reklama

Záhada pohřešované Češky v Londýně: Před zmizením vybrala úspory, policie zadržela muže

Londýnská policie už dva týdny pátrá po zmizelé Češce Petře, která pracuje jako zdravotní sestra. Kolegové ji v nemocnici naposledy viděli 28. listopadu. Policie nyní odhalila nové podrobnosti o jejím zmizení.

reklama

Byl 28. listopad, pár minut před osmou večerní hodinou, když Petra opustila londýnskou dětskou nemocnici Evelina. Češka měla na sobě v tu chvíli zelený kabát a na zádech červený batoh.

Podle listu Daily Mail si posléze vybrala peníze z bankomatu a nastoupila do autobusu směr městská část Elephant and Castle. Následně žena přestoupila na autobus do okresu Camberwell, kde bydlí. Na místě byla spatřena naposledy ve 20:22.

Policie po ní začala pátrat o pět dní později – 3. prosince. Strážníky na zmizení Srncové upozornila její kolegyně z práce.

V souvislosti s případem už britská policie zatkla jednoho muže. Mezitím kontaktovala také příbuzné ženy v Česku. V tuzemsku o ztracené zdravotní sestře nemá nikdo žádné informace. O případu v Británii píše prakticky každé přední médium.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn
Kultura

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

Djokovič přiletěl do Bělehradu jako hrdina. Za skandování ho přivítal velký dav

Aktualizováno

Začalo Australian Open a mužská světová jednička Novak Djokovič u toho není. Hráč prohrál dlouhé tahanice o vízum a musel nehostinné Melbourne opustit. Krátce po finálním verdiktu soudu nasedl v neděli do letadla a o zhruba 24 hodin později přistál v rodném Bělehradě. Rychle prošel letištní halou s tenisovou taškou na zádech a zamířil do prostoru pro vyzvednutí dalších zavazadel. Lidé před terminálem vytrvale a hlasitě skandovali „Novak, Novak“.

reklama

Domácí zpravodajství

Vládní koalici drží především strach z Babiše u moci, říká komentátor Fischer

Největším spojujícím prvkem vládní koalice je Andrej Babiš (ANO), řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor a novinář Petr Fischer. „A tím zůstane po celé volební období. Koalici nedrží nic jiného než strach z toho, že by se Babiš vrátil k moci,“ prohlásil. Politolog Lukáš Valeš k tomu dodal, že bývalému premiérovi začínají ve Sněmovně zlaté časy.

Dívky utekly z dětské psychiatrie v Lounech, policie po nich pátrá. Mohou být i v Praze

Policisté pátrají po dvou mladistvých pacientkách dětské psychiatrické léčebny v Lounech. Dívky ve věku 16 a 17 let v neděli společně utekly při návratu z vycházky, od té doby jsou nezvěstné. Je možné, že se po útěku rozdělily, pohybovat se mohou po Praze ve velkých obchodních centrech a jejich okolí. V tiskové zprávě to uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

reklama