CNN Prima News Muammar Kaddáfí

Muammar Kaddáfí

Výpis příspěvků ke štítku „Muammar Kaddáfí“

Řád Bílého lva získal od Masaryka také Mussolini. Za socialismu zase Che Guevara či Kaddáfí

28. října 2022 05:11

Prezident Miloš Zeman se chystá v pátek rozdat státní vyznamenání. Nejvyšší Řád Bílého lva přitom v minulosti získala i řada diktátorů či dalších osob, které historie hodnotí velmi problematicky. Předávání cen komunistickým pohlavárům z celého světa nebylo v době socialismu takovým překvapením, ale zajímavé je, že ve 20. letech předal Tomáš Garrigue Masaryk nejvyšší státní vyznamenání například také Benitu Mussolinimu, který se již v té době hlásil k politickým vraždám a v Itálii tvrdě likvidoval jakoukoliv demokratickou opozici.

Platil si sexuální otrokyně a měl harém jako sultán. Itálie znovu soudí Berlusconiho

20. května 2022 18:46

V Itálii pokračuje táhlý soud s výstředním expremiérem Silviem Berlusconim, kterého prokuratura viní z toho, že pořádal sexuální orgie a zúčastněné dívky poté uplácel, aby pravdu nevynesly před média. Při nedávném slyšení mimo jiné zaznělo, že si Berlusconi údajně vydržoval sexuální otrokyně a choval se jako sultán.

Deset let od umučení Kaddáfího. Výstředního diktátora mnoho Libyjců dodnes oplakává

20. října 2021 17:13

Přesně před deseti lety zemřel diktátor Muammar Kaddáfí, který vládl železnou pěstí Lybii od roku 1969 až do občanské války v roce 2011. Během konfliktu ho vystopovali povstalci a dlouholetého vládce africké země umučili 20. října k smrti. Kaddáfí budí vášně dodnes, jedni ho považují za krutovládce, jiní za dobrodince, který přinesl Libyi mír.

Sarkozy čelí kvůli prezidentské kampani dalšímu obvinění. Peníze měl brát od Kaddáfího

16. října 2020 13:25
Aktualizováno

Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy byl obviněn ze „zločinného spolčení“ v případě údajného nezákonného financování své předvolební kampaně ze strany Libye v roce 2007. Informovala o tom s odvoláním na prokuraturu agentura AFP. Sarkozy se označil za nevinného. Jedná se již o jeho čtvrté obvinění v této kauze.

Christiane Amanpourová přiblížila Američanům pád železné opony i Saddámovu popravu

6. března 2020 17:41

Jednou z nejvýraznějších tváří CNN je už několik dekád žena s iránskými a anglickými kořeny, která jako reportérka v terénu informovala o íránsko-irácké válce, pádu železné opony a Berlínské zdi, válkách v bývalé Jugoslávii i v Zálivu, zřícení newyorkských dvojčat nebo soudu se Saddámem Hussainem. Proslula nejen reportážemi z terénu, ale i rozhovory se světovými státníky – seznam politiků, které zpovídala, jí může závidět většina novinářů.