reklama

Policie identifikovala útočníka, který během demonstrace BLM v Portlandu zbil řidiče auta

Pronásledovali jej, když havaroval, tak jej obestoupili a zaútočili na něj. Řeč je o Adamu Hanerovi, jenž byl během neděle napaden skupinou výtržníků během protestu Black Lives Matter v Portlandu. Sedícího a značně otřeseného muže pak jeden z agresorů kopl do hlavy. Policii se nyní podařilo útočníka identifikovat.

reklama

„Úřad portlandské policie zahájil vyšetřování útoku, ke kterému došlo v centru města, kde byl násilně napaden dospělý muž spojený s bílým pick-upem. Vyšetřovatelé identifikovali podezřelého jako 25letého Marquise Lovea,“ stojí v úterním tiskovém prohlášení policie.

K tématu

Obětí útoků se stal Adam Haner, který se podle svých slov snažil pomoci transgender ženě, jenž měla být okradena. Není zatím jisté, zda se jedná o bílou ženou, na kterou na začátku videa skočila zezadu jiná žena tmavé pleti. Dav se každopádně obrátil proti Hanerovi. Ten zabouchl dveře a pokoušel se z místa ujet, po několika metrech však naboural.

Hanerovi se sice podařilo vystoupit, ale dav, ve kterém byla i Marquise Love, k autu po chvíli doběhl, začal Hanera zastrašovat, a nakonec na něj zaútočil. Love se v jednu chvíli rozeběhl a kopl Hanera ze strany do hlavy. Přestože útok vypadal na první pohled hrozivě, tak Haner byl již propuštěn z nemocnice. Policie uvedla, že se momentálně zotavuje.

Detektivům se zatím nepodařilo útočníka lokalizovat a vyhlásili po něm pátrání. Spolu s tím vyšetřovatelé varovali veřejnost, aby se lidé podezřelého pachatele nesnažili sami kontaktovat, „protože to může být nebezpečné.“ Zároveň upozornili, že „informace, které kolují sociálními médii, nejsou vždy přesné.“

K tématu

Po útoku kolovala v médiích informace, že Love je zaměstnanec bezpečnostní agentury Star Protection. Šéf společnosti Bryan Kettler tuto informaci pro stanici Fox News popřel. Love skutečně pro Star Protection měl pracovat jako neozbrojený strážce, ale jen od ledna do března. Taktická vesta s nápisem „Security,“ kterou Love podle videa měl na sobě, není podle Kettlera součástí žádné uniformy Star Protection. „Odmítáme násilí ve všech podobách a soucítíme s každým, kdo byl zraněn. Doufáme v rychlé zotavení a budeme plně spolupracovat se všemi bezpečnostmi složkami, abychom zajistili, že spravedlnosti bude učiněno za dost,“ uvedl pro Fox News Kettler.

Další hlavní zprávy

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

Zdraví

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci

Miminka krmená z plastových lahví mohou denně spolykat miliony částeček mikroplastů, uvádí nová studie, kterou citoval zpravodajský server The Guardian. Mnoho z těchto částeček se z těla vyloučí na závěr trávicího procesu, soudí vědci. Ve výzkumu hodlají pokračovat, aby zjistili, kolik z takto přijatých mikroplastů se může dostat do krevního oběhu a dalších částí těla.

reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí
Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama