CNN Prima News paraziti

paraziti

Výpis příspěvků ke štítku „paraziti“

Vědci objevili vosu jako z hororu. Do své oběti naklade vajíčka, larvy ji sežerou zevnitř

Vědci objevili v peruánském pralese nový rod vosy, který do svých obětí naklade vajíčko. Larva, jež se z něj vylíhne, svého hostitele následně sežere zevnitř. V jeho mrtvém těle se poté zakuklí, než dosáhne dospělosti. Lidé však zřejmě mohou zůstat v klidu, hrůzný osud může v pralese potkat podle vědců zpravidla housenky, brouky či pavouky. Některé dospělé vosy ze své kořisti kromě kladení vajíček také vysávají hemolymfu, představující pro mnohé bezobratlé živočichy obdobu krve.

Pozor na nebezpečné parazity při koupání, ohrožují hlavně děti. Odborník radí, kdy k lékaři

Léto a koupání patří neodmyslitelně k sobě. Pohodu u přírodních koupališť ale mohou znepříjemnit paraziti zvaní cerkárie. Zavrtávají se lidem pod kůži, nepříjemně svědí a způsobují vyrážku. Odborník Petr Horák čtenářům CNN Prima NEWS poradil, jak se jim vyhnout. Také popsal, co se děje v lidském těle, když si ho vyhlédne parazit.

Vyrážka i otoky. Koupání v přírodě má svá úskalí, potíže ale může způsobit i voda v bazénu

Češi znovuobjevují kouzlo přírodních koupališť a vodních nádrží. Nejspíš za tím není touha po romantice, ale fakt, že koupání v nich, na rozdíl od plováren a aquaparků, nic nestojí. Živá voda má ale i svá rizika. Může vás například ohrozit nebezpečný parazit. I když vás přírodní koupaliště nelákají, přesto zpozorněte. Zdravotní komplikace si můžete přinést i z bazénu, který máte třeba na zahradě.

Tělo sedmiletého Davida při koupání napadl parazit požírající mozek. Za pár dnů zemřel

Rodinu z kalifornského okresu Tehama County potkala tragická událost. Koncem července se vyrazila koupat k místnímu jezeru, když tělo sedmiletého chlapce Davida Pruitta napadl nebezpečný parazit, který pronikl až do jeho mozku. Chlapec po několika dnech v nemocnici zemřel. Jeho teta vyhlásila veřejnou sbírku, jejíž výnos by pokryl náklady na léčbu i pohřeb Davida.

Krev sající vytrvalci se silným sosákem aneb Co jste nevěděli o blechách

S blechami se nepotýkají jen psi a kočky, ale i volně žijící zvířata – ježci, veverky nebo třeba zajíci. Přestože preferují „toho svého“ hostitele, nepohrdnou i krví jiného živočišného druhu. Proto se dá populární filmová hláška, která u nás zlidověla, označit jednoznačně za mýtus. O tom, že blechy psí jdou i na člověka, se ostatně přesvědčily i postavy z filmu Na samotě u lesa.