CNN Prima News Petr Pazdiora

Petr Pazdiora

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Pazdiora“

Válek prozradil, kdy se Česko může vrátit do normálu. S experty chystá strategii

27. ledna 2022 14:12

Ačkoliv řada lidí vyzývá vládu premiéra Petra Fialy (ODS) k tomu, aby zrušila většinu současných protiepidemických opatření, jako to udělali například Britové, podle kabinetu by to bylo předčasné. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) ale potvrdil, že jeho tým o možném rozvolnění restrikcí často hovoří. Vláda už představila svou předpověď, kdy by „návrat k normálu“ mohl nastat.

Odpírači vakcíny jsou černí pasažéři, prohlásil Kubek. Očkování by podle něj mělo být povinné

14. července 2021 11:16

„Očkování je řešení epidemické krize,“ řekl prezident České lékařské komory Milan Kubek ve vysílání CNN Prima NEWS, kde se shodl s epidemiologem Petrem Pazdiorou, že je problém v neproočkovanosti stále velkého množství populace. Ideálním scénářem by podle šéfa ČLK bylo, kdyby se zavedlo očkování proti covidu jako povinné. Kubek také označil odpírače vakcíny za černé pasažéry.

První vakcína v Evropě proti lymské borelióze. Testují ji Češi

28. května 2020 09:52

Jako první v Evropě vyzkoušeli vakcínu proti lymské borelióze. Americká společnost Sanofi požádala vědce z českobudějovického biologického centra Akademie věd, aby otestovali novou látku na evropských klíšťatech. Testy na myších zatím vykázaly stoprocentní účinnost. V pořadu CNN Prima NEWS o tomto tématu hovořili epidemiologové Radek Klubal a Petr Pazdiora.