reklama

Biden v předvolební debatě porazil Trumpa. Tvrdí to dvě třetiny diváků, podle CNN

Joe Biden odvedl v první americké předvolební televizní debatě lepší práci než Donald Trump. Tvrdí to šest z deseti diváků. Pouze osmadvacet procent si myslí, že lepší byl současný prezident Donald Trump. Vyplývá to z průzkumu CNN provedeného po předvolební televizní debatě, která proběhla z úterý na středu.

reklama

Ze stejného vzorku dotazovaných v průzkumu před samotnou debatou uvedlo 56 procent lidí, že očekává lepší výkon od Joea Bidena, od Donalda Trumpa 43 procent.

Více o průběhu debaty se dozvíte v naší on-line reportáži.

K tématu

Obdobný výsledek jako po této debatě byl zaznamenán v průzkumu též dříve po prvním televizním souboji mezi Hillary Clintonovou a Donaldem Trumpem během minulé předvolební kampaně. Clintonová tehdy vyhrála podle 62 procent diváků, zatímco Trump podle 27 procent.

Podle dvou třetin dotazovaných (65 procent lidí) byly Bidenovy odpovědi pravdivější než ty Trumpovy (29 procent) a jeho útoky na současného prezidenta byly častěji považovány za férové. Za oprávněné je považovalo 69 procent lidí, zatímco Trumpovy ataky Bidena vnímalo za férové 32 procent občanů.

Rasová nerovnost, zdravotní péče, koronavirus

Pokud jde o jednotlivá témata, v otázce rasové nerovnosti věřilo Bidenovi 66 procent a Trumpovi 29 procent, v otázce zdravotní péče Bidenovi 66 procent a Trumpovi 32 procent, zatímco v otázce koronaviru Bidenovi 64 procent a Trumpovi 34 procent. V otázce nominace Nejvyššího soudu Bidenova slova udělala větší dojem na 54 procent, zatímco Trump přesvědčil jen 43 procent. V ekonomických otázkách Bidenovi věřilo 50 procent, jen o dvě procenta více než Trumpovi.

K tématu

Podle 63 procent diváků má Biden lepší plán pro řešení problémů země (Trumpovi v tomto ohledu věřilo 30 procent lidí) a 55 procent diváků si myslí, že by byl lepším lídrem (o Trumpovi si to myslí 43 procent diváků).

Vypadá to, že debata nijak dramaticky nepřesunula voliče od jednoho kandidáta k druhému. Více než polovina dotazovaných (57 procent) zmínila, že debata neovlivnila jejich preferenci kandidáta.

Průzkumu CNN se zúčastnilo 568 registrovaných voličů, kteří v noci na středu sledovali debatu. Vzorek neodráží pohled všech Američanů, uvedl web CNN. V průzkumu se zhruba 36 procent lidí označilo za bezpartijní (obecně je to v USA asi 40 procent lidí). Za voliče demokratů se označilo 39 procent, za voliče republikánů 25 procent.

Na záznam debaty se pak podívejte v reprízách na CNN Prima NEWS, a to v 9:30, 10:20, 11:30, 13:30 a 15:30.

Další hlavní zprávy

Domácí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

  • Aktualizováno

Českem stále rezonují dozvuky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Původně poklidný protest přerostl v násilné střety mezi částí demonstrantů a policisty. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) rozpoutali násilnosti fotbaloví chuligáni. Fanoušci ostravského Baníku, kteří byli jedni z hlavních iniciátorů spojení ultras a chuligánských skupin z celé republiky, to ale vidí jinak. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS z rozpoutání násilností viní policisty. Ti to ale odmítají, podle nich to nedává smysl.

Domácí

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Koně, slzný plyn a vodní děla na straně policie. Z opačné strany lahve, kameny a dělobuchy. Nedělní pražská demonstrace proti vládním opatřením se zvrhla v násilnosti. Policie předvedla 144 lidí, z nich stíhá 14. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) požaduje nejvyšší možné tresty jak pro organizátory, tak pro účastníky, kteří nedodržovali rozestupy a neměli roušky. Částky mohou jít do milionů korun. Nedělní demonstraci se věnoval i pořad 360° Pavlíny Wolfové.

reklama
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama