reklama

Pár na Žatecku nalezl zakopané pancéřové pěsti, na místo byli přivoláni pyrotechnici

Na Žatecku poblíž obce Holedeč byly s největší pravděpodobností nalezeny zakopané pancéřové pěsti. Nález oznámil muž a jeho přítelkyně, kteří zde chtěli otestovat detektor kovu. Zprvu měli za to, že pod zemí najdou spíše mince či nějakou cennost. Místo toho zřejmě našli munici z druhé světové války.

reklama

Pár na zbraně, které byly hojně využívány Němci během druhé světové války, narazil v lesíku poblíž obce Holedeč na Žatecku. Našli je vlastně náhodou, když sem vyšli otestovat nový detektor kovu. „Stalo se, že nám to zapípalo, a my už trošku poznáme, co to tak asi přibližně je,“ sdělila CNN Prima NEWS Michaela Komárková.

Její přítel následně začal na daném místě kopat. Podle svých slov čekal, že narazí na minci či něco podobného. Nález, který byl deset až patnáct centimetrů pod povrchem, byl ovšem jinačího kalibru. „Na první pohled to vypadalo jako něco železného,“ řekl redakci Tomáš Havlík. Ten měl zprvu za to, že jde o železnou trubku.

Zatímco on kopal, jeho přítelkyně pokračovala v hledání detektorem a zaznamenala další nálezy. Poté začala s kopáním i ona. „Zjistili jsme, že tam toho bude asi víc, tři nebo pět kusů,“ dodala žena.

Nález vyfotili a začali na internetu zjišťovat, zda by skutečně mohlo jít o pancéřové pěsti využívané za druhé světové války proti obrněným vozidlům. „Na internetu jsme začali hledat, jak ty pancéřové pěsti vypadají a zjistili jsme, že opravdu úplně stejně,“ dodala nálezkyně.

K lesíku již dorazili policisté a oblast zajistili. Na místo navíc dorazili i pyrotechnici.

Tagy:

Hlavní zprávy

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal
Tenis

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal

Světová tenisová jednička Srb Novak Djokovič prohrál soud o zrušená víza, musí opustit Austrálii a nebude obhajovat titul na Australian Open, které začne v pondělí. Tenista prohlásil, že rozsudek respektuje a Austrálii opustí. Podle CNN mu zbývá ještě několik symbolických možností, ale start turnaje by v každém případě nestihl. Tři soudci federálního soudu v Melbourne rozhodli v jeho neprospěch jednomyslně. Djokovičovi nyní hrozí tříletý zákaz vstupu do země.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Jednání Sněmovny jako „žvanění“ opozice? Diskutují Vondráček i Kovářová
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Partii: Jednání Sněmovny jako „žvanění“ opozice? Diskutují Vondráček i Kovářová

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) chce z původního návrhu schodkového státního rozpočtu bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) seškrtat 80 miliard, aby jej z 377 miliard dostal pod hranici 300 miliard. Je to vůbec možné? V nedělní Partii na toto téma vystoupí ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda ČSSD Michal Šmarda. V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř poslanců z různých politických subjektů. Pořad můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Šmarda: Babiš mě ve vládě nechtěl, abych ji nerozvrátil zevnitř. Nesnese další osobnost

Předseda ČSSD Michal Šmarda se v minulosti nestal ministrem kultury, protože měl expremiér Andrej Babiš (ANO) obavy, aby mu vládu nerozvrátil zevnitř. V Partii Terezie Tománkové to řekl sám Šmarda s tím, že měl předseda hnutí ANO pravdu, protože by ve vládě nesnesl další silnou osobnost. Přiznal, že by se ve vládě snažil zachovat svoji důstojnost. Reakci Andreje Babiše redakce shání.

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se na úvod poslanecké schůze k vyslovení důvěry vládě Petra Fialy (ODS) pustil do guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Umně a téměř bez povšimnutí použil pojem Rusnokova drahota, jako by chtěl ze sebe smýt díl odpovědnosti za inflaci, která je v Česku nejvýše za 13 let. Proč Babišovi vadí šéf ČNB, kterému v červnu končí mandát?

Leží Milan v cimře a bojí se, že vymře aneb Jak o covidu píší čeští básníci

„Zamčený bar / Rolety zatažený / Hosté ožralí.“ To je ukázka z básně novináře a editora Karla Škrabala, která výmluvně ilustruje, jak Češi během nouzových stavů nedodržovali opatření. Básnířka, herečka a filozofka Anna Luňáková začala poezii z éry pandemie covidu označovat jako pandezii a sestavila sborník, do kterého přispělo 80 českých literátů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama