Další pikantní rozhovor Suchoně s Kubkem: Na šéfa ČLK pořvávali lidé. Frustráti, sepsul je

Šéf České lékařské komory Milan Kubek během nedělního rozhovoru s moderátorem Petrem Suchoněm při vstupu v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS čelil před svým domem slovním útokům ze strany kritiků opatření.

„Bohužel míra agresivity ve společnosti stoupá. Lidé toho mají dost. Rozumím, že chtějí normálně žít, ale nechápou, že cesta k normálnímu životu vede přes očkování,“ vysvětlil Kubek za neustálého pokřikování několika kritiků, kteří dorazili před jeho dům. O několik hodin dříve se v Praze konala demonstrace proti povinnému očkování.

Nebylo to poprvé, co Kubek čelil hněvu veřejnosti. Například na začátku prosince ho dvojice antivaxerů „přepadla“ před poliklinikou, kde působí. Počastovali ho nadávkami a označili ho mimo jiné za „zaprodance“, Kubek i přes jejich ataky mlčky pokračoval k autu.

„Příjemné mi to není, ale vím, že bojuji za to, aby neumírali lidé. Všichni to musíme nějakým způsobem vydržet. Nejen covid, ale i lidská hloupost zabíjí. Zrovna mi tu stojí pod okny nějací frustráti. Věřím, že ne všichni lidé jsou tak hloupí jako ti, kteří se takto agresivně chovají,“ sdělil na CNN Prima NEWS šéf České lékařské komory.

Cesta z epidemie

„V počtu umírajících jsme premianti. Jiná cesta, než proočkovat všechny starší 18 let, z epidemickékrize nevede. Čím dříve, tím lépe. Když budou politici váhat a otálet, zaplatíme za to tím, že epidemie bude trvat déle, zemře více lidí a budou i větší ekonomické ztráty,“ dodal na závěr rozhovoru Kubek.

V minulosti spolu Kubek a Suchoň vedli diskusi, ve které se neshodli ohledně protikoronavirových opatření. Současnou rozpravu zakončil moderátor přáním, aby měl Kubek i přes nezvanou návštěvu před domem klidný večer.

Tagy: