CNN Prima News podmínky

podmínky

Výpis příspěvků ke štítku „podmínky“

Prymula k výskytu štěnic: Důvodem je migrace odjinud. Větší zvířátka řeší hlavně ve Francii

Zvýšený výskyt štěnic napříč Evropou má souvislost s migrační krizí. Přicházejí k nám lidé z jiných hygienických podmínek. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to pronesl epidemiolog Roman Prymula, který připomněl, že u nás není situace natolik hrozná, i když byly zaznamenány například nové případy svrabu. Zároveň upozornil, že se ve Francii v rámci epidemie potýkají s „většími zvířátky“. Odborník se vyjádřil i k odmítání přesčasů lékaři.

Zelenina zdražuje, pěstitelé přesto část úrody likvidují. Mohou za to řetězce, zlobí se

Zelenina je aktuálně v obchodech až o třetinu dražší než loni. Stovky tisíc tun jí přitom zůstávají na polích, kde ji pěstitelé zaorávají do půdy. Obchodní řetězce si totiž i v době všeobecné drahoty kladou tvrdé podmínky a chtějí jen to nejlepší, a to včetně tvaru, velikosti nebo barvy. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) na ně apeluje, aby nestandardní zeleninu vykupovaly.

Zabíjení koťat a visící mrtvá těla. Propuštěné líčí život za zdmi nejhorších ženských věznic

Spoluvězeňkyně měla pracovat na „klinice“, šlo však o záminku pro sexuální otroctví. Když chtějí dozorci odsouzené potrestat, vezmou do pytle jejich koťata a hodí je do pece. Tak propuštěné ženy přibližují život v těch nejhorších věznicích. Nejen jejich svědectví odhaluje, že ani přezdívané něžné pohlaví se mnohdy hrůznému zacházení a otřesným podmínkám, zejména ze strany dozorců v často specializovaných zařízeních, nevyhne. Ve kterých věznicích by například žena z Ústecka, která porodila do záchodové mísy dítě, jež později v nemocnici zemřelo, nechtěla skončit?

Roj Perseid vrcholí. Experti radí, kdy a kde ideálně sledovat padající „slzy svatého Vavřince“

O víkendu bude vrcholit každoroční meteorický roj Perseid. V noci na neděli bude možné na obloze mimo města pozorovat mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní až 80 meteorů za hodinu, z toho deset až dvacet může být opravdu jasných. Za pozorováním je potřeba vycestovat daleko od měst, do oblastí s minimem rušivého světelného znečištění. Uvedl to Petr Horálek z Fyzikálního ústavu v Opavě.

Pavlova podpora Ukrajiny do EU? Falešné naděje do zdvořilosti nepatří, kritizoval Kulidakis

Petr Pavel jako občan si může přát cokoliv, coby státník by se měl ale držet merita věci. V pořadu Právě dnes na CNN Prima NEWS to uvedl komentátor Thomas Kulidakis. Reagoval tak na prezidentovo přání, aby Ukrajina začala přístupové rozhovory do Evropské unie ještě koncem tohoto roku. Domnívá se, že vzbuzovat falešné naděje do kategorie zdvořilosti nepatří. Podle šéfredaktora týdeníku Echo24 Dalibora Balšínka prezidentovo prohlášení mělo symbolickou hodnotu.

Vstup Ukrajiny do EU? Dřív umřu a to jsem v dobré kondici, říká Svoboda o délce procesu

Vstup Ukrajiny do Evropské unie bude mimořádně dlouhý proces. Umřu dříve, než se stane jejím členem, a to jsem v dobré zdravotní kondici. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to prohlásil bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Stejný postoj k tomu, že Ukrajina do EU brzy nevstoupí, zastává i exministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) je skeptická k tomu, jak bude země ke vstupu v budoucnosti připravena. Naopak její kolega Alexand Vondra (ODS) vyzval k většímu zapojení při pomoci Ukrajině začít splňovat nutné podmínky.

Vždyť jsou skoro nazí. Ruský velitel ukázal zoufalé podmínky vojáků, americký generál nechápal

Po sociálních sítích koluje další video, které má ukazovat zoufalé podmínky ruských vojáků. Výcvikový instruktor na něm kritizuje vybavení mobilizovaných mužů, kteří nemají léky, škrtidla ani odpovídající neprůstřelné vesty. Americký generálporučík v záloze Mark Hertling ve vysílání stanice CNN uvedl, že Rusko v tomto ohledu „hrozivě selhává“ a jeho vojáci nemají za těchto podmínek žádnou šanci uspět na Ukrajině v pozemním boji.

Pospíšil se opřel do Pirátů: Nejsou nám nadřazení, přesto si diktují. Jednají nečestně

Povolební vyjednávání v Praze jsou teprve na začátku, už nyní však přichází první střety. Piráti, kteří ve volbách obsadili třetí místo, vítězné koalici Spolu diktují podmínky. S tím zvolený zastupitel Jiří Pospíšil (TOP 09) v pořadu 360° silně nesouhlasil. Možnému spojenci vyčítá, že jedná nečestně a v médiích zmiňuje pouze tu nejlíbivější podmínku.