reklama
CNN Prima News Pernink

Pernink

Výpis příspěvků ke štítku „Pernink “

Po skoro roce mají kriminalisté jasno: Za srážku vlaků u Perninku může strojvedoucí

23. června 2021 09:32

Karlovarští kriminalisté obvinili strojvedoucího, který podle nich zavinil loňskou srážku dvou osobních vlaků u Perninku na Karlovarsku. Zemřeli při ní dva lidé, dalších 24 se zranilo, z toho devět těžce. Obviněnému strojvůdci hrozí za obecné ohrožení z nedbalosti desetiletý trest. Policejní vyšetřování trvalo přes11 měsíců.

Počet incidentů na českých železnicích v posledních letech neustále roste

15. července 2020 11:33

Od roku 2015 se počet incidentů na železnici zvýšil přibližně o 15 procent na loňských 1228 mimořádných událostí. Většina se jich stává na celostátních tratích. Postupně roste i počet nehod po nedovolené jízdě vlaku. Vyplývá to z aktuálních údajů Drážní inspekce. Jednou z příčin rostoucího počtu nehod může být podle expertů zvyšující se hustota provozu.

K srážce vlaků u Perlinku nemuselo dojít, na tratích ale chybí bezpečnostní zařízení

8. července 2020 21:20

Federace strojvůdců ostře kritizuje slabé zabezpečení menších tratí. Podle jejího prezidenta Jaroslava Vondrovice je potřeba předejít chybám, které může způsobit lidský faktor. Dálkové nouzové zastavení vlaků i na menších tratích, které prosazuje Ministerstvo dopravy, bude připraveno ale až za několik let. Podle federace strojvůdců však existuje plně funkční zabezpečení, které mohlo tragické nehodě u Perninku na Karlovarsku zabránit. Využívá se na pošumavských lokálkách.

Svědek srážky vlaků u Perninku: Kdyby začaly hořet, byl by to masakr

8. července 2020 19:14

Vlak do Karlových Varů, který se včera u Perninku srazil s protijedoucí soupravou, měl údajně zůstat stát ve stanici. Podle Drážní inspekce to vyplývá ze záznamů komunikace mezi strojvůdci a dispečerem. Mluvčí inspekce uvedl, že strojvedoucí zatím u výslechu nebyl. Štáb CNN Prima NEWS mluvil s mužem, který byl u nehody jako první a pomáhal s vyprošťováním cestujících.

Srážka vlaků u Perninku: Strojvedoucí si podle svědků popletl dny

8. července 2020 07:33
Aktualizováno

Vlak jedoucí na Karlovy Vary, který se v úterý na Karlovarsku srazil s protijedoucí soupravou, měl zůstat stát ve stanici Pernink, kde ale nepočkal. Podle Drážní inspekce (DI) to vyplývá ze záznamů komunikace mezi strojvůdci a dispečerem, řekl ve středu v Radiožurnálu generální inspektor DI Jan Kučera. Nehoda si vyžádala dva mrtvé a 24 zraněných. Jednou z obětí byl německý státní příslušník.

reklama