reklama
CNN Prima News počet nakažených

počet nakažených

Výpis příspěvků ke štítku „počet nakažených“

Naprostý nesmysl, nová opatření nezastaví šíření koronaviru, pustil se do vlády Dostál

25. listopadu 2021 21:17

Nouzovým stavem získala aktuální vláda imunitu, protože napadnout ji lze pouze před Ústavním soudem, uvedl v Hlavních zprávách expert na zdravotnické právo z Pirátské strany Ondřej Dostál. Nová opatření podle něj nepomohou zastavit šíření koronaviru a pozornost by měla směřovat k seniorům, zdůraznil ve vysílání CNN Prima NEWS.

Žijeme, jako by se nic nedělo, opatření nefungují. Mrtvých bude přibývat, varuje Dražan

20. listopadu 2021 17:08

Vakcinolog Daniel Dražan si ve vysílání CNN Prima NEWS postěžoval, že lidé v současnosti nedodržují vládní opatření. „My nyní žijeme, jako by se nic nedělo, jako by byl rok 2019. Dá se říct, že téměř žádná opatření nefungují,“ zdůraznil Dražan. Podotkl, že i když se vlna pandemie otočí a začne klesat, hospitalizovaných a obětí bude přibývat.

Laboratoře nově odhalily 11 514 případů covidu. V nemocnici je přes čtyři tisíce lidí

16. listopadu 2021 07:11
Aktualizováno

Během pondělí přibylo v Česku 11 514 potvrzených případů nemoci COVID-19, to je zhruba o 2 250 víc než před týdnem. O zhoršující se epidemické situaci vypovídá i stále rostoucí počet zachycených nákaz na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní – takzvané incidenční číslo k úterý stouplo ze 718 na 739. Údaje za uplynulý den sdělil mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl.

Laboratoře v sobotu odhalily 9161 nakažených covidem, o třetinu více než před týdnem

14. listopadu 2021 07:48

V Česku za sobotu laboratoře odhalily 9 161 nakažených koronavirem, zhruba o 3 400 více než o týden dříve. Podobně vysoký sobotní nárůst počtu nakažených byl naposledy zaznamenán na počátku března. Vyplynulo to z údajů zveřejněných na webu ministerstva zdravotnictví. V nemocnicích leží v souvislosti s koronavirem na 3 740 lidí, což je asi o 150 méně než na konci pracovního týdne. V mezitýdenním srovnání jich je zhruba o tisícovku více.

Pandemie covidu v Česku stále sílí. V pátek opět přibylo přes 14 tisíc nakažených

13. listopadu 2021 07:02

V pátek přibylo v Česku podruhé v tomto týdnu přes 14 tisíc potvrzených případů nákazy COVID-19. Laboratoře jich odhalily 14 199, téměř o 5 tisíc více než před týdnem. Údaje poskytl mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. Páteční nárůst byl druhý nejvyšší v tomto týdnu po úterý, kdy bylo 14 555 nově nakažených, což bylo i nejvíce od poloviny března.

Změny v nošení roušek, testování i očkování. Vláda přitvrdila v opatření, další přibudou

10. listopadu 2021 09:41

Situace není dobrá, nárůsty počtu nakažených covidem musíme řešit, uvedl dosluhující premiér Andrej Babiš (ANO) na tiskové konferenci po jednání vlády. Kabinet přijal nová opatření proti šíření koronaviru, další projedná nejdříve Rada pro zdravotní rizika. Konkrétní změny přiblížil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Týkat se budou zejména testování zdravotníků, očkování cizinců a nošení respirátorů ve školách.

Na covid umírá denně tolik lidí jako za celé prázdniny. Počet hospitalizovaných roste

7. listopadu 2021 08:44
Aktualizováno

V sobotu testy odhalily 5 736 nových případů covidu, zhruba o 700 více než před týdnem. V nemocnicích je 2 585 nakažených, z toho 360 ve vážném stavu. Počet úmrtí s covidem v Česku přesáhl 31 tisíc. Denně umírá přes 40 nakažených, tedy podobně jako za celé prázdniny. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Dánsko žije bez omezení. Jak se potýká s covidem v porovnání s Českem?

6. listopadu 2021 19:09

Dánové už několik měsíců žijí tak, jako by žádný covid neexistoval. A ukazuje se, že jim to zatím žádné problémy nepřináší. Ve srovnání s Českou republikou si Dánsko stojí výrazně lépe ve všech aspektech vývoje epidemie. Přestože také ve skandinávské zemi nových případů přibývá, počty hospitalizovaných či pacientů vyžadujících intenzivní péči jsou se situací v České republice nesrovnatelné. Důvodem je především masivní proočkovanost dánského obyvatelstva.

Ministr pro Evropu je legrační. Tři nové posty ve vládě jsou zbytečné, říká komentátor

5. listopadu 2021 20:30

Komentátor Lidových novin Petr Kamberský označil vznik dalších ministerských postů ve vládě koalice Spolu a Pirátů se Starosty za legrační. Další úřady podle něj nepotřebujeme, ale pokud půjde jen o přesunutí agendy, je to podle komentátora zanedbatelná věc. Analytička webu Echo24 Lenka Zlámalová považuje za rozumné, že pravděpodobná vláda nemá ve svém návrhu programového prohlášení zmínku o covidu.

reklama