reklama

penze

Výpis příspěvků ke štítku „penze“

Komentář: Vláda ušetřila miliardy na penzích, postaví pomník obětem covidu?

Vláda Andreje Babiše si infekci COVID-19 určitě nevymyslela jakožto zbraň hromadného ničení vůči tuzemským seniorům, aby ušetřila na důchodech. Ale udělala řadu osudových chyb, kvůli nimž se Česká republika proměnila v jednu z nepostiženějších zemí na světě, které se budou cizinci ještě léta vyhýbat. Kabinet na nevyplacených penzích navíc opravdu výrazně uspořil. A hlavně ještě uspoří. Postaví za část ušetřených peněz obětem covidu pomník?

ČSSD obchází ANO. Důchodovou reformu chce ve Sněmovně protlačit bez souhlasu Babiše

ČSSD se vrhla do boje za důchodovou reformu navzdory nesouhlasu vládního hnutí ANO. Jednu z nejdůležitějších reforem strana předloží bez shody na vládě a o změnu zákonů, které se reformy týkají, bude usilovat rovnou ve Sněmovně. Pokud ČSSD v jejím návrhu podpoří opozice, je šance na to, že by důchodová reforma mohla projít. Jde ale o velmi šibeniční termín.

Část seniorů děsí cynická miliardová bilance: Kolik stát ušetří na obětech covidu?

Veřejně se o tom nemluví, senioři si ale před dětmi někdy poraženecky postesknou: „Vláda nechává covid šířit záměrně, aby se nás zbavila a ušetřila za důchody.“ Bývalý ředitel Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR Václav Hořejší nyní v Lidových novinách napsal: „Skoro to vypadá, že se vláda už smířila s tím, že se během tohoto roku státnímu rozpočtu uleví o několik dalších desítek tisíc příjemců starobního důchodu.“ Představitelé státu takový cynismus odmítají. Faktem je, že erár ušetří miliardy korun.

ČSSD chce pro důchodce další rouškovné. Jen nakupují hlasy, kritizuje Kalousek

Sociální demokraté mluví o tom, že by důchodci mohli i letos dostat mimořádný příspěvek. Naznačila to ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), konkrétní částku ale neřekla. Loni dostali senioři „rouškovné“ ve výši pět tisíc korun. Nápad ČSSD zkritizoval šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Podle něj jde jen o předvolební dáreček .

reklama