reklama

Italka vyhrála obraz od Picassa v loterii. Mistrovské dílo ji stálo jen sto eur

Pořádnou porci štěstí si vybrala Italka Claudia Borgognová v charitativní loterii. Vyhrála totiž dílo slavného malíře Pabla Picassa. Lístek do slosování si koupila za sto eur, v přepočtu tedy přibližně za 2 700 korun. Hodnota obrazu ale dosahuje 27 milionů korun.

reklama

Obraz s názvem Zátiší z roku 1921 podepsaný v levém horním rohu slavným rodákem ze španělské Málagy, malířem Pablem Piscassem, má novou majitelku. „Claudia vyhrála tento mimořádný obraz, který má hodnotu jednoho milionu euro. Je z ní tedy milionářka,“ řekla organizátorka loterie Péri Cochinová.

Výherkyně nemusí mít obavu z toho, že jí bude chtít obraz někdo odcizit. „I kdyby si ho chtěla nechat doma, riziko krádeže je minimální. Dílo je velmi známé, viděly ho miliony a miliony lidí. Takže případný zloděj by ho neměl kde prodat,“ vysvětlila Cochinová a dodala, že nová majitelka by si ale dílo měla samozřejmě pojistit.

Výtěžek poputuje do Afriky

Akci nazvanou „Picasso za sto euro“ pořádala charitativní organizace, která se snaží zlepšit podmínky ve vesnicích na ostrově Madagaskar, v Kamerunu a v Maroku. Celkový výtěžek z prodaných vstupenek, který činí v přepočtu necelých 140 milionů korun, půjde na výstavbu studních a sociálních zařízení ve zmíněných zemích.

„Chceme zavést pitnou vodu do škol v Africe a pomoci jim. V současné době si ještě více uvědomujeme, jak je důležité a nezbytné mít přístup k pitné vodě,“ dodala Cochinová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny
Koronavirus

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

Největší akvizice v historii her. Microsoft kupuje herního giganta Activision Blizzard

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu korun) vývojáře a vydavatele Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní úspěšné herní značky jako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo nebo Candy Crush. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

reklama

Domácí zpravodajství

Absolutně šílené, reagují osobnosti na smrt zpěvačky. Covidem se prý nakazila úmyslně

Úmrtí zpěvačky Hany Horké zasáhlo nejen její fanoušky, ale také dlouholeté kolegy z folk-rockové kapely Asonance. Ti se ní loučí na sociálních sítích a sdílí fotografie z koncertů. K tragédii se vyjádřily také mnohé osobnosti. Horká zemřela v neděli ve věku 57 let poté, co prodělala koronavirovou nákazu. Podle nepotvrzených informací se měla onemocněním nakazit úmyslně.

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

reklama