Teploty po víkendu sletí pod -10°, čeká se sněžení. MAPA ukazuje, kde udeří nejkrutější mrazy
Do Česka po přechodném víkendovém oteplení opět vtrhnou prudké mrazy. Informovali o tom meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v příspěvku na síti X. Teploty hluboko pod nulou doprovodí velká oblačnost a sněžení.
Sobota se ponese ve znamení velké oblačnosti a sněžení. „Mrazy přechodně zmírní, noční minima se budou pohybovat mezi -4 až -9 °C, v jihozápadní polovině Čech kolem -2 °C, denní maxima očekáváme mezi -4 a +1 °C,“ napsali meteorologové na síti X.
ČTĚTE TAKÉ: Na Česko se řítí sněhová nálož, zlom přijde v ranní špičce. Kde bude nejhůř?
Již během dne do Česka ale začne od severu proudit studený vzduch a rychle se ochladí. Nízkou pocitovou teplotu ještě umocní zesilující vítr.
❗️O víkendu dorazí po přechodném oteplení prudké ochlazení❗️
— Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) (@CHMUCHMI) January 8, 2026
🌨️ Pátek doprovodí většinou velká oblačnost a hlavně ráno a dopoledne na většině území sněžení. Zejména v západní polovině Čech bude sněžení přechodně intenzivnější, v platnosti je proto výstraha. Vzhledem k načasování… pic.twitter.com/Ke0t2ZoOka
V noci na neděli se teploty budou pohybovat pod -10 °C. Místy rtuť teploměrů klesne dokonce pod -15 °C. Denní hodnoty mají oscilovat pouze mezi -8 a -3 °C. „Severozápadní vítr bude nadále výrazně snižovat pocitovou teplotu a zároveň lokálně tvořit sněhové jazyky,“ dodali meteorologové. Lokálně se ještě objeví slabé sněžení, ale na řadě míst bude přechodně slunečno.
Situaci ve svém kraji můžete sledovat prostřednictvím radaru.