reklama

Policisté a hasiči kvůli vakcíně neskončí. Práci potřebují, má jasno imunolog Hořejší

Policisté, hasiči či zdravotníci, kteří kvůli svému odmítavému postoji k povinnému očkování vyhrožují odchodem, nakonec zůstanou. Práci totiž potřebují a jejich výhrůžky jsou tak plané. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl imunolog Václav Hořejší. S tím nesouhlasí signatář petice od Iniciativy 21 a právník Jindřich Rajchl (Trikolora).

reklama

„Nevěřím, že odejdou. Pokud lidé, kteří v těchto zaměstnáních mají dobré a placené místo, říkají, že odejdou a budou nezaměstnanými, tak tomu nevěřím,“ prohlásil na adresu signatářů petice proti povinnému očkování, kteří jsou členy IZS, Hořejší.

Ten dodal, že takový případ tu není poprvé. „Tyto výhrůžky byly i v jiných zemích, které povinné očkování zavedly. Případů, které se realizovaly, bylo málo,“ doplnil imunolog.

K samotné petici neočkovaných příslušníků IZS uvedl, že jejich počínání nechápe, protože už odmalička v sobě mají celou škálu různých vakcín. Ti z nich, kteří sloužili v zahraničí, se navíc museli dodatečně očkovat proti dalším cizokrajným nemocem. „Nechápu, proč se tito lidé bojí tohoto očkování, když tu máme povinné očkování kojenců proti devíti nemocem. Ty děti to zvládnou bez problémů a tito dospělí lidé se bojí jednoho píchnutí do ramene,“ zmínil Hořejší.

Petici proti očkování příslušníků IZS k úternímu večeru podepsalo přes deset tisíc lidí. Mezi tváře Iniciativy 21 patří také například epidemiolog Jiří Beran nebo imunoložka Zuzana Krátká. Na adresu Berana Hořejší v pořadu 360° uvedl, že „i vzdělaní lidé se mohou mýlit“. „Můžou být motivovaní zvláštními důvody, třeba se odlišit nebo se chtějí vymezit vůči některým kolegům. Disidenti tohoto typu se vyskytují,“ zmínil Hořejší.

Rajchl mluví o vakcinační propagandě

S jeho slovy nesouhlasí představitel Iniciativy 21, která onu petici proti povinnému očkování pro členy IZS uvedla, Jindřich Rajchl. „Mám denně desítky telefonátů a velká většina z nich skončí. Pan Švejdar (končící policejní prezident – pozn. red.) řekl, že 10 tisíc policistů není naočkováno,“ konstatoval Rajchl na CNN Prima NEWS.

Dodal, že příslušníci IZS, kam dále spadají i hasiči či zdravotníci, jsou už nyní k očkování nuceni. Zároveň vyzval ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09), aby vyhlášku o povinném očkování zrušil. „Vyhláška musí být zrušena, jinak nám tu může zkolabovat IZS,“ pokračoval právník a člen hnutí Trikolora.

Sám říká, že není příznivcem očkování a už vůbec ne povinného. Podle něj je nesmysl očkovat proti koronaviru například hasiče v dobré kondici kolem třiceti let. „Je to vakcinační propaganda. Je to snaha do lidí nacpat vakcínu za každou cenu,“ dodal Rajchl.

Tagy:

Hlavní zprávy

Překážky Ledecké v cestě za další senzací. Jakým lyžařským hvězdám může ukrást medaili?

Příliš medailových nadějí Česká republika na nadcházejících hrách v Pekingu nemá. Fanoušci spoléhají zejména na Ester Ledeckou. Medaile na snowboardu se očekává, cenný kov z alpského lyžování je spíše přáním. Každopádně ve sjezdu a v super-G patří do společnosti favoritek. Koho musí „obojživelnice“ na sjezdovce porazit, aby přidala další senzaci? Největší soupeřky má mezi Italkami, Rakušankami a Švýcarkami. Podívejte se v galerii.

Pokus o nejdokonalejší bublinu. Striktní olympiáda bude spoléhat i na poplašné teploměry

Každého olympionika čekají velké nervy do poslední chvíle. Samozřejmě i z toho, jaký výkon odevzdá. Ale v kontextu olympiády v Pekingu hlavně kvůli tomu, aby neodevzdal pozitivní test na koronavirus. V dějišti akce pod pěti kruhy se už dlouhou dobu dělá vše pro to, aby takových případů bylo co nejméně. Nahlédněte do toho, jak má aspoň podle očekávání nejdokonalejší covidová bublina fungovat.

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD

Čtvrteční jednání v Poslanecké sněmovně bylo podle poslance Marka Bendy (ODS) mimořádně absurdní. „Je to destrukce za každou cenu,“ prohlásil na účet opozice. Poslanec Radim Fiala (SPD) mu však v pořadu 360° oponoval. Je toho názoru, že opozice má nárok říci, co si o současném stavu myslí. „Křičíte na nás něco o nenávisti a jste zkrátka nervózní, za což my nemůžeme,“ reagoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc

Potravinářské řetězce zaměstnancům zvyšují mzdy. Albert je zvedl od ledna v průměru o čtyři procenta, od února porostou v Lidlu v závislosti na pozici a odpracovaných letech. Pracovníci Kauflandu si přilepší průměrně o čtyři procenta od března. Ostatní obchodní sítě plánují případné zvýšení mezd oznámit v dalších měsících. Kromě zvýšení mezd společnosti rozšiřují také zaměstnanecké benefity. Vyplývá to z tiskových informací firem a ankety mezi zástupci řetězců.

reklama

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

reklama