reklama
CNN Prima News podmínky

podmínky

Výpis příspěvků ke štítku „podmínky“

Zastavme rozvrat státu. Pryč s Matovičem, skandovali Slováci na demonstraci

V sobotu se ve 13:00 sešly před Ministerstvem práce, sociálních věcí a rodiny v Bratislavě stovky Slováků. Odborový svaz KOVO, jehož cílem je prosazování důstojných pracovních a sociálních podmínek jeho členů, zde uspořádal veřejné protestní shromáždění pod názvem „Zastavme rozvrat sociálního státu“. Rozvášněný dav mimo jiné vykřikoval „pryč s Matovičem“.

PŘEHLEDNĚ: Od pondělí končí na prvních stupních rotační výuka, rozvolní se i sport

Aktualizováno

Do konce května se Češi opět o další krok přiblíží k normálnímu životu před pandemií. Nově se rozvolní sport, kdy od 17. května bude povoleno sportování pro deset lidí uvnitř a třicet venku. Od pondělí se mohou radovat i štamgasti, otevřou se totiž zahrádky u stravovacích zařízení. I přes rozvolnění mají tyto úlevy své podmínky.

Dobrá zpráva pro cestující vlakem. Zlepší se podmínky na železnici v celé EU

Evropský parlament ve čtvrtek schválil nový předpis o právech cestujících v železniční dopravě. Lidé budou lépe chráněni, pokud dojde ke zpoždění nebo zrušení spoje. Osobám s omezenou schopností pohybu a orientace novela zaručí lepší přístup ke službám. Ze zákona bude také povinné vyhradit ve vlacích více prostoru pro přepravu jízdních kol. Parlament o tom informoval na své webové stránce.

Slovenský premiér Matovič je ochoten rezignovat. Vládní koalice by měla pokračovat

Aktualizováno

Slovenský premiér Igor Matovič vyjádřil ochotu podat demisi v zájmu řešení vládní krize. Svou rezignaci podmínil splněním několika požadavků zbylými koaličními stranami, včetně personálních. Matovič to řekl novinářům v neděli večer, v den prvního výročí jmenování svého kabinetu. Demise premiéra znamená podle ústavy pád vlády. Z vyjádření Matoviče ale vyplynulo, že stávající čtyřčlenná koalice by měla pokračovat, sestavit nový kabinet a on sám bude členem vlády. Jedna z menších koaličních stran už některé z Matovičových podmínek odmítla.

reklama