reklama

Italka vyhrála obraz od Picassa v loterii. Mistrovské dílo ji stálo jen sto eur

Pořádnou porci štěstí si vybrala Italka Claudia Borgognová v charitativní loterii. Vyhrála totiž dílo slavného malíře Pabla Picassa. Lístek do slosování si koupila za sto eur, v přepočtu tedy přibližně za 2 700 korun. Hodnota obrazu ale dosahuje 27 milionů korun.

reklama

Obraz s názvem Zátiší z roku 1921 podepsaný v levém horním rohu slavným rodákem ze španělské Málagy, malířem Pablem Piscassem, má novou majitelku. „Claudia vyhrála tento mimořádný obraz, který má hodnotu jednoho milionu euro. Je z ní tedy milionářka,“ řekla organizátorka loterie Péri Cochinová.

Výherkyně nemusí mít obavu z toho, že jí bude chtít obraz někdo odcizit. „I kdyby si ho chtěla nechat doma, riziko krádeže je minimální. Dílo je velmi známé, viděly ho miliony a miliony lidí. Takže případný zloděj by ho neměl kde prodat,“ vysvětlila Cochinová a dodala, že nová majitelka by si ale dílo měla samozřejmě pojistit.

Výtěžek poputuje do Afriky

Akci nazvanou „Picasso za sto euro“ pořádala charitativní organizace, která se snaží zlepšit podmínky ve vesnicích na ostrově Madagaskar, v Kamerunu a v Maroku. Celkový výtěžek z prodaných vstupenek, který činí v přepočtu necelých 140 milionů korun, půjde na výstavbu studních a sociálních zařízení ve zmíněných zemích.

„Chceme zavést pitnou vodu do škol v Africe a pomoci jim. V současné době si ještě více uvědomujeme, jak je důležité a nezbytné mít přístup k pitné vodě,“ dodala Cochinová.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Povinné respirátory v Česku stále ve hře. K dostání by mohly být i v obchodech

Povinné respirátory v Česku stále ve hře. K dostání by mohly být i v obchodech

Respirátor byste si nově mohli koupit i v obchodech, právě o takové variantě uvažuje česká vláda. Důvodem je příchod nové horší mutace koronaviru, která se vyznačuje rychlejším šířením, a právě respirátory by ho mohli zpomalit. Ve hře je stále i jejich povinné nošení. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) ale poukazuje na vysokou cenu respirátoru a to, že si každá rodina nemůže tisícové výdaje za pomůcky dovolit.

ČSSD si chce karanténním bonusem koupit hlasy nízkopříjmových skupin, říká Bábek
Jágr či Špotáková stojí za Hniličkou: Jeho odvolání destabilizuje financování sportu
Slavil i strážce zákona. Na párty s Paroubkem byl krajský policejní ředitel Husák
Prášky proti covidu. Vědci ohlásili velký objev, nemocným pomáhá lék na klouby
Vymýváte lidem mozky, sídlo v Gelendžiku mi nikdy nepatřilo, vzkázal Putin kritikům
reklama
reklama
Viroložka: Děti jsou častými přenašeči covidu. Proč pro ně očkování není vhodné?

Zdraví

Domácí zpravodajství

Přednostní očkování využil i starosta Blanska. Patřím do ohrožených skupin, tvrdí
Další články
reklama
reklama