné upomínkové předměty.

Pálavské vinobraní: Klenot jižní Moravy spojující víno, tradice a nezapomenutelné zážitky

Již po šestasedmdesáté se na jihu Moravy chystá jedinečná událost, která přivádí do malebného města Mikulov desítky tisíc nadšených návštěvníků z celé republiky i ze zahraničí. Pálavské vinobraní se jako vždy uskuteční druhý zářijový víkend, tentokrát od 8. do 10. září. Třídenní festival vína nabídne v rámci bohatého programu také příjezd krále a královny, Národní soutěž vín Mikulovské podoblasti nebo koncerty nejznámějších českých a slovenských hvězd.

Soutěžte s Prima Českem a užijte si Pálavské vinobraní naplno

Lány vinic, cinkající skleničky, v nich vína všeho druhu, kolem veselá nálada a přívětiví lidé. To je Pálavské vinobraní, které se koná v termínu 8. - 10. září v Mikulově. Součástí vinobraní je i bohatý kulturní program plný koncertů a vy letos můžete být u toho. Stačí málo – přečíst si soutěžní otázku a poslat nám odpověď. A co všechno výherce získá? Dvě třídenní permanentky na Pálavské vinobraní, dvě láhve vína, degustační bločky na Národní soutěž vín mikulovské podoblasti, dva katalogy vín, dvě sklenky s logem Pálavského vinobraní, dvě celodenní vstupenky do Aqualandu Moravia včetně vstupu do saunového světa Forum Romanum Wellness v Pasohlávkách a drobné upomínkové předměty.

Vinařství Cibulka je chloubou Pálavy. Zdejší bio víno je oceňované i ve světě

Slunce, péče a láska. To jsou hlavní ingredience, které potřebuje dobré víno. Alespoň podle Petra Cibulky, který před lety založil rodinné vinařství. Na rozdíl od většiny vinařů na Moravě se věnuje především červenému vínu, které pěstuje bez používání chemie. A jak zaznělo v pořadu Prima Česko investovaná energie se mu vrací. Chuť bio vín z Pálavy si oblíbili nejen lidé v Česku, ale i ve světě.

Dobré víno potřebuje kromě sluníčka i čas. Jak zraje ve Velkých Pavlovicích?

Vyrobit dobré víno není nic jednoduchého. Stojí za tím velké úsilí mnoha lidí a také sklepmistrů, kteří se starají o to, aby lahodný mok dobře uzrál. My jsme se proto vydali na jižní Moravu do Velkých Pavlovic nedaleko Pálavy, kolébky českého vinařství, abychom zjistili, jak náročná je cesta od vinné révy z vinice až po nablýskané láhve, které se dostanou do rukou milovníků vína.