reklama

Peklo na silnici. Na Vyškovsku vzplál jeřáb, hořící pneumatiky létaly vzduchem

Šlehající plameny, hořící létající pneumatiky a dva hasiči v nemocnici. Taková je bilance po požáru v Kozlanech na Vyškovsku, kde hořel ve čtvrtek krátce po jedné hodině odpolední autojeřáb. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. Škoda se odhaduje v jednotkách milionů korun.

reklama

Podle mluvčího hasičů Jana Dvořáka byl zásah velmi komplikovaný. „Řidič autojeřábu si při průjezdu obcí všiml, že ze zadní části jeřábu vychází kouř. Než během asi deseti minut dorazili hasiči, byl celý v plamenech. Postupně explodovaly pneumatiky a začaly létat vzduchem. Jedna z nich poškodila střechu rodinného domu u cesty a druhá vlétla přímo do stavení, kde začalo hořet,“ popsal událost Dvořák.

Požár způsobila technická závada na jedoucím vozidle. Výbuchy pneumatik poškodily skleněné výplně oken na třech rodinných domech. Jedna pneumatika poškodila fasádu a střechu rodinného domu. Druhá vlétla oknem do místnosti, kde způsobila požár. Třetí pneumatika letěla do křoví, nezpůsobila však žádné větší škody. Jeden z domů prohlédl statik, aby vyloučil poškození budovy. Plameny poškodily také elektrické vedení. Výše škody je v šetření, podle vyšetřovatelů bude v řádech miliónů korun.

Při zásahu srazily tlakové vlny několik lidí k zemi. Dva hasiče následně odvezla záchranná služba, po kontrole a ošetření však již byli z nemocnice propuštěni.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Čaputová: Čelíme strachu, na který nemáme manuál. Mou úlohou je posilovat naději lidí

Čaputová: Čelíme strachu, na který nemáme manuál. Mou úlohou je posilovat naději lidí

Situace v Česku je podle slovenské prezidentky Zuzany Čaputové velmi vážná a Slovensko se z toho podle ní musí poučit. Občané čelí emoci strachu a je to stav, na který není manuál. Prohlásila to ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS v rozhovoru, který s ní vedla Terezie Tománková. Sama osobně vládu podporuje v nařízeních směřujících k omezení pohybu osob, naopak má výhrady k celoplošnému testování, na které se Slovensko připravuje. Vyjádřila se i k odvolání českého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, považuje to za logický důsledek jeho chování.

reklama
Nápor nakažených nepolevuje ani o svátku, do večera přibylo přes 8000 případů
Zeman vyznamenal Prymulu či Rychetského. In memorian se dočkají i Gott s generálem Píkou
Začíná platit zákaz nočního vycházení: Jak se nové opatření dotkne bezdomovců?
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Požár v Praze prakticky zničil vzácný dřevěný kostel sv. Michala. Zbyly jen ohořelé trosky
V Praze proběhly na několika místech demonstrace. Policie musela řešit konflikty
Další články
reklama
reklama