reklama

Ilegální párty v centru Prahy v době přísných opatření. Policisté našli i drogy

Policie v noci ze soboty na neděli zasahovala na nelegální párty. V Melantrichově ulici kontrolovala jednotlivé účastníky. Podle mluvčího policie Jana Rybanského tam bylo 63 lidí, u pěti z nich byly nalezeny drogy. Jak na místě zjistil reportér CNN Prima NEWS Jaroslav Kasnar, policisté některým účastníkům párty udělovali pokuty.

reklama

Detektivové se již od konce minulého roku zajímali o skupinku dealerů. V sobotu dostali tip, že by jimi hledaná skupinka mohla být v domě v Melantrichově ulici. Jak se nakonec ukázalo, v bytě se nacházelo mnohem více osob, než policie předpokládala.

„Celkem policisté objevili 63 osob, u pěti z nich byly nalezeny drogy,“ sdělil mluvčí policie Jan Rybanský. Téměř všechny pak pokutovali za porušení vládního nařízení. Tři cizinci neměli v pořádku ani doklady, tak skončili v rukou cizinecké policie.

Celé shromáždění se konalo v době tvrdých opatření proti šíření pandemie koronaviru. Jak vyplývá z informací získaných CNN Prima NEWS, nelegální večírek se údajně konal v posledním patře domu v Melantrichově ulici.

Rizikový index PES stanovuje, že musejí být zavřené restaurace, bary, hotely a také obchody, které neprodávají nezbytné věci. Lidé se nesmějí setkávat ve více než dvou mimo rodinu a platí noční zákaz vycházení od 21:00.

Účastníci akce se zřejmě dobře bavili v době, kdy se kapacity nemocnic v Česku pro pacienty s nemocí COVID-19 blíží limitům, záchranáři i zdravotníci hlásí, že jsou na pokraji svých sil a denně přibývají tisíce nově nakažených.

Nejde přitom o první ilegální mejdan v Praze. Přes sto účastníků, mimochodem také převážně cizinců, si užívalo večírek v centru Prahy během prosince. Účastníci se museli ohlásit tajným heslem, pak je organizátoři vodili do sklepního klubu. Policisté se nakonec dostali dovnitř za pomoci beranidla.

K tématu

Další hlavní zprávy

Zdravotnictví

Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem

Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem

V Česku bylo zatím naočkováno přes 80 tisíc zdravotníků. I když podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) většina nemocnic zaznamenala zájem svých zaměstnanců o očkování, přibývá zdravotníků, kteří vakcínu odmítají. Podle Milana Kubka je zájem zdravotníků dostatečný. Šéf České lékařské komory vidí problém spíš v nedostatku dávek vakcíny, za což viní vládu.

Kultura

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Testy a respirátory. Co všechno budete muset udělat, abyste mohli do kina

Čtvrtý stupeň systému PES by mohl podle chystané úpravy protiepidemického plánu znovu otevřít kulturní život. Člověk, který by se však chtěl během čtvrtého stupně vypravit například do kina, to nebude mít tak jednoduché. Komplikovaný systém vede také k přesvědčení pořadatelů, že za daných podmínek nemá ani smysl otevírat.

Boj Navalného s Putinem pokračuje. Natočil a ukázal prezidentův palác za 29 miliard
Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se
PŘEHLEDNĚ: Vědci odhalili šest rozdílných průběhů covidu. Jaké jsou jejich příznaky?
ON-LINE: Policie vtrhla do otevřených podniků. Byl zatčen první majitel restaurace
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Zemřela pražská zastupitelka ODS Jaroslava Janderová. Podlehla covidu, bylo jí 70 let
Podívejte se, jak bude vypadat modernizovaná železnice z Prahy do Kladna
Další články
reklama
reklama