CNN Prima News počet nakažených

počet nakažených

Výpis příspěvků ke štítku „počet nakažených“

Nakažených covidem opět přibývá. Denní počty pozitivních testů atakují hranici 2000

1. září 2022 07:18

V Česku v mezitýdenním srovnání čtvrtý den v řadě mírně rostou denní počty nově nakažených koronavirem, ve středu testy odhalily 1 927 případů, což je o 69 víc než před týdnem. Vedle toho hygienici za pondělí zaznamenali 887 lidí s podezřením na opakovanou nákazu. Hospitalizovaných s potvrzenou nákazou ale dál ubývá, ve středu vyžadovalo nemocniční péči 744 nakažených, v mezitýdenním srovnání asi o 160 méně. V těžkém stavu je 20 pacientů, před týdnem jich byl dvojnásobek.

Počet nově nakažených covidem dál klesá. Méně se ale testuje a pozitivita je vyšší

16. srpna 2022 07:55

V pondělí v Česku přibylo 2 881 potvrzených případů koronaviru. Proti minulému týdnu je to mírný pokles. Méně se ale také testovalo, pozitivita byla u všech tří typů testů vyšší. Od víkendu se zvýšil počet hospitalizovaných, je jich téměř tisíc. Incidence se v posledních dnech mění jen minimálně, na 100 tisíc obyvatel připadalo v uplynulém týdnu 116 nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí

9. srpna 2022 07:49

Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl po započtení výsledků testů za pondělí 8. srpna čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí pozitivně testovaných na nový typ koronaviru. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví. Podle dříve zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) byl covid v loňském roce nejčastější příčinou úmrtí.

Nakažených přibývá. Laboratoře odhalily téměř tisíc případů covidu, stav 28 lidí je vážný

24. července 2022 11:44

V Česku v sobotu testy odhalily 953 nových případů koronaviru, v mezitýdenním srovnání zhruba o 400 víc. Vedle toho hygienici zaznamenali 316 lidí s podezřením na opakovanou nákazu. Počet hospitalizovaných s potvrzenou nákazou oproti minulé sobotě stoupl na 706. Před týdnem vyžadovalo nemocniční péči téměř pět stovek pacientů, v porovnání s pátkem jejich počet ale o stovku klesl. Ve vážném stavu je 28 nakažených. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Covid v Česku opět nabírá na obrátkách. V nemocnicích je nejvíce nakažených od dubna

23. července 2022 08:22

V Česku v pátek testy odhalily 2 886 nových případů koronaviru, v mezitýdenním srovnání zhruba o 600 více. Vedle toho hygienici za minulý den zaznamenali také téměř tisíc lidí s podezřením na opakovanou nákazu. Hospitalizovaných s potvrzenou nákazou je nejvíc od konce dubna. V pátek bylo v nemocnicích 820 nakažených, z toho ve vážném stavu 27.

Opatření způsobila mnoho škod. Jeďte na dovolenou a žijte normální život, radí Hostomský

7. července 2022 14:29

Návrat k opatřením proti covidu, jako je povinné nošení roušek, odporuje západním normám, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS biochemik Zdeněk Hostomský. Uznal, že současný nárůst nakažených je v porovnání se stejným obdobím v minulých letech vyšší, důležité je ale sledovat především počet hospitalizovaných a těžce nemocných.

Letní vlna covidu posune tu další až do zimy. Kdy je podle expertů čas na další očkování?

5. července 2022 06:14

Počet nakažených covidem v posledních dnech stále roste. Za sobotu přibylo nejvíce případů od začátku května a v mezitýdenním srovnání je přírůstek až dvojnásobný. Některé země v Evropě tak budou pravděpodobně znovu zavádět některá proticovidová opatření. V Česku se mezi odborníky nejvíce mluví o tom, kdy a jestli vůbec jít na třetí dávku očkování.