CNN Prima News paraziti

paraziti

Výpis příspěvků ke štítku „paraziti“

Tělo sedmiletého Davida při koupání napadl parazit požírající mozek. Za pár dnů zemřel

17. srpna 2021 07:14

Rodinu z kalifornského okresu Tehama County potkala tragická událost. Koncem července se vyrazila koupat k místnímu jezeru, když tělo sedmiletého chlapce Davida Pruitta napadl nebezpečný parazit, který pronikl až do jeho mozku. Chlapec po několika dnech v nemocnici zemřel. Jeho teta vyhlásila veřejnou sbírku, jejíž výnos by pokryl náklady na léčbu i pohřeb Davida.

Ochraňte před parazity účinně mazlíčky a tím i sebe

27. května 2021 10:44

S příchodem teplého počasí je potřeba opět zajistit, aby se čtyřnohým miláčkům vyhnuli vnější parazité, především blechy a klíšťata. Ti se mohou ze zvířat přenést na člověka a můžou být i infikovaní původci vážných onemocnění. Jak se před nimi účinně bránit?

Krev sající vytrvalci se silným sosákem aneb Co jste nevěděli o blechách

18. dubna 2021 12:30

S blechami se nepotýkají jen psi a kočky, ale i volně žijící zvířata – ježci, veverky nebo třeba zajíci. Přestože preferují „toho svého“ hostitele, nepohrdnou i krví jiného živočišného druhu. Proto se dá populární filmová hláška, která u nás zlidověla, označit jednoznačně za mýtus. O tom, že blechy psí jdou i na člověka, se ostatně přesvědčily i postavy z filmu Na samotě u lesa.

Klíšťata expandují, šíří se i piják lužní. Chybí holomrazy, říká parazitolog

11. dubna 2021 09:00

Jsou všude kolem nás a pravděpodobně se s nimi každý už alespoň jednou setkal – ať už na sobě, nebo na zvířecích mazlíčcích. Klíšťata nejsou nic, o co bychom měli stát. Krom sání krve nám totiž mohou zanechat i malý dáreček v podobě infekčních onemocnění. Ta škodí nejen lidem, ale i zvířatům – a některá z nich společně sdílíme.

Klimatická změna může mít vliv i na domácí mazlíčky. Jaký?

26. října 2020 11:00

Hladiny řek klesají, ledovce tají a bláznivé počasí typické pro máj se stalo celoročním standardem. Přírodní zdroje těžíme na hranici možného, ale naše domácí mazlíčky úzkostlivě opečováváme a dopřáváme jim to nejlepší. Měli bychom si však uvědomit, že klimatická změna, kterou svým jednáním působíme, se významně odrazí i na jejich životech, nejvíce pak na zdravotním stavu.

Ve střevech si choval tasemnici. Paraziti stimulují imunitní reakci, tvrdí vědec

24. června 2020 19:55

Úmyslně ve vlastních střevech choval několik tasemnic a nechal se štípnout mouchou tse-tse. Paraziti podle profesora Julia Lukeše stimulují imunitní reakci. Pokud je absolutně eliminujeme z našich životů, může to způsobit autoimunitní onemocnění nebo alergie. Naše střevo je silně propojeno s naším mozkem a má značný vliv na lidskou psychiku.