CNN Prima News pochod

pochod

Výpis příspěvků ke štítku „pochod“

Skromný protest na Vítkově skončil. Kobza i Skála vyzvali ke spojování stran

1. května 2023 09:01

Na Svátek práce se jako tradičně konala řada shromáždění a demonstrací po celé České republice. Iniciativa Zachraňme náš stát přilákala na dvě stovky lidí. Mírový pochod zamířil z náměstí Republiky na Vítkov. Během protestu vystoupil například poslanec Jiří Kobza (SPD) či Josef Skála (KSČM). Svoji akci uspořádali i komunisté, a to na pražském Střeleckém ostrově, kam dorazilo také několik odpůrců KSČM či anarchistů. Ranní sešlost Chceme mír! na Letné – pořádaná uskupením Jany Volfové Česká suverenita – skončila totálním fiaskem. Kromě novinářů dorazili na místo jen turisté, kteří o protestu ani nevěděli. Volfová však tvrdí, že akci zrušila.

Prahou prošel pochod podporovatelů tradičních rodin. Blokovali ho zastánci práva na potrat

15. dubna 2023 16:53

Centrem Prahy v sobotu odpoledne prošel pochod pořádaný Hnutím pro život ČR, který je manifestací zastánců tradičních rodin a odpůrců potratů. Pořadatelé žádali po vládě větší finanční podporu rodin. Demonstranty krátce na Čechově mostě blokovali zastánci práva na potrat, slovně se pak střetli i na několika dalších místech, a to včetně Václavského náměstí. Obě skupiny od sebe držela policie.

Nenechte nás umírat. Stovky lidí v Praze demonstrovaly za bezpečí pro LGBT+

21. října 2022 19:17

Stovky lidí se v pátek sešly v centru Prahy k pochodu za svobodu a bezpečí pro všechny lidi včetně členů LGBT+ komunity. Řečníci v proslovech připomněli vraždu dvou lidí u bratislavského gaybaru z minulého týdne. Jejich smrt by podle řečníků měla být spouštěčem ke změně, protože lidé z LGBT+ se s nepochopením a diskriminací setkávají každodenně.

Centrem Prahy prošel pochod Ukrajinců. Děkujeme Česku, vyjadřovaly vděčnost stovky lidí

4. září 2022 15:56

Centrem Prahy prošel v neděli po poledni Pochod vděčnosti, kterým chtěli Ukrajinci žijící v Česku vyjádřit poděkování za podporu, kterou jim a jejich zemi poskytuje Česká republika. Na Václavském náměstí se podle policie sešlo zhruba 500 lidí, akce se obešla bez incidentů, řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ukrajina čelí od konce února ruské agresi, před kterou uteklo do ČR několik set tisíc obyvatel napadené země.

Bartoš na Prague Pride? Bůh nás ochraňuj, rýpl si Vondrák. Teď čelí ostré kritice

15. srpna 2022 20:49

O víkendu v hlavním městě vyvrcholil festival Prague Pride, který mimo jiné bojuje za práva sexuálních menšin. Tradičního sobotního průvodu se podle odhadů účastnilo až 60 tisíc lidí. Nechyběli ani někteří politici včetně ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti). Proti jeho účasti i celé akci se ohradil například moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO). Za to pak na sociálních sítích čelil poměrně ostré kritice.

Masivní zatýkání během pochodů hrdosti v Turecku. Do vazby brala policie lidi náhodně

26. června 2022 23:07

Ve velkých světových městech včetně New Yorku v neděli pokračuje vlna takzvaných pochodů hrdosti, které jsou oslavami komunity sexuálních menšin či transgenderových lidí. Před zahájením manifestace v Istanbulu, kterou úřady nepovolily, podle agentury AFP skončily ve vazbě desítky lidí včetně fotografa zpravodajské organizace. Ve Spojených státech provází podobné akce obavy o práva gayů a lesbiček vyvolané verdiktem nejvyššího soudu k potratům, píše agentura AP.

Demonstranty proti vládě rozohnila ukrajinská vlajka. Snažili se ji srazit svými prapory

3. června 2022 18:51

Zhruba tisíc demonstrantů se v pátek zúčastnilo protestního pochodu Prahou proti vládě premiéra Petra Fialy (ODS). Protestující vyrazili po 13. hodině z Letné k Úřadu vlády, kde pokřiky a pískáním žádali demisi současného kabinetu. Pokračovali na Staroměstské náměstí a poté přes Karlův most na Malostranské náměstí. Tam se dav zdržel u Poslanecké sněmovny a následně zamířil Nerudovou ulicí na Hradčanské náměstí, kde se po 16:00 rozešel. Na protest dohlížely desítky policistů.

Děti v uniformách a kostýmech tanků či letadel. Pochod vítězství byl i v ruských školkách

9. května 2022 22:20

Oslavy Dne Vítězství, jak Rusové konec druhé světové války nazývají, neprobíhaly jen v Moskvě. Oslavné pochody se sice tentokrát nekonaly na území samozvaných republik Doněcka a Luhanska, zato ale průvody prošly například Chersonem nebo Melitopolem v Záporožské oblasti. Pietní akt k uctění památky sovětských vojáků v Polsku pak skončil napadením ruského velvyslance.

Demonstrace Chcípl PES: Chceme dát vládě jasně najevo, že povinné očkování je zvěrstvo

9. ledna 2022 14:38
Aktualizováno

Na pražském Václavském náměstí se v neděli sešli odpůrci povinného očkování proti covidu. Protestující po vládě požadovali zrušit vyhlášku o povinném očkování pro vybrané profese a lidi nad 60 let. Vystupující kritizovali účinnost vakcín, očkování dětí nebo nošení roušek. Lidé si přinesli státní vlajky nebo transparenty s hesly. Akci svolala do iniciativa Chcípl PES. Demonstrující zaplnili prostor před sochou sv. Václava až k ústí Opletalovy ulice a rovněž stáli na přilehlé vozovce.

Stop černému rasismu, skandovali lidé v Hradci. Protestovali proti sérii útoků

6. června 2021 21:45

Pochody demonstrantů za muže z Hradce Králové, který skončil po brutálním napadení v kómatu, by mohly pokračovat, pokud nebude policie aktivnější. Takové reakce zazněly v sobotu z úst protestujících. Reagovali na sérii brutálních napadení v centru města, které měli mít na svědomí mladí romští agresoři. Ty už kriminalisté v minulých dnech s pomocí veřejnosti dopadli.