Masakr rodiny u Letňan nebyl letos prvním. Policie popsala postup vražd i čím se vymykají

Forenzní technik v lese

Policie letos řeší už nekolikátý případ vraždy v rodině

Pražskými Čakovicemi v sobotu otřásla rodinná tragédie, při které zemřeli tři lidé. Podle zjištění Krimi zpráv měl údajně střílet muž, který nejdřív zabil ženu a dítě a následně spáchal sebevraždu. Podobné tragédie už museli policisté v letošním roce vyšetřovat několikrát.

V sobotu odpoledne zamířilo do lesoparku u Letňan a Čakovic několik policejních vozů. Na místní cyklostezce byli nalezeni tři lidé bez známek života. Podle informací Krimi zpráv měl být útočníkem muž. Nejprve zastřelil ženu a dítě, poté obrátil zbraň proti sobě a spáchal sebevraždu. V tomto případě si pachatel ale vybral neobvyklé venkovní místo, většina obdobných činů se totiž odehrála doma.

Neušetřil nikoho

Jeden z nejděsivějších případů tohoto roku se odehrál v dubnu v malebné vesničce Loučka na Vsetínsku. Jednatřicetiletý muž tam vztáhl ruku na svou manželku a dokonce tři malé děti. Neušetřil nikoho, nožem se navíc snažil ublížit i sobě a nakonec způsobil výbuch celého domu. „Něco takového jsem nezažila, je to neštěstí,“ popsala jedna ze sousedek. „Pro všechny je to hrůza,“ dodal další z místních. Explozi nakonec vrah přežil a se svým krutým činem tak bude konfrontován před soudem.

Po pouhých pár dnech se přitom podobná tragédie odehrála nedaleko od Loučky znovu. V hlavní roli šokujícího příběhu byl opět otec rodiny. Do osudného dne navíc vzorný strážník z Valašského Meziříčí. Svou střelnou zbraň použil proti dvěma dcerkám v předškolním věku i proti družce. „Byli výborní, žádné neshody jsme nezaznamenali,“ sdělila sousedka.

Zhruba před dvěma měsíci kriminálka marně zvonila na dveře domu v Měšicích nedaleko Prahy. Rodina, která tu žila, ale už také kvůli otci neotevřela. Zastřelil dvě malé dcerky i manželku a nakonec otočil hlaveň i proti sobě.

Tagy: