reklama

Pátrání po ztraceném školákovi v Brně pokračuje. Tomáš se marně hledá už čtyři dny

Policie stále pátrá po patnáctiletém Tomáši Pospíšilovi.
Zdroj: Policie ČR

Patnáctiletý Tomáš Pospíšil zmizel ve středu večer, od té doby po něm pátrají policisté, hasiči a dobrovolníci. Hledání studenta gymnázia pokračovalo i v neděli, a to hlavně v okolí řeky Svratky.

reklama

Desítky policistů a hasičů hledaly na vodní hladině i pod ní. Jejich hlavním cílem je v současnosti samotná řeka a jez v brněnských Pisárkách. Vodohospodáři snížili stav hladiny tak, aby bylo pro potápěče pátrání co nejbezpečnější.

K tématu

„Pátrali jsme také na hladině za pomoci speciálních přístrojů. Od občanů jsme získali řadu informací, které vyhodnocujeme, ale zatím nevedly k nalezení chlapce,“ popsal televizi CNN Prima NEWS mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

Do hledání se znovu zapojila nejbližší chlapcova rodina a desítky dobrovolníků. Tomášův bratr David na sociálních sítích poprosil o pomoc při pátrání. Právě jeho výzva přivedla desítky dobrovolníků do chatové oblasti nedaleko řeky. Tu už sice prohledal policejní dron, rodina ale stále věří, že Tomáš by mohl být právě tady.

Patnáctiletý student brněnského gymnázia se podle rodinných příslušníků naposledy objevil ve středu večer v brněnském Jundrově. Kriminalisté získali informaci, že se v té době měl pohybovat ve skupince s dalšími podobně starými mladíky. Zatímco ti se vrátili domů, Tomáš beze stopy zmizel.

Tomáš Pospíšil
Tomáš Pospíšil
Zdroj: Policie ČR

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Jaká pravidla platí na zahrádkách? Sami pořádně nevíme, stěžují si restauratéři

Jaká pravidla platí na zahrádkách? Sami pořádně nevíme, stěžují si restauratéři

„Pořádně neznám podmínky, jaké platí na zahrádkách, nevyznám se v nich,“ kritizoval vládní nařízení v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS majitel restaurace Zas a Znova u Prahy Karel Šimůnek. S ním souhlasili i šéfkuchař a spolumajitel restaurace The Eatery Pavel Býček a provozovatel Hemingway Baru Aleš Půta. Podobně chaoticky to podle restauratérů bylo i s vládními programy na finanční podporu.

360°

Pospíšil: Na zavedení mýta v Praze nejsou zákony. Ekologie nemusí znamenat omezování

Pospíšil: Na zavedení mýta v Praze nejsou zákony. Ekologie nemusí znamenat omezování

Rada hlavního města Prahy schválila nový klimatický plán, který zahrnuje placení mýtného pro řidiče, kteří budou projíždět centrem. Tuto část plánu však kritizují i někteří členové vládnoucí koalice v Praze jako například zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09). Podle něj zavedení mýtného neumožňují současné zákony. „Ekologie nemusí znamenat omezování,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Tragédie na Slovensku: Voda z protržené hráze zaplavila obec. Jeden člověk zemřel
Konflikt nejen v Izraeli: Zas*aní Židé, znásilněte jim dcery, křičeli Palestinci v Londýně
reklama
reklama
Hotely mohou otevřít bez omezení od příštího pondělí. Hosté musí být testovaní

Vláda

Domácí zpravodajství

Lázně po prodělaném covidu? Na hrazený pobyt dosáhne zatím jen málokdo
Stojím za Izraelem, napsal český velvyslanec v Kuvajtu. Pobouřil tamní diplomacii
Hamáčkovu plánovanou cestu do Ruska vyšetřuje policie. Ve hře je i trestný čin
Další články
reklama
reklama