CNN Prima News Písecko

Písecko

Výpis příspěvků ke štítku „Písecko“

Výkup vepřína v Letech je stále obestřen tajemstvím. Cena byla šestinásobná, jednání tajná

Kolem osudu kontroverzního vepřína v Letech se i šest let po jeho odkoupení tehdejší vládou premiéra Bohuslava Sobotky (dříve ČSSD) vznášejí otazníky. Spojené jsou především s cenou komplexu, jež dosáhla astronomických 450,8 milionu korun. Znalci přitom hodnotu areálu vyčíslili na 77,2 milionu. Proč ale vláda nakonec zaplatila téměř šestkrát více, není jasné ani dnes. Upozornil na to zpravodajský web iDnes.

Martina a Gábinu zabil pád stromu, když pomáhali cizím dětem. Zbyl po nich pětiletý syn

Tragický příběh z Písecka, který se stal na začátku července, zasáhl mnohé Čechy. Při bouři se manželé Martin a Gábina snažili pomoci dětem, které byly se svými rodiči na cyklovýletě. Poté, co se děti schovaly před bouří do auta, na vůz spadl strom a Martina s Gábinou usmrtil. Zůstal po nich pětiletý syn Bruno, ze kterého se náhle stal sirotek. Jeho strýc proto založil sbírku, v níž lidé přispěli již více než milion korun.

Pád letadla u Písku: Zemřel uznávaný pilot. Fotograf rockových hvězd bojuje o život

Letecké neštěstí, které se stalo v neděli odpoledne na Písecku, přežil oficiální fotograf The Rolling Stones a amatérský pilot Miro Majcen. Při havárii letadla T28 Trojan naopak zahynul zkušený akrobatický pilot Rainer Steinberger ze skupiny The Flying Bulls. Slovinský fotograf celebrit Majcen byl ve vážném stavu převezen do Fakultní nemocnice v pražských Vinohradech. Důvod pádu letadla zatím není jasný.