reklama
CNN Prima News paralympiáda

paralympiáda

Výpis příspěvků ke štítku „paralympiáda“

Nemít nohy je velký dar, říká úspěšná plavkyně, kterou o končetiny připravil otec bombou

3. září 2021 09:52

Dopředu říkala, že si chce své premiérové paralympijské hry především užít a o úspěchy jí nejde. Americká plavkyně Haven Shepherdová s velmi mrazivým osudem během akce pod pěti kruhy v Tokiu poskytla rozhovor stanici CNN. Z něj je maximálně patrné, že si ze svého hendikepu – amputovaných dolních končetin – bere jen to pozitivní.

Boccista Peška dosáhl v Tokiu na zlato. Zazářili také další Češi, získali stříbro i bronz

1. září 2021 11:35

Adam Peška vyhrál na paralympijských hrách v Tokiu turnaj v boccii a po lukostřelci Davidu Drahonínském získal pro českou výpravu druhou zlatou medaili. 24letý debutant pod pěti kruhy, jenž startuje v kategorii postižení s dětskou mozkovou obrnou, prošel soutěží ve třídě BC3 bez porážky a v dramatickém finále zvítězil v tie-breaku nad Řekem Grigoriosem Polychronidisem.

Česko má první zlato z paralympiády. Vybojoval ho lukostřelec Drahonínský

30. srpna 2021 15:26

Lukostřelec David Drahonínský vybojoval na paralympijských hrách v Tokiu zlato v individuální soutěži a navázal na titul z Pekingu 2008. V Japonsku získal už druhou medaili poté, co se v úvodní soutěži smíšených dvojic radoval spolu se Šárkou Musilovou ze stříbra. Sbírka cenných kovů české výpravy v Tokiu je už kompletní, bronz v neděli přidal koulař Aleš Kisý.

Zlatý paralympionik: Dostáváme méně výbavy než zdraví sportovci. Vždy to tak bylo

10. srpna 2021 16:35

Za dva týdny odstartuje v Tokiu paralympiáda. Česká výprava bude ale proti předchozím ročníkům o poznání menší, navíc musí sportovci s handicapem počítat i s chudší výbavou. Zlatému medailistovi z Pekingu Davidovi Drahonínskému přijde takový přístup líto. „Je to ale stejné jako na předchozích paralympiádách,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Beznohý uprchlík se dobelhal do Řecka. Teď bude bojovat o medaili na paralympiádě

8. června 2021 13:16

Přišel o nohu i o domov, ale přesto se zúčastní olympijských her. Syrský migrant Ibrahim Al Hussein bude soutěžit v plavání. A to přesto, že při bombovém útoku přišel o jednu nohu a v druhé má implantát. Na paralympijských hrách v Tokiu bude poprvé o sportovní medaile soutěžit tým sestavený z běženců. Vlajkonošem je uprchlík ze Sýrie Ibrahim Al Hussein.

Úspěšný paralympionik Jan Povýšil končí kariéru. Bazén vyměnil za redakci CNN Prima NEWS

14. května 2020 14:51

Pětinásobný bronzový paralympionik a mistr světa v plavání Jan Povýšil je teď v televizi častěji než v na bazénu. Kvůli pandemii nemoci COVID-19 a odkladu olympiády i paralympiády se rozhodl ukončit kariéru a stal se důležitou posilou nového zpravodajského projektu CNN Prima NEWS. Zkušenosti ze své mnoholeté profesionální kariéry chce zúročit ve sportovní redakci. A jak sám říká, chtěl by si splnit ještě jeden sen.

reklama