reklama

Pár na Žatecku nalezl zakopané pancéřové pěsti, na místo byli přivoláni pyrotechnici

Zakopaná pancéřová pěst na Žatecku.
Zdroj: Tomáš Havlík

Na Žatecku poblíž obce Holedeč byly s největší pravděpodobností nalezeny zakopané pancéřové pěsti. Nález oznámil muž a jeho přítelkyně, kteří zde chtěli otestovat detektor kovu. Zprvu měli za to, že pod zemí najdou spíše mince či nějakou cennost. Místo toho zřejmě našli munici z druhé světové války.

reklama

Pár na zbraně, které byly hojně využívány Němci během druhé světové války, narazil v lesíku poblíž obce Holedeč na Žatecku. Našli je vlastně náhodou, když sem vyšli otestovat nový detektor kovu. „Stalo se, že nám to zapípalo, a my už trošku poznáme, co to tak asi přibližně je,“ sdělila CNN Prima NEWS Michaela Komárková.

Její přítel následně začal na daném místě kopat. Podle svých slov čekal, že narazí na minci či něco podobného. Nález, který byl deset až patnáct centimetrů pod povrchem, byl ovšem jinačího kalibru. „Na první pohled to vypadalo jako něco železného,“ řekl redakci Tomáš Havlík. Ten měl zprvu za to, že jde o železnou trubku.

Zakopaná pancéřová pěst na Žatecku
Zakopaná pancéřová pěst na Žatecku
Zdroj: Tomáš Havlík

Zatímco on kopal, jeho přítelkyně pokračovala v hledání detektorem a zaznamenala další nálezy. Poté začala s kopáním i ona. „Zjistili jsme, že tam toho bude asi víc, tři nebo pět kusů,“ dodala žena.

Nález vyfotili a začali na internetu zjišťovat, zda by skutečně mohlo jít o pancéřové pěsti využívané za druhé světové války proti obrněným vozidlům. „Na internetu jsme začali hledat, jak ty pancéřové pěsti vypadají a zjistili jsme, že opravdu úplně stejně,“ dodala nálezkyně.

K lesíku již dorazili policisté a oblast zajistili. Na místo navíc dorazili i pyrotechnici.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Nový den

Schickův mentální kouč: Jsem na Patrika pyšný, překvapil mě. Jaký postup radí na Anglii?

Schickův mentální kouč: Jsem na Patrika pyšný, překvapil mě. Jaký postup radí na Anglii?

Česká reprezentace dala na Euru zatím tři branky a pod všemi je podepsán jen jediný hráč. Patrik Schick ohromil proti Skotům gólem z půlky, s Chorvatskem vybojoval penaltu a zkrvavený po předchozím zákroku ji šel netradičně i sám kopnout. Úspěšně. Jsem na něj pyšný, říká o něm jeho mentální kouč Jan Mühlfeit, který 22 let působil v Microsoftu. Chválu ale podle něj zaslouží celý český tým. Na Anglii radí jít s respektem, ale beze strachu. Sebedůvěru přirovnal ke sněhové kouli.

Koronavirus

Uznávaný epidemiolog předpovídá černý scénář: Nebudeme stíhat pohřbívat

Uznávaný epidemiolog předpovídá černý scénář: Nebudeme stíhat pohřbívat

Přijde nová třetí epidemie, předpovídá uznávaný slovenský epidemiolog Vladimír Krčméry. Podle něj se mohou objevit mutace, které budou mít 30 až 40procentní úmrtnost. A také může přijít zoonotická chřipka, při které se lidé nebudou stíhat pohřbívat. V rozhovoru pro Nový Čas řekl, že dalším vlnám mohou státy předejít, jen pokud okamžitě zareagují na nové mutace, uzavřou hranice, vyhlásí celostátní karanténu a lidé budou opatrní a nebudou oslavovat konec epidemie. Také by se měli nechat očkovat.

Sněmovna zřejmě vydá Volného k trestnímu stíhání kvůli ivermektinu. Sám o to požádal
Piráti a STAN mají 43 kandidátů na ministry. Na dopravu Půtu, na spravedlnost Michálka
Následky pandemie ať zaplatí bohatí, hlásá Hamáček a plánuje progresivní daň
reklama
reklama
Anglický fanoušek před zápasem s Čechy: Pokud se nezlepšíme, porazíte nás o dva góly

EURO 2021

Domácí zpravodajství

Volný blok jde do voleb s Dělnickou stranou. Nejsou to žádní extremisté, říká Volný
Otrávím vodu, když nepropustíte vězně, hrozil obviněný Čech. Inspiroval se seriálem
Pospíšil: Feriho kauza koalici Spolu neuškodí. Budoval si svoji vlastní značku
Další články
reklama
reklama