reklama

Pár na Žatecku nalezl zakopané pancéřové pěsti, na místo byli přivoláni pyrotechnici

Na Žatecku poblíž obce Holedeč byly s největší pravděpodobností nalezeny zakopané pancéřové pěsti. Nález oznámil muž a jeho přítelkyně, kteří zde chtěli otestovat detektor kovu. Zprvu měli za to, že pod zemí najdou spíše mince či nějakou cennost. Místo toho zřejmě našli munici z druhé světové války.

reklama

Pár na zbraně, které byly hojně využívány Němci během druhé světové války, narazil v lesíku poblíž obce Holedeč na Žatecku. Našli je vlastně náhodou, když sem vyšli otestovat nový detektor kovu. „Stalo se, že nám to zapípalo, a my už trošku poznáme, co to tak asi přibližně je,“ sdělila CNN Prima NEWS Michaela Komárková.

Její přítel následně začal na daném místě kopat. Podle svých slov čekal, že narazí na minci či něco podobného. Nález, který byl deset až patnáct centimetrů pod povrchem, byl ovšem jinačího kalibru. „Na první pohled to vypadalo jako něco železného,“ řekl redakci Tomáš Havlík. Ten měl zprvu za to, že jde o železnou trubku.

Zatímco on kopal, jeho přítelkyně pokračovala v hledání detektorem a zaznamenala další nálezy. Poté začala s kopáním i ona. „Zjistili jsme, že tam toho bude asi víc, tři nebo pět kusů,“ dodala žena.

Nález vyfotili a začali na internetu zjišťovat, zda by skutečně mohlo jít o pancéřové pěsti využívané za druhé světové války proti obrněným vozidlům. „Na internetu jsme začali hledat, jak ty pancéřové pěsti vypadají a zjistili jsme, že opravdu úplně stejně,“ dodala nálezkyně.

K lesíku již dorazili policisté a oblast zajistili. Na místo navíc dorazili i pyrotechnici.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama