Platil si sexuální otrokyně a měl harém jako sultán. Itálie znovu soudí Berlusconiho

V Itálii pokračuje táhlý soud s výstředním expremiérem Silviem Berlusconim, kterého prokuratura viní z toho, že pořádal sexuální orgie a zúčastněné dívky poté uplácel, aby pravdu nevynesly před média. Při nedávném slyšení mimo jiné zaznělo, že si Berlusconi údajně vydržoval sexuální otrokyně a choval se jako sultán.

Neúnavný politik, výstřední mediální magnát a 85letý muž, který za svůj život čelil řadě sexuálních a finančních skandálů. Trojnásobný italský expremiér Silvio Berlusconi je proto u soudu trochu jako doma. Prokuratura v Miláně teď oživila osm let táhlý proces, ve kterém Berlusconiho viní z toho, že ve funkci premiéra pořádal sexuální orgie a poté uplácel zainteresované dívky, aby mlčely.

Berlusconi zval do své vily na neřestné večírky modelky a prostitutky, které svými těly poskytovaly potěšení tehdejšímu italskému premiérovi a často i jeho kumpánům. V rámci orgií měl mít Berlusconi pohlavní styk i s tehdy 17letou (podle italského práva nezletilou) marockou břišní tanečnicí Karimou El-Mahrougovou.

Ve víru bunga bunga

Berlusconiho sexuální expedice byly natolik časté a zvrhlé, že dostaly vlastní název – bunga bunga – který si expremiér nejspíše vypůjčil od svého zesnulého kamaráda, libyjského diktátora Muammara Kaddáfího.

Prokuratura nyní u soudu představila nové detaily večírků italského premiéra. „Historie už ví, že si sloužící předseda vlády systematicky zpestřoval večerní zábavu tím, že ve svém domě hostil skupiny placených sexuálních otrokyň,“ pronesla u soudu prokurátorka Tiziana Sicilianová.

„Berlusconi je bývalý přítel Putina a starý muž. Byl sultánem ve svém vlastním harému. Velmi bohatý a mocný člověk, který se jako premiér obklopoval lidmi jako Putin, kteří srazili svět na kolena,“ pokračovala prokurátorka. „Platil svědkům za mlčení penězi, domy, auty, koni, všemi komoditami, které si umíte představit. Co se tenkrát dělo na večírcích bylo morálně pochybné a neuvěřitelné,“ doplnila.

Vzhledem ke stavu italské justice a věku obviněného se nepředpokládá, že by Berlusconi ještě někdy skutečně do vězení nastoupil. Italský expremiér byl už v minulosti opakovaně odsouzen, mříže vězení zevnitř ale nikdy nespatřil. Teď chce být prezidentem.

Tagy: