Jste snad z Marsu? Berete 200 tisíc, soptil Okamura na Bendu kvůli vysokým cenám energií

PARTIE Terezie Tománkové 8.5.2022

Konflikt na Ukrajině bude táhlý a čeští občané na to doplácí, uvedl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Zástupce vlády Petra Fialy Marka Bendu (ODS) osočil, že jako poslanec s vysokým platem pro potíže s vysokými cenami energií nemůže mít pochopení. Benda kontroval, že Okamura konflikt na Ukrajině relativizuje.

Hádku v Partii odstartovala Okamurova slova o zdražování cen energií v Česku. „Konflikt opravdu není dobrý pro nás pro všechny. Čeští občané na to doplácí například tím, že platí mnohem větší ceny energií,“ uvedl v Partii Okamura. Vládu Petra Fialy (ODS) osočil, že vládní návrh je tlačit nekonečný konflikt.

„SPD říká: Tlačit na mírová jednání, hledejme dohodu. Jinak se i kvůli nečinnosti vaší vlády čeští občané nedoplatí. Kvůli tomu, že se táhne konflikt, naši občané platí třikrát až pětkrát větší cenu plynu než okolní státy,“ řekl Okamura. Bendu poté v kontextu zdražování cen energií osočil, že jako poslanec údajně bere 200 tisíc. „Jste snad z Marsu?“ zeptal se ironicky.

Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Marka Bendy je ale Okamurova teze o potřebě mírových jednání dokladem, že se zapomíná, kdo je v případě války na útočník a kdo se brání.

„To jsou přesně věty, které od nich (od SPD –⁠ pozn. red.) zaznívají dva měsíce: Nedodávejte tam zbraně, ten konflikt se ulehčí, přinutte ukrajinskou stranu, aby se co? Aby se vzdala třetiny území, které jim Rus okupoval? Zapomíná se, kdo je útočník a kdo se brání,“ řekl Benda.

Tagy: