reklama

Další pikantní rozhovor Suchoně s Kubkem: Na šéfa ČLK pořvávali lidé. Frustráti, sepsul je

Šéf České lékařské komory Milan Kubek během nedělního rozhovoru s moderátorem Petrem Suchoněm při vstupu v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS čelil před svým domem slovním útokům ze strany kritiků opatření.

reklama

„Bohužel míra agresivity ve společnosti stoupá. Lidé toho mají dost. Rozumím, že chtějí normálně žít, ale nechápou, že cesta k normálnímu životu vede přes očkování,“ vysvětlil Kubek za neustálého pokřikování několika kritiků, kteří dorazili před jeho dům. O několik hodin dříve se v Praze konala demonstrace proti povinnému očkování.

Nebylo to poprvé, co Kubek čelil hněvu veřejnosti. Například na začátku prosince ho dvojice antivaxerů „přepadla“ před poliklinikou, kde působí. Počastovali ho nadávkami a označili ho mimo jiné za „zaprodance“, Kubek i přes jejich ataky mlčky pokračoval k autu.

„Příjemné mi to není, ale vím, že bojuji za to, aby neumírali lidé. Všichni to musíme nějakým způsobem vydržet. Nejen covid, ale i lidská hloupost zabíjí. Zrovna mi tu stojí pod okny nějací frustráti. Věřím, že ne všichni lidé jsou tak hloupí jako ti, kteří se takto agresivně chovají,“ sdělil na CNN Prima NEWS šéf České lékařské komory.

Cesta z epidemie

„V počtu umírajících jsme premianti. Jiná cesta, než proočkovat všechny starší 18 let, z epidemickékrize nevede. Čím dříve, tím lépe. Když budou politici váhat a otálet, zaplatíme za to tím, že epidemie bude trvat déle, zemře více lidí a budou i větší ekonomické ztráty,“ dodal na závěr rozhovoru Kubek.

V minulosti spolu Kubek a Suchoň vedli diskusi, ve které se neshodli ohledně protikoronavirových opatření. Současnou rozpravu zakončil moderátor přáním, aby měl Kubek i přes nezvanou návštěvu před domem klidný večer.

Tagy:

Hlavní zprávy

Stanjura: Na penze a platy učitelů letos nesáhneme, zkrotit mandatorní výdaje ale musíme
Finance

Stanjura: Na penze a platy učitelů letos nesáhneme, zkrotit mandatorní výdaje ale musíme

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) de facto odmítá výsledky studie think-tanku IDEA, která mu vymezuje jen velmi malý prostor k hledání úspor ve výdajích státu. Pokud tedy vláda nebude chtít omezit výdaje, jako jsou důchody, jiné sociální dávky nebo platy učitelů. „S růstem mandatorních výdajů v rozpočtu na rok 2022 nic nenaděláme. Důchody jsme připraveni ze zákona valorizovat mimořádně,“ uvedl Stanjura v reakci na otázky redakce CNN Prima NEWS, kde chce nalézt klíčové úspory. Rozpočet na letošní rok by mohl platit od 1. dubna, odhadl.

Babiš: STAN je nejhorší zlo ve vládě. Vylezli navrch po Kalouskovi a podvedli Piráty

Hnutí STAN je to nejhorší, co je v současné vládě. Taková slova pronesl expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na čtvrtečním představení své stínové vlády. Do partaje nynějšího vicepremiéra a ministra financí Víta Rakušana se opřel také kvůli nevyjasněným finančním darům či kauze kolem 1. místopředsedy hnutí Jana Farského a jeho univerzitní stáže v USA.

Hlupáci šíří nesmysly a sprej na covid. Co padlo v hádce Kubka s lékařem olympioniků

V pořadu Co Čech, to politik! došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Jeho jméno se skloňovalo kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců covidem během loňského letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala z této debaty nejzajímavější výroky.

Už třetí žena tvrdí, že ji obtěžoval Trávníček: Bylo mi 15, jeho pohádky nesnesu

Již třetí žena se médiím svěřila s údajným sexuálním obtěžováním ze strany herce Pavla Trávníčka. Ten ji měl podle Seznam Zpráv jako nezletilou nalákat do své šatny. Ženě ale pomohla náhoda. Svojí zpovědí chce pomoci dalším obětem s podobnou zkušeností. Trávníček se již dříve proti podobným nařčením prostřednictvím svého právníka ostře ohradil. Pohrozil, že se bude proti těmto „nehorázným útokům“ bránit.

reklama

Domácí zpravodajství

Stanjura v pasti. Výrazně ušetřit se dá jen na důchodcích či učitelích, ukazuje studie

Úspory ve státním rozpočtu na rok 2022 se mají týkat zejména škrtání dotací firmám a nižších výdajů na provozu státu. Recept na konsolidaci veřejných financí, který opakovaně zazněl z vlády Petra Fialy (ODS), však nejspíše nestojí na reálných základech. Podle ekonomů z think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR je možné desítky miliard korun ušetřit v položkách, do kterých ale stát za žádnou cenu sahat nechce.

Lidí, kteří měli kvalitní imunitní systém, jsou dnes plné hřbitovy, hájí Kubek vakcínu

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do lékaře Vlastimila Voráčka za jeho přístup k očkování proti covidu. Známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, totiž v pořadu Co Čech, to politik! zmínil, že vakcínu odmítl, protože má prý kvalitní imunitní systém.

Kauza odebrání synů: Šance na vítězství Michalákové je už malá, řekl po soudu Zaorálek

Rozhodnutí evropského soudu v případu odebrání dětí Evě Michalákové je zřejmě definitivní. Ačkoliv existuje možnost odvolání se k Velkému senátu, soudci ji mohou vetovat, myslí si bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Ve vysílání CNN Prima NEWS přiznal, že ho verdikt do jisté míry překvapil – v podobných kauzách totiž byla rozhodnutí evropského soudu o něco příznivější.

reklama