reklama
CNN Prima News pochod

pochod

Výpis příspěvků ke štítku „pochod“

Demonstrace Chcípl PES: Chceme dát vládě jasně najevo, že povinné očkování je zvěrstvo

9. ledna 2022 14:38
Aktualizováno

Na pražském Václavském náměstí se v neděli sešli odpůrci povinného očkování proti covidu. Protestující po vládě požadovali zrušit vyhlášku o povinném očkování pro vybrané profese a lidi nad 60 let. Vystupující kritizovali účinnost vakcín, očkování dětí nebo nošení roušek. Lidé si přinesli státní vlajky nebo transparenty s hesly. Akci svolala do iniciativa Chcípl PES. Demonstrující zaplnili prostor před sochou sv. Václava až k ústí Opletalovy ulice a rovněž stáli na přilehlé vozovce.

Stop černému rasismu, skandovali lidé v Hradci. Protestovali proti sérii útoků

6. června 2021 21:45

Pochody demonstrantů za muže z Hradce Králové, který skončil po brutálním napadení v kómatu, by mohly pokračovat, pokud nebude policie aktivnější. Takové reakce zazněly v sobotu z úst protestujících. Reagovali na sérii brutálních napadení v centru města, které měli mít na svědomí mladí romští agresoři. Ty už kriminalisté v minulých dnech s pomocí veřejnosti dopadli.

Pochod Praha–Prčice se letos definitivně ruší. Pořadatelé vymysleli alternativu

22. května 2021 09:21

Pořadatelé zrušili letošní pochod Praha–Prčice, který byl kvůli pandemii posunutý z května na červen. Nepodařilo se splnit podmínky ohledně počtu účastníků ani získat kladné stanovisko hlavní hygieničky pro město Sedlec-Prčice, uvedli organizátoři na svém webu. Upozornila na to sobotní Mladá fronta DNES. V pořadí 55. ročník se tak bude konat až 21. května 2022. Akce se kvůli epidemii neuskutečnila ani loni.

Žlutá hvězda jako symbol neočkovaných: demonstranti se přirovnali k židům za nacismu

8. ledna 2021 18:07

V odpoledních hodinách Prahou procházel protestní pochod. Jeho účastníci protestovali zejména vůči vládním opatřením proti koronaviru a očkování, ale chtěli také vyjádřit podporu končícímu americkému prezidentu Donaldu Trumpovi, uctít památku bývalého šéfa slovenské policie Milana Lučanského a vyzvat českou i slovenskou vládu k demisi. Někteří z demonstrantů na sobě měli žluté hvězdy připomínající židovské, na nichž měli napsáno „Neočkovaný“.

V 70 francouzských městech protestovaly tisíce lidí, jde o záběry tváří policistů

28. listopadu 2020 15:46
Aktualizováno

V sedmdesáti francouzských městech se v sobotu tisíce občanů vydaly na pochod na protest proti návrhu kontroverzního zákona o globální bezpečnosti. Na jeho základě by hrozilo vězení lidem, kteří by zveřejnili fotografie policistů s úmyslem ublížit jim. Podle kritiků by však nařízení narušilo svobodu tisku a právo občanů na informace, píší francouzská média. Policie podle Reuters použila slzný plyn proti pařížské demonstraci poté, co maskovaní demonstranti na policisty házeli petardy a kameny. Jen v Paříži protestovalo dle informací ministerstva vnitra 46 000 lidí.

Šestiletý Brit plánuje ujít 50 kilometrů v uniformě RAF. Chce získat peníze pro letce

17. října 2020 06:43

Šestiletého Jacoba Newsona z Velké Británie nezajímají jen hračky. Společně se svým tatínkem se chystá absolvovat téměř padesátikilometrový pochod v uniformě Královského letectva (RAF), aby získal peníze pro jeho dobročinný fond. Není to první akce, jejímž prostřednictvím se snaží chlapec sehnat peníze pro letce. Informaci přinesl server Sky News.

Prahou prošel průvod za legalizaci konopí. Zúčastnily se ho stovky lidí

5. září 2020 16:24

Několik stovek lidí se v centru Prahy připojilo k demonstraci za legalizaci konopí. Akce, která se koná každoročně, letos zaznamenala o něco slabší účast než v předchozích letech. Veselá a hlasitá ale byla díky doprovodným vozům s reprobednami stejně jako jindy, takže opět zaujala řadu zvědavců z řad turistů i českých kolemjdoucích.

reklama