reklama

Ve škole bez testování. Ředitelku sesadili z místa a nastolili přísnější pravidla

Bez testů a bez roušek. Až do prázdnin žáci základní školy Vraný u Slaného nemuseli dodržovat hygienická opatření. Na volném vstupu do školy se domluvila ředitelka s rodiči žáků. Nyní ji vedení obce sesadilo z ředitelské židle, nicméně ve škole zůstává učit.

reklama

„Naší prioritou je dát svobodu všem. Kdo se chce testovat, tak se testovat může, kdo se testovat nechce, tak se testovat nebude. My jsme od toho, abychom učili a abychom děti vychovávali a nejsme žádné zdravotní centrum,“ hlásala odvolaná ředitelka Ludmila Svobodová.

Na základní škole Vraný u Slaného se žáci nemuseli testovat na koronavirus. Ani nemuseli nosit roušky. „Úplně stěžejní bylo, že všechny učitelky i paní ředitelka odmítly testování. Paní ředitelka před svědky prohlásila, že se nikdy testovat nebude, nikdy že si do nosu nic nestrčí,“ popsal starosta Vraného Miroslav Zázvorka.

„My jsme se otestovali, ale byl na nás nátlak, měli jsme se otestovat potupně před obecním úřadem,“ sdělila Svobodová. Tím ale škola porušovala hygienická opatření a metodiku vydanou rezorty školství i zdravotnictví. Přestože se na postupu prý dohodla s rodiči téměř všech žáků.

„My jsme jim dali možnost, nikoho jsme nepřemlouvali – z těch 29 dětí se dvě nebo tři děti testovaly,“ vysvětlila Svobodová. Ředitelku v úterý vedení obce, která je zřizovatelem základní školy, odvolalo. „My pouze chceme, aby se dodržovala státem a vládou vydaná mimořádná opatření,“ uvedl starosta Zázvorka.

To vyvolalo nevoli rodičů. Nová ředitelka školy Šárka Veselá rozhovor médiím neposkytla. „Udělali jsme tam kontrolu a zjistili jsme, že pravidla se nedodržují. A byla udělena bloková pokuta na místě. Při další kontrole paní ředitelka neposkytla součinnost a byla jí udělena pokuta. Ona ale podala odvolání,“ sdělila verdikt Krajská hygienická stanice.

Nicméně sankce se uděluje zřizovateli školy, v případě základních škol jsou to obce. Pokud škola nedodržuje mimořádné hygienické opatření, může s ní být zahájeno správní řízení.

Tagy:

Hlavní zprávy

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama