reklama
CNN Prima News Pernink

Pernink

Výpis příspěvků ke štítku „Pernink “

Počet incidentů na českých železnicích v posledních letech neustále roste

Od roku 2015 se počet incidentů na železnici zvýšil přibližně o 15 procent na loňských 1228 mimořádných událostí. Většina se jich stává na celostátních tratích. Postupně roste i počet nehod po nedovolené jízdě vlaku. Vyplývá to z aktuálních údajů Drážní inspekce. Jednou z příčin rostoucího počtu nehod může být podle expertů zvyšující se hustota provozu.

K srážce vlaků u Perlinku nemuselo dojít, na tratích ale chybí bezpečnostní zařízení

Federace strojvůdců ostře kritizuje slabé zabezpečení menších tratí. Podle jejího prezidenta Jaroslava Vondrovice je potřeba předejít chybám, které může způsobit lidský faktor. Dálkové nouzové zastavení vlaků i na menších tratích, které prosazuje Ministerstvo dopravy, bude připraveno ale až za několik let. Podle federace strojvůdců však existuje plně funkční zabezpečení, které mohlo tragické nehodě u Perninku na Karlovarsku zabránit. Využívá se na pošumavských lokálkách.

Svědek srážky vlaků u Perninku: Kdyby začaly hořet, byl by to masakr

Vlak do Karlových Varů, který se včera u Perninku srazil s protijedoucí soupravou, měl údajně zůstat stát ve stanici. Podle Drážní inspekce to vyplývá ze záznamů komunikace mezi strojvůdci a dispečerem. Mluvčí inspekce uvedl, že strojvedoucí zatím u výslechu nebyl. Štáb CNN Prima NEWS mluvil s mužem, který byl u nehody jako první a pomáhal s vyprošťováním cestujících.

Srážka vlaků u Perninku: Strojvedoucí si podle svědků popletl dny

Aktualizováno

Vlak jedoucí na Karlovy Vary, který se v úterý na Karlovarsku srazil s protijedoucí soupravou, měl zůstat stát ve stanici Pernink, kde ale nepočkal. Podle Drážní inspekce (DI) to vyplývá ze záznamů komunikace mezi strojvůdci a dispečerem, řekl ve středu v Radiožurnálu generální inspektor DI Jan Kučera. Nehoda si vyžádala dva mrtvé a 24 zraněných. Jednou z obětí byl německý státní příslušník.

reklama