CNN Prima News podvozek

podvozek

Výpis příspěvků ke štítku „podvozek“

Subaru Crosstrek je autem do nepohody, které zvládá i těžký terén. Škoda příliš malého kufru

Do České republiky dorazila nová generace globálně nejprodávanějšího modelu Subaru. Novinka se přejmenovala z XV na Crosstrek a s novou vizáží se snaží zaujmout, a to zejména komfortem za volantem, elektrifikovanou pohonnou jednotkou e-Boxer a stálým pohonem všech čtyř kol. Robustní crossover z Japonska se také dočkal pokročilejších asistenčních systémů a výrazně tužší karoserie.

TEST: Naftová Mazda CX-60 je přírodním úkazem, kterému kvůli motoru pár detailů odpustíte

Uvedení velkoobjemového naftového motoru se v dnešní době rovná prvotřídní senzaci. V japonské Mazdě si ale nikdy s plaváním v hlavním proudu moc hlavu nelámali, díky čemuž mohla vzniknout celá plejáda zajímavých modelů a technických řešení v čele s tvrdošíjným užíváním Wankelova motoru. SUV CX-60 v zásadě není nijak revoluční, jeho motor však musí na tvářích konzervativců nutně budit úsměv.

TEST: Toyota Corolla Cross může zatopit Škodovce. Je přesně tím, co Češi chtějí

Toyota chytře využila názvu a základu z celosvětově nejžádanějšího vozu a přenesla jej na aktuálně nejoblíbenější karoserii typu SUV. To všechno ještě podtrhla dynamickým, ale zároveň úsporným hybridním systémem, komfortně naladěným podvozkem a bohatou výbavou. Jediné, co by tak nové Corolle Cross mohlo zlomit vaz v boji s konkurencí, je vyšší pořizovací cena.