reklama
CNN Prima News Písecko

Písecko

Výpis příspěvků ke štítku „Písecko“

Martina a Gábinu zabil pád stromu, když pomáhali cizím dětem. Zbyl po nich pětiletý syn

21. července 2021 08:41

Tragický příběh z Písecka, který se stal na začátku července, zasáhl mnohé Čechy. Při bouři se manželé Martin a Gábina snažili pomoci dětem, které byly se svými rodiči na cyklovýletě. Poté, co se děti schovaly před bouří do auta, na vůz spadl strom a Martina s Gábinou usmrtil. Zůstal po nich pětiletý syn Bruno, ze kterého se náhle stal sirotek. Jeho strýc proto založil sbírku, v níž lidé přispěli již více než milion korun.

Pád letadla u Písku: Zemřel uznávaný pilot. Fotograf rockových hvězd bojuje o život

22. června 2021 18:21

Letecké neštěstí, které se stalo v neděli odpoledne na Písecku, přežil oficiální fotograf The Rolling Stones a amatérský pilot Miro Majcen. Při havárii letadla T28 Trojan naopak zahynul zkušený akrobatický pilot Rainer Steinberger ze skupiny The Flying Bulls. Slovinský fotograf celebrit Majcen byl ve vážném stavu převezen do Fakultní nemocnice v pražských Vinohradech. Důvod pádu letadla zatím není jasný.

Při pádu malého letadla na Písecku zahynul jeden muž, druhý je těžce zraněný

20. června 2021 18:21

Při pádu malého letadla na Písecku podle policejních informací zahynul v neděli odpoledne jeden muž. Druhý pasažér při nehodě utrpěl těžká zranění. Podrobnější informace k havárii policisté zjišťují, informovala o ní jejich mluvčí Štěpánka Schwarzová. Podle rakouských médií zahynul při neštěstí pilot z akrobatické skupiny ze Salcburku.

Do Česka se po roce vrátila ptačí chřipka. Opět hrozí vybití domácích chovů

21. ledna 2021 17:00
Aktualizováno

V ČR se po necelém roce znovu objevila ptačí chřipka. Zatím je potvrzená u dvou uhynulých labutí na Zlivickém rybníku na Písecku, oznámili ve čtvrtek zástupci Státní veterinární správy (SVS). Nákaza se v poslední době vyskytla v mnoha evropských zemích, kde kvůli ní vybíjejí chovy drůbeže. Subtyp choroby je H5N8, což je nebezpečný virus pro ptačí populace, ale na člověka se nepřenáší.

reklama