reklama

Ilegální párty v centru Prahy v době přísných opatření. Policisté našli i drogy

Policie v noci ze soboty na neděli zasahovala na nelegální párty. V Melantrichově ulici kontrolovala jednotlivé účastníky. Podle mluvčího policie Jana Rybanského tam bylo 63 lidí, u pěti z nich byly nalezeny drogy. Jak na místě zjistil reportér CNN Prima NEWS Jaroslav Kasnar, policisté některým účastníkům párty udělovali pokuty.

reklama

Detektivové se již od konce minulého roku zajímali o skupinku dealerů. V sobotu dostali tip, že by jimi hledaná skupinka mohla být v domě v Melantrichově ulici. Jak se nakonec ukázalo, v bytě se nacházelo mnohem více osob, než policie předpokládala.

„Celkem policisté objevili 63 osob, u pěti z nich byly nalezeny drogy,“ sdělil mluvčí policie Jan Rybanský. Téměř všechny pak pokutovali za porušení vládního nařízení. Tři cizinci neměli v pořádku ani doklady, tak skončili v rukou cizinecké policie.

Celé shromáždění se konalo v době tvrdých opatření proti šíření pandemie koronaviru. Jak vyplývá z informací získaných CNN Prima NEWS, nelegální večírek se údajně konal v posledním patře domu v Melantrichově ulici.

Rizikový index PES stanovuje, že musejí být zavřené restaurace, bary, hotely a také obchody, které neprodávají nezbytné věci. Lidé se nesmějí setkávat ve více než dvou mimo rodinu a platí noční zákaz vycházení od 21:00.

Účastníci akce se zřejmě dobře bavili v době, kdy se kapacity nemocnic v Česku pro pacienty s nemocí COVID-19 blíží limitům, záchranáři i zdravotníci hlásí, že jsou na pokraji svých sil a denně přibývají tisíce nově nakažených.

Nejde přitom o první ilegální mejdan v Praze. Přes sto účastníků, mimochodem také převážně cizinců, si užívalo večírek v centru Prahy během prosince. Účastníci se museli ohlásit tajným heslem, pak je organizátoři vodili do sklepního klubu. Policisté se nakonec dostali dovnitř za pomoci beranidla.

K tématu

Další hlavní zprávy

Historie

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě

Letos v červnu mu bude 94 let. Když v roce 1944 oslavil sedmnácté narozeniny, musel rukovat do wehrmachtu. „Přidělili mě ke kumpanii Jäger-Ersatz-Bataillon 49, to si pořád dobře pamatuji,“ vzpomíná vitální veterán Josef Bialas z Hlučínska exkluzivně pro CNN Prima NEWS. Tohle vyprávění zatím česká média ani dokumentaristé z Paměti národa nezaznamenali, Bialas se totiž celý život snažil válku vytěsnit z paměti: „Nerad o ní mluvím. Hodně vojáků kolem mě popadalo, tam jsem našel ruku, tam zas nohu...“

Odtrhne se Skotsko od Británie? Stoupenci nezávislosti získali v parlamentu většinu
Váleční veteráni dostanou od prezidenta dárek. Musí za něj ale předtím zaplatit
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
Další články
reklama
reklama