Počet obětí sesuvu ledovce v Alpách vzrostl na devět. Rodiny identifikovaly čtyři z nich

V Alpách po sesuvu ledovce zemřeli i dva Češi. Mělo jít o kamarády

Počet potvrzených obětí nedělního sesuvu ledovce v italských Alpách vzrostl na devět. Čtyři osoby už identifikovali rodinní příslušníci, pět dosud ne, oznámil ve středu šéf Tridentské provincie Maurizio Fugatti. Česká diplomacie již v úterý potvrdila, že mezi oběťmi jsou dva čeští občané. Sedm osob utrpělo zranění, některá jsou vážná.

Záchranáři zapojili do pátrání i vrtulníky a bezpilotní letouny. Podle italského deníku La Repubblica se dronům podařilo vypátrat pozůstatky dvou osob, které nejspíš patří mezi dosud pohřešované horolezce.

Drony rovněž objevily pozůstatky ženy, není však jasné, zda jde o již potvrzenou oběť či osobu pohřešovanou. Nalezené pozůstatky je nyní potřeba důkladně prozkoumat a identifikovat.

Kolik osob je stále pohřešováno, není zcela jasné. V úterý italské úřady hovořily o pěti nezvěstných.

Všechny důležité nálezy, nejen části těl, jsou nejdříve vyfotografovány a následně vrtulníkem dopraveny do Canazei, kde je pečlivě uchovají a prozkoumají, uvedl již v úterý šéf záchranné služby Maurizio Dellantonio. Prsteny, tetování, ale i horolezecké vybavení, to vše podle něj může pomoci danou osobu identifikovat.

Při nedělním sesuvu ledovce na hoře Marmolada v italských Dolomitech zemřeli dva čeští občané. Oba muži byli v horách spolu, mluvčí ministerstva zahraničí Lenka Do o nich hovořila jako o dvou kamarádech. Další lidé z České republiky se v souvislosti s neštěstím nyní nepohřešují.

Tagy:
smrt Itálie hory Alpy ledovec sesuv zahraničí mrtví Česko Marmolada Ministerstvo zahraničních věcí České republiky la Repubblica