reklama

Patálie české výpravy: Helcelet se pral se záchodem, Jančaříkovi nedovolili rozcvičku

Na českou olympijskou výpravu na hrách v Tokiu číhají vedle koronaviru i další nástrahy. Například stolního tenistu Lubomíra Jančaříka nechtěli organizátoři pustit na rozcvičku před ostrým zápasem. Patálie byly ale i úsměvné. Třeba desetibojař Adam Helcelet narazil na nečekaného soupeře – tlačítka na supermoderních japonských záchodech.

reklama

I přes problémy se šířením koronaviru na cestě do Japonska neztrácí čeští sportovci dobrou náladu a přináší i první úspěchy.

Stolnímu tenistovi Lubomíru Jančaříkovi testy naštěstí vyšly negativně, a tak mohl vyrazit do utkání prvního kola proti Ali Alkhadrawimu ze Saudské Arábie. Komplikace ale přišly ještě před samotným zápasem.

„Vzali nás zas do nějaké izolované místnosti. Tady i s pánem, který nás musí hlídat. Chtěli, ať tu jen sedíme, tak jsem řekl, že to nejde, že se prostě musím rozcvičit. Tak děláme, co můžeme, ale my to zvládneme,“ sdělil ve videu na Instagramu.

Jeho reprezentační parťák Pavel Širuček byl mezi těmi, kterým vyšel pozitivní test, proto se Jančařík musel přesunout do izolace v hotelu. Poněkud netradiční a improvizovaná rozcvička v izolační místnosti nakonec českého dlouhána nerozhodila. Soupeři nenechal ani set a hladce postoupil do druhého kola.

Boj s plastovými deskami i tlačítky na záchodě

Spíše do komických situací se dostávali ostatní členové české výpravy. Jak se pochlubili na sociálních sítích, neviděnou záležitostí se pro sportovce staly průhledné plastové desky u stolu, které mají poskytovat určitou ochranu před nakažením koronavirem.

S novinkou v restauracích i barech, kterou Japonci zavedli s nástupem pandemie, si sportovci udělali několik fotek, kde naznačují, že se asi budou muset naučit odezírat ze rtů, aby se mezi sebou dorozuměli.

O každodenní nutnosti testů už se přesvědčil právě desetibojař Adam Helcelet. Tomu se navíc do cesty k denní rutinně postavil nečekaný soupeř – hromada tlačítek na moderních japonských záchodech.

V zemi vycházejícího slunce je běžné, že mají toalety nejen vyhřívaná prkýnka, ale také různé funkce, od ovládání intenzity trysky bidetu po přehrávání hudby, která by přehlušila zvuky při vykonávání potřeby. Problém ale je, že popisky tlačítek bývají nejčastěji jen v japonštině. „Dojít si na Panasonic záchod je taky výzva,“ popsal ve Stories na Instagramu pobaveně Helcelet.

I přes útrapy české olympijské výpravy panuje mezi sportovci dobrá nálada. Mezi netrpělivými aspiranty na medailové umístění je i biker Ondřej Cink. Třicetiletého medailistu z mistrovství Evropy i světa čeká hlavní závod v pondělí. „Chtěl bych pozdravit diváky CNN Prima NEWS. Díky, že fandíte, ahoj,“ vzkázal s pozdravy do domoviny český reprezentant v cross country Ondřej Cink.

Tagy:
Japonsko Tokio pořady CNN Prima NEWS olympiáda olympijské hry sport Letní olympijské hry v Tokiu 2021 Ondřej Cink Lubomír Jančařík Adam Sebastian Helcelet

Hlavní zprávy

Jako mladý lovil kola z popelnice, v osudný den pochyboval. Co ukázal film Schumacher?

Byl to fenomenální jezdec, který to ale se svou soutěživostí a nekompromisností nezřídka přeháněl. Netflix ve středu pustil do světa dokument o sedminásobném mistrovi světa ve formuli 1 Michaelu Schumacherovi. Snímek se z velké části zaměřuje na to, jak se Němec dokázal vydrápat na úplný vrchol, ačkoliv neměl nejlepší finanční zázemí. Etapě po vážné nehodě na lyžích se věnuje minimálně. Slzy příbuzných ale prozrazují, že k normálnímu životu má nyní „Schumi“ daleko.

Dálnice budujeme nejvíce v historii. Staví se úplně všude, dušuje se Havlíček

Přestože hnutí ANO nedokázalo splnit své velkolepé plány na výstavbu dálnic, věří, že nastavilo trend, kdy se dálnice konečně skutečně stávají prioritou. Pro CNN Prima NEWS to řekl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Hnutí premiéra Andreje Babiše sice před volbami slibovalo 280 kilometrů nových dálnic, otevřelo jich ale pouhých 67. Podle Havlíčka je však potřeba připočíst 110 kilometrů opravené D1. Přesto čísla nesedí, a to ani v rámci programového prohlášení vlády, na které se ministr dopravy a zároveň obchodu odvolává.

VIDEO ničivého výbuchu v Koryčanech: Obří rána, pak hasiče pohltily plameny a dým

Redakce CNN Prima NEWS má k dispozici záběry středečního výbuchu rodinného domu v Koryčanech ve Zlínském kraji. Na videu je vidět, jak dům explodoval, začaly z něj šlehat plameny, vyvalil se hustý dým a létaly trosky. Při tragické události zemřeli dva dobrovolní hasiči, kteří na místo přijeli kvůli úniku plynu. Další čtyři lidé jsou podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) zranění.

Lezli, kam neměli. Pojišťovna odmítá zaplatit záchranu českých horolezců v Pákistánu

Zdá se, že dvojice českých horolezců, kteří uvízli v pákistánských horách, jsou z nejhoršího venku. Komplikace ale zdaleka nekončí. Podle zjištění webu iDnes.cz jim pojišťovna UNIQA, u které se nechali pojistit, nechce záchranu proplatit, protože dvojice porušila podmínky smlouvy. Podle ministerstva zahraničí je totiž oblast nebezpečná, navíc podle pákistánských úřadů neměli horolezci k výstupu povolení.

reklama

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Kdo půjde studovat? Šance dětí na univerzitní diplom roste se vzděláním jejich rodičů

Na stupeň dosaženého vzdělání českých dětí má výrazný vliv, zda i jejich rodiče vystudovali vysokou školu. Šance dětí vysokoškoláků na získání bakalářského či magisterského diplomu je v Česku 2,5krát vyšší než dětí rodičů, kteří mají jen maturitu. Vyplývá to z aktuální studie Institutu pro demokracii a ekonomiku, think-tanku Národohospodářského ústavu akademie věd ČR.

reklama