reklama

Biden v předvolební debatě porazil Trumpa. Tvrdí to dvě třetiny diváků, podle CNN

Joe Biden odvedl v první americké předvolební televizní debatě lepší práci než Donald Trump. Tvrdí to šest z deseti diváků. Pouze osmadvacet procent si myslí, že lepší byl současný prezident Donald Trump. Vyplývá to z průzkumu CNN provedeného po předvolební televizní debatě, která proběhla z úterý na středu.

reklama

Ze stejného vzorku dotazovaných v průzkumu před samotnou debatou uvedlo 56 procent lidí, že očekává lepší výkon od Joea Bidena, od Donalda Trumpa 43 procent.

Více o průběhu debaty se dozvíte v naší on-line reportáži.

K tématu

Obdobný výsledek jako po této debatě byl zaznamenán v průzkumu též dříve po prvním televizním souboji mezi Hillary Clintonovou a Donaldem Trumpem během minulé předvolební kampaně. Clintonová tehdy vyhrála podle 62 procent diváků, zatímco Trump podle 27 procent.

Podle dvou třetin dotazovaných (65 procent lidí) byly Bidenovy odpovědi pravdivější než ty Trumpovy (29 procent) a jeho útoky na současného prezidenta byly častěji považovány za férové. Za oprávněné je považovalo 69 procent lidí, zatímco Trumpovy ataky Bidena vnímalo za férové 32 procent občanů.

Rasová nerovnost, zdravotní péče, koronavirus

Pokud jde o jednotlivá témata, v otázce rasové nerovnosti věřilo Bidenovi 66 procent a Trumpovi 29 procent, v otázce zdravotní péče Bidenovi 66 procent a Trumpovi 32 procent, zatímco v otázce koronaviru Bidenovi 64 procent a Trumpovi 34 procent. V otázce nominace Nejvyššího soudu Bidenova slova udělala větší dojem na 54 procent, zatímco Trump přesvědčil jen 43 procent. V ekonomických otázkách Bidenovi věřilo 50 procent, jen o dvě procenta více než Trumpovi.

K tématu

Podle 63 procent diváků má Biden lepší plán pro řešení problémů země (Trumpovi v tomto ohledu věřilo 30 procent lidí) a 55 procent diváků si myslí, že by byl lepším lídrem (o Trumpovi si to myslí 43 procent diváků).

Vypadá to, že debata nijak dramaticky nepřesunula voliče od jednoho kandidáta k druhému. Více než polovina dotazovaných (57 procent) zmínila, že debata neovlivnila jejich preferenci kandidáta.

Průzkumu CNN se zúčastnilo 568 registrovaných voličů, kteří v noci na středu sledovali debatu. Vzorek neodráží pohled všech Američanů, uvedl web CNN. V průzkumu se zhruba 36 procent lidí označilo za bezpartijní (obecně je to v USA asi 40 procent lidí). Za voliče demokratů se označilo 39 procent, za voliče republikánů 25 procent.

Na záznam debaty se pak podívejte v reprízách na CNN Prima NEWS, a to v 9:30, 10:20, 11:30, 13:30 a 15:30.

Další hlavní zprávy

Vláda

Omezení obchodů a služeb bude platit. Vláda znovu schválila zrušené opatření

Omezení obchodů a služeb bude platit. Vláda znovu schválila zrušené opatření

Vláda v pátek dopoledne během 15minutového on-line zasedání schválila opatření o omezení obchodu. Reagovala tak na čtvrteční zrušení opatření Nejvyšším správním soudem (NSS). Informoval o tom mluvčí kabinetu Vladimír Vořechovský. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) už ve čtvrtek uvedl, že plánuje nahradit normu novou verzí opatření proti šíření covidu. V novém opatření chybí například omezení maximálního počtu účastníků demonstrací na 100.

reklama
reklama
Ostravský hotel byl pro ruské agenty ideální. Doporučila jim ho jejich oběť z Vrbětic?

Reportáž

Domácí zpravodajství

Volební model: Piráti a STAN vedou před ANO a Spolu. Šlachta si jde pro státní příspěvek
Korupce na magistrátu? Kauza se točí kolem politika TOP 09 a pravé ruky Pospíšila
Další články
reklama
reklama