reklama

Pátrání po ztraceném školákovi v Brně pokračuje. Tomáš se marně hledá už čtyři dny

Patnáctiletý Tomáš zmizel ve středu večer, od té doby po něm pátrají policisté, hasiči a dobrovolníci. Hledání studenta gymnázia pokračovalo i v neděli, a to hlavně v okolí řeky Svratky.

reklama

Desítky policistů a hasičů hledaly na vodní hladině i pod ní. Jejich hlavním cílem je v současnosti samotná řeka a jez v brněnských Pisárkách. Vodohospodáři snížili stav hladiny tak, aby bylo pro potápěče pátrání co nejbezpečnější.

„Pátrali jsme také na hladině za pomoci speciálních přístrojů. Od občanů jsme získali řadu informací, které vyhodnocujeme, ale zatím nevedly k nalezení chlapce,“ popsal televizi CNN Prima NEWS mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

Do hledání se znovu zapojila nejbližší chlapcova rodina a desítky dobrovolníků. Tomášův bratr David na sociálních sítích poprosil o pomoc při pátrání. Právě jeho výzva přivedla desítky dobrovolníků do chatové oblasti nedaleko řeky. Tu už sice prohledal policejní dron, rodina ale stále věří, že Tomáš by mohl být právě tady.

Patnáctiletý student brněnského gymnázia se podle rodinných příslušníků naposledy objevil ve středu večer v brněnském Jundrově. Kriminalisté získali informaci, že se v té době měl pohybovat ve skupince s dalšími podobně starými mladíky. Zatímco ti se vrátili domů, Tomáš beze stopy zmizel.

Tagy:

Hlavní zprávy

V těhotenství jsem bojovala s covidem, dcera měla po porodu silnou infekci, říká Michaela

Práce korektorky je pro Michaelu Popelářovou doslova posláním. V roce 2019 přijala pozici dobrovolné korektorky pro spolek Nedoklubko, který pomáhá rodinám předčasně narozených dětí. Sama přitom toužila po miminku, které dlouho nepřicházelo. Dnes je šťastnou maminkou téměř roční holčičky, která se sice od ostatních „nedoklubkových“ dětí nenarodila předčasně, ale poporodní komplikace se jí nevyhnuly.

Německý viceadmirál odstoupil poté, co chválil Putina. Pomoci Ukrajině ale země neplánuje

Šéf německého námořnictva Kay-Achim Schönbach odstoupil kvůli svým kontroverzním výrokům na adresu Ukrajiny a Ruska, uvedla agentura Reuters. Mluvčí německého ministerstva obrany řekla, že viceadmirálova prohlášení, ať už jde o jejich obsah či formu, neodrážejí oficiální postoj Německa. Vztahy našeho západního souseda s Ukrajinou jsou však nadále napjaté. Německo se totiž staví velmi odmítavě k vojenské pomoci Ukrajině v souvislosti s hrozící ruskou invazí.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

reklama