CNN Prima News plemena psů

plemena psů

Výpis příspěvků ke štítku „plemena psů“

Záběry zachytily drsný útok psa na dítě. Veřejnost volá po zákazu agresivního plemena

Na britských sociálních sítích se šíří hororové video z Birminghamu. Je na něm vidět, jak pes plemene American Bully XL těžce pokousal jedenáctiletou dívku a další dva muže, kteří se ji pokoušeli zachránit. Záběry šokovaly britskou veřejnost i politiky a znovu rozproudily debatu o zákazu podobných plemen. Navzdory častému přesvědčení stojí za podobnými incidenty podle odborníka na chov psů zpravidla samotná povaha zvířete, nikoliv špatná výchova.

Je pořízení bezsrstého plemene řešením pro alergiky?

Alergie je noční můra všech milovníků zvířat. Když vám v mazlení chlupáčů překážejí uslzené oči, kýchání, nebo dokonce dušení, není to nic příjemného. Alergikům svitne naděje, když objeví bezsrsté plemeno psa, kočky nebo morčete. Kde nejsou chlupy, nemůže být ani alergie, že? My jsme pátrali po tom, jestli je to pravda.

Výzkum inteligence psích plemen: Máte doma psího génia?

Nejinteligentnější psí rasa? „Ten, co mám doma,“ zněla by asi subjektivní odpověď každého psího rodiče. Vědec a psycholog. Stanley Coren, který se zabývá právě inteligencí, lidskou i psí, se snažil přijít na to, která rasa je nejchytřejší. Sestavil tak žebříček 141 plemen, které popsal ve své knize „Inteligence psů“.

Která jsou nejoblíbenější plemena psů v České republice?

Česká republika je národ pejskařů, o tom není pochyb. Alespoň jeden pes se vyskytuje ve 43% domácností. Někomu nahrazují děti, někomu pomáhají vést normální plnohodnotný život a někomu slouží jako byznys, ale o tom se dnes bavit nebudeme. Zajímalo nás, jaká plemena u Čechů převládají. Dnes je plný Instagram a Facebook fotek rozkošných čivav, buldočků a pomeranianů, výsledky statistik vás ale překvapí. Musíme vzít na vědomí, že víme pouze o těch psech, kteří jsou registrováni, nikoli tedy o těch, které si lidé koupí v množírnách. Je možné, že by pak seznam nejoblíbenějších plemen vypadal jinak.