reklama

Kolář: Kampaň proti covidu je přehnaná. Vzbuzuje strach, který nemocným škodí

Mediální kampaň proti pandemii koronaviru je velmi přehnaná a má negativní dopady na řadu lidí. Ve vysílání pořadu Co Čech, to politik! to řekl proslulý fyzioterapeut Pavel Kolář. Dále zmínil, že kvůli strachu z covidu mají lidé mnohdy i horší průběh onemocnění.

reklama

Podle Koláře je třeba zohlednit fakt, že onemocnění COVID-19 není pouze otázkou pro imunology a epidemiology. Na lidech se totiž silně podepisuje i psychicky. „Když si člověk pustí televizi, každé páté slovo, které slyší, je covid. Určité strašení z řad odborníků vyvolávalo i nadměrnou reakci obyvatelstva,“ řekl fyzioterapeut ve vysílání CNN Prima NEWS. Zmínil také, že i sami lékaři mají různé, mnohdy protichůdné názory, jak s epidemií nakládat a samotné onemocnění léčit.

Zdůraznil, že nejsilnější nástroj v boji proti covidu je vlastní imunita. „Ta je velmi úzce spojena s naší psychikou a emocionalitou, což se promítá do vývoje onemocnění,“ poznamenal Kolář. Nelíbí se mu přitom přístup některých praktických lékařů. „Mnohdy vám řeknou ‚vemte si paralen’, nebo ‚když se zhoršíte, zavolejte si sanitku’,“ řekl Kolář.

Kromě toho se postavil i proti povinnému očkování. „Říct, že se každý bude povinně očkovat, aniž bychom respektovali případné komplikace u rizikových skupin, nejde,“ doplnil fyzioterapeut.

Mounajjed: Jako by v Česku spadlo 200 letadel

Že má COVID-19 velký vliv na psychiku, potvrdil i stomatolog a představitel iniciativy Lékaři pomáhají Česku Radek Mounajjed. Stejně tak uznal, že dobrá psychická pohoda či sportování zlepšuje imunitu daného jedince. I tak je však podle jeho slov nutné nespoléhat se pouze na ni. „Když jdu někam, kde je vysoká virová nálož, tak respirátor pomůže,“ řekl.

Kromě toho připomněl počet obětí covidu v Česku. „Zemřelo tu skoro 40 tisíc lidí. To je, jako by tu spadlo 200 dopravních letadel, která létají s Čechy na dovolenou,“ uvedl Mounajjed. Posilující třetí dávka vakcíny proti koronaviru je podle něj „cesta, jak předejít hrůzám, které vznikají“.

Je také pro povinné očkování lékařů a zdravotníků. „Já s tím problém nemám. Náš tým je velký a je očkovaný,“ dodal Mounajjed v pořadu Co Čech, to politik!

Tagy:

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama