CNN Prima News počet nakažených

počet nakažených

Výpis příspěvků ke štítku „počet nakažených“

Čeští senioři podceňují covid, jen desetina se brání. Za čtyři měsíce má přes 500 obětí

Umírání pacientů na covid po stovkách denně je už minulostí. Stále však není radno nemoc podceňovat – za uplynulé čtyři měsíce na ni v Česku zemřelo 530 lidí a téměř všichni byli starší 60 let. Přestože existuje vakcína pro aktuální sezonu, využilo ji dosud pouze 272 tisíc lidí tohoto věku. V Česku žije zhruba 2,7 milionu seniorů, proti závažnému průběhu covidu je tak chráněn pouze každý desátý.

Prymula popsal výhody nosní vakcíny. Může nahradit standardní metody očkování?

Hlavní výhody takzvané nosní vakcíny proti covidu popsal ve vysílání CNN Prima NEWS epidemiolog Roman Prymula. Uvedl, že by mohla být vhodnou variantou pro děti či jedince s poruchou srážlivosti krve, a rovněž promluvil i o možnosti celkového nahrazení standardní metody očkování. Odborník rovněž načrtnul možný vývoj v otázce respiračních onemocnění na začátku nového roku.

Smejkal varoval před nakažlivější mutací covidu, vyzval i k očkování. Imunologové jsou proti

Subvarianty omikronu dokážou obejít imunitu vytvořenou očkováním, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS hlavní epidemiolog Institutu klinické a experimentální medicíny Petr Smejkal. Nakazit se proto mohou i lidé s vakcinací. Vzhledem k tomu Smejkal vyzval k opětovnému přeočkování. S tím však nesouhlasí imunologové Jiří Šinkora a Karel Drbal, podle nichž se ve veřejném prostoru operuje s termíny, které jsou odborníkům neznámé. V pořadu Zprávy plus rovněž zpochybnili odbornost těch, kteří vyzývají k vakcinaci.

Do boje proti covidu vstupuje nová zbraň, vyráběla se i v ČR. Ochrání před explozí nákazy?

Do Česka dorazila nová vakcína proti covidu, přizpůsobená k boji s nejnovějšími variantami koronaviru. Očkovací látka Nuvaxovid XBB 1.5 od společnosti Novavax bude dostupná pro všechny zájemce v průběhu tohoto týdne, proti již dostupné vakcíně od Pfizeru vsadila na „tradiční recepturu“. Experti varují, že po vánočních svátcích počty nakažených covidem budou explodovat. Už nyní se denně nakazí zhruba dva tisíce lidí, skutečná čísla budou nejspíše násobně větší.

Prymula: Mezi nakaženými je nejvíce dětí. Jaké zdravotní potíže nám hrozí během Vánoc?

Nejvíce nákaz covidem je v současné době mezi malými dětmi, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS epidemiolog Roman Prymula. Plošná opatření se podle něj nebudou přijímat, lidé by ale měli dbát na to, aby při návštěvách zdravotnických zařízení nebo lékáren nosili respirátory a dodržovali hygienická opatření. Současně exministr zdravotnictví varoval před možnými komplikacemi v období nadcházejících vánočních svátků.

Nakažených covidem opět přibývá. Denní počty pozitivních testů atakují hranici 2000

V Česku v mezitýdenním srovnání čtvrtý den v řadě mírně rostou denní počty nově nakažených koronavirem, ve středu testy odhalily 1 927 případů, což je o 69 víc než před týdnem. Vedle toho hygienici za pondělí zaznamenali 887 lidí s podezřením na opakovanou nákazu. Hospitalizovaných s potvrzenou nákazou ale dál ubývá, ve středu vyžadovalo nemocniční péči 744 nakažených, v mezitýdenním srovnání asi o 160 méně. V těžkém stavu je 20 pacientů, před týdnem jich byl dvojnásobek.

Počet nově nakažených covidem dál klesá. Méně se ale testuje a pozitivita je vyšší

V pondělí v Česku přibylo 2 881 potvrzených případů koronaviru. Proti minulému týdnu je to mírný pokles. Méně se ale také testovalo, pozitivita byla u všech tří typů testů vyšší. Od víkendu se zvýšil počet hospitalizovaných, je jich téměř tisíc. Incidence se v posledních dnech mění jen minimálně, na 100 tisíc obyvatel připadalo v uplynulém týdnu 116 nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Další milník. Covidem se v Česku od začátku epidemie nakazily více než čtyři miliony lidí

Počet potvrzených případů nemoci COVID-19 v Česku od začátku epidemie na jaře 2020 přesáhl po započtení výsledků testů za pondělí 8. srpna čtyři miliony. Za tu dobu zemřelo 40 587 lidí pozitivně testovaných na nový typ koronaviru. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví. Podle dříve zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) byl covid v loňském roce nejčastější příčinou úmrtí.

Nakažených přibývá. Laboratoře odhalily téměř tisíc případů covidu, stav 28 lidí je vážný

V Česku v sobotu testy odhalily 953 nových případů koronaviru, v mezitýdenním srovnání zhruba o 400 víc. Vedle toho hygienici zaznamenali 316 lidí s podezřením na opakovanou nákazu. Počet hospitalizovaných s potvrzenou nákazou oproti minulé sobotě stoupl na 706. Před týdnem vyžadovalo nemocniční péči téměř pět stovek pacientů, v porovnání s pátkem jejich počet ale o stovku klesl. Ve vážném stavu je 28 nakažených. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.